Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

Přijatí žáci pro školní rok 2017/2018

Pozvánka na schůzku pro rodiče budoucích žáků prvních tříd - Schůzka pro rodiče.docx (15121)  

Aktuality

Vyhodnocení soutěže ve sběru sušené pomerančové a citronové kůry

23.06.2017 13:19

 

V letošním roce jsme nasbírali celkem 136,8 kg sušené kůry, z toho 127,5 kg tvořila pomerančová kůra, 9,3 kg citronová kůra. Nejpilnější byla třída 2.A, která celkem přinesla úctyhodných 31,2 kg sušené kůry!To je absolutní rekord za celých sedm let trvání soutěže. Zde je přehled umístění všech tříd: Vyhodnocení sběru pomerančové kůry 2017.docx (14151) Nejpilnější sběrači: