Školní klub

provoz pondělí až pátek   6.30 - 7.40  a 11.00 - 15.45 ( v pondělí a čtvrtek - pro účastníky kroužků ŠK otevřen do 17.00 hod.)

vychovatelky: Jana Havlíková a Helena Kaulfussová

Nabídka kroužků:  KERAMICKÝ- středa 13.00 - 15.00

                                              čtvrtek 13.00 - 15.00                 vede Jana Havlíková

                                              pátek 13.00 - 15.00

 

 KIN-BALL  -   pondělí ( sportovní hala)  13.00 - 14.30 h. - vede Helena Kaulfussová

TVOŘIVÁ DÍLNA   - pondělí ( školní klub) 15.00 - 16.30 až 17.00h - vede Helena Kaulfussová

kroužek COUNTRY TANCŮ - čtvrtek ( školní klub) 15.00 - 16.30 h  - vede Helena Kaulfussová

Poplatek za ŠK je 100 Kč za měsíc. Vybrané finanční prostředky jsou z části použity na provoz školního klubu (elektřina, voda...) z větší části na nákup pomůcek, her a vybavení ŠK. Během několika let jsme nakoupili nové židle do keramické dílny, stůl na stolní tenis, elektronické šipky, gymnastické míče, rozlišovací tílka pro florbalisty, stolní společenské hry, koberce a další pomůcky pro činnost dětí.


 

Informace 

školní rok 2016 - 2017

rozloučení se školním rokem

 další foto zde 

školní turnaj v KIN- BALLu

V pondělí 26.června 2017

Přihlášená družstva:

1. Bílá ponožka ( VI.tř.)

2.Amatéři ( VIII.tř.)

3. Hasiči ( VII.B )

4. Drtivá porážka ( IX.tř.)

5. Nejlepší ( VI.tř.)

6. VII.A

výsledková listina

1.místo - Bílá ponožka 110 bodů

2.místo - Drtivá porážka 108 bodů

3. místo - Nejlepší 89 bodů

4.místo - Amatéři 84 bodů

5.místo - VII.A  80 bodů

6. místo - Hasiči 79 bodů

Všem týmům gratuluji, byli jste výborní.

foto zde  

 

Enkaustické obrázky - tvořivá dílna ( květen 2017 )

Helena Kaulfussová

Liberecký plavecký bazén

V tomto školním roce jsme naposledy vyjeli si zaplavat do plaveckého bazénu v Liberci. V autobusu při zpáteční cestě dali děti hlasitě najevo spokojenost a radost z plavání a užívání si na tobogánech, klouzačkách a vířivkách.

další foto zde

  Helena Kaulfussová a Jana Havlíková

Milé maminky,tatínkové a babičky,kteří jste v tak hojném počtu dorazili 12.dubna na jarní keramické tvoření  s dětmi, Vám všem bych chtěla ještě jednou poděkovat za zájem i slova uznání. Měla jsem velkou radost, s jakou chutí jste pod vedením Vašich dětí pracovali a že jste pilně nakupovali v našem krámku. Poděkování patří také paní Havelkové za ukázky tvoření obrázků pomocí žehličky a doufám, že se při podobných příležitostech zase uvidíme.  Jana Havlíková

foto zde

6.3. - Masopustní karneval společně se družinkou

další foto zde

Tvořivá dílna - náramek z korálků

Školní klub zahájí 7.2.2017 kurz keramiky pro dospělé.

KERAMICKÝ KROUŽEK - k zahájení masopustu vyrábíme klauny

KERAMICKÝ KROUŽEK  - děti připravují pro budoucí prvňáčky " krtečky "

TVOŘIVÁ DÍLNA  - technika PERGAMANO ( papírová krajka)

V kroužku TVOŘIVÁ DÍLNA jsme vyráběli zvonečky z korálků :)

Všechny kroužky při školním klubu pracují na plno. Plně obsazena je KERAMIKA - pilně se připravujeme na vánoční svátky - vyráběli jsme adventní svícny a anděly a pokud vše stihneme, budou i keramické betlémy. Děkuji touto cestou i paní Müllerové, která nás už druhým rokem " zásobuje " větvičkami do adventních svícnů.

 

další foto zde

 

V kroužku TVOŘIVÁ DÍLNA jsme vyzkoušeli pletení na jehlicích, ukázali jsme si pletení na prstech a nyní tvoříme z papírových ruliček vánoční ozdoby

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM

28.6. na myslivně kroužel keramiky se loučil se školním rokem

další foto zde

PLAVU, PLAVEŠ, PLAVEME

V úterý 17.5. jsme se již po třetí a vlastně i naposledy vydali do LIBERECKÉHO PLAVECKÉHO BAZÉNU.  Jeden a půl hodiny jsme si všichni užívali bazénu, tobogánů, klouzaček a vířivek . Děkujeme panu starostovi  a zastupitelům za finanční podporu.

                                                                            Helena Kaulfussová a Jana Havlíková

TVOŘIVÁ DÍLNA

Pustili jsme se do vyšívání a  již jsme zkoušeli háčkování

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Již druhá akce pořádaná školním klubem - Helenou Kaulfussovou a Janou Havlíkovou se vydařila. Ve čtvrtek 28.dubna, za finanční podpory města Český Dub, jsme  podruhé navštívili LIBERECKÝ PLAVECKÝ BAZÉN. 

A  jak jsme se vyřádili  najdete zde.

Touto cestou děkuji panu starostovi a ostatním členům zastupitelstva .

                                Helena Kaulfussová ( organizátor akce)

Kin-ball v Praze

Dnes se uskutečnilo v Praze finále České republiky v kin-ballu základních škol. Zúčastnilo se ho dvacet týmů, tj.skoro dvěstě účastníků. Úžasná atmosféra a skvělé výkony.Ve III.kategorii naše družstvo, ve složení Bulířová Klára, Hladká Kája,Iker Lukáš,Jíra Tadeáš,Kolomazníková Áďa,Kostelecký Petr, Müller Tomáš,Švarc Jakub, se umístilo na vynikajícím 2.místě , družstvu IV.kategorie,  ve složení Vlach Karel, Valeš Ondra,Najman Jakub,Trejtnarová Bára, Machotová Nikča a Natálie Myšková, se moc nedařilo, ale přesto skončili na 5.místě v ČR. Všem hráčům děkuji za vzornou reprezentaci školy a Českého Dubu.

Děkuji všem      

  Helena Kaulfussová ( vedoucí kin-ballového kroužku)

fotografie z Prahy zde

---------------------------------------------------------------------

Keramika pro dospělé

 

V termínu 16.2. - 5.4. proběhl ve školním klubu kurz keramiky pro dospělé.Tohoto kurzu se zúčastnilo celkem 11 moc šikovných žen , které si díky své píli a zručnosti odnesly domů spoustu krásných výrobků.Dva měsíce utekly jako voda a já se moc těším , až se v příštím roce na dílně zase sejdeme.

                                                                                                                                                         J.Havlíková

J

 

Kin-ball v Českém Dubu

3.3.2016 ve sportovní hale Základní školy Český Dub proběhlo oblastní kolo KIN-BALLU s postupem na republiku do Prahy. Našim hráčům, v domácím prostředí, se opravdu dařilo. V  kategorie III. ( 5.-7.třída ) hráči J.Švarc V.B,T.Müller V.B, P.Kostelecký V.B, T.Jíra VI.A, L.Iker VI.B,K.Hladká VII.A, K.Bulířová VII.A, A.Kolomazníková VII.B - získali 1.místo ( diplom, medaile, pohár) a ve IV.kategorii ( 8.-9.třída) hráči N.Machotová VIII.A, K.Vlach VIII.A,B.Trejtnarová VIII.B, J.Najman IX.B, O.Valeš IX.B 2.místo ( diplom,medaile,pohár). Celkem se sjelo do Dubu 11 kolektivů ve třech věkových kategorií. Rozhodčí přijeli z Hradce Králové a Pardubic. Turnaj proběhl v příjemné sportovní atmosféře. Poděkování patří i N.Myškové, V.Formánkovi a L.Kotvovi za pomoc při organizaci turnaje. Naším hráčům moc a moc gratuluji a všichni se těšíme na republikové finále do Prahy. A ještě jedna velká gratulace - Karel Vlach dostal nabídku, od trenérky ČR reprezentace, stát se členem  reprezentačního týmu v KIN-BALLU ČR.   další foto ZDE

                 Helena Kaulfussová (vedoucí kin-ballového kroužku)


 

TVOŘIVÁ DÍLNA

pokračujeme ve výrobě různých předmětů z různých materiálů - nyní máme na pořadu korálky a drátek :)

Helena Kaulfussová

 

 

 

KIN-BALL  v Zákupech

Ve čtvrtek 21.ledna 2016 jsme se účastnili 4.ročníku turnaje v kin-ballu v Zákupech u České Lípy.

Odjížděli jsme linkovým autobusem dost brzo - v 6:12 hod. - v Zákupech jsme byli, s přestupy, po osmé hodině. Byl to náš první turnaj v tomto školním roce, ale ne poslední. Další bude u nás a to 1.března - regionální kolo s postupem na celoreplublikový turnaj do Prahy. Doufám, že se nám, u nás v našem prostředí, bude dařit lépe.

foto zde

 

Rodiče v keramické dílně


Dne 26. 11. 2015 pozvala Jana Havlíková se svým žákovským uměleckým týmem rodiče na tvůrčí dílnu. Děti instruovaly své maminky a tatínky, jak vyrobit nejkrásnější výrobek dne. S nelehkým úkolem si všichni nakonec poradili. Počet návštěvníků demonstroval oblíbenost kroužku keramiky, který navštěvují žáci různých věkových kategorií. Děkujeme Janě a přejeme ji mnoho tvůrčích sil do budoucna. Fotografie naleznete ZDE

Mgr. Jan Goll (ředitel ZŠ Český Dub)


-------------------------------------------------------------

 

 

Ve středu 25.listopadu 2015 se 28 dětí vypravilo do libereckého plaveckého bazénu. Za finanční podpory města Český Dub školní klub mohl uskutečnit tuto akci. Hodinu jsme si všíchni užívali tobogánů, klouzaček, vířivek a bazénu. Všem se akce "PLAVU, PLAVEŠ, PLAVEME" moc líbila a již se těšíme na další návštěvu plaveckého bazénu. Děkujeme městu za finanční podporu na zaplacení faktury za objednaný autobus.

                                                                                                                                    Helena Kaulfussová

---------------------------------------------------------------   

V pátek 23.10.2015 se konaly poslední zápasy a vyhodnocení turnaje ve stolním tenise, který připravila Jana Havlíková. Zúčastnilo se celkem 10 chlapců ( bohužel dívka ani jedna). Jak to dopadlo?

1.místo Jakub Švarc

2.místo Pavel Dostál

3.místo Vojta Třešňák a Jakub Šemberk
 

Kroužek TVOŘIVÁ DÍLNA - pracuje a schází se pravidelně od poloviny září.  Scházíme se v malém počtu, protože nyní pleteme z papírových ruliček, v budoucnu plánuji korálkování a drátkování a v neposlední řadě i šití na šicích strojích. Tím, že je v kroužku malý počet, tak se můžu věnovat dostatečně všem.

Helena Kaulfussová

 

 


Archiv

rok 2011/12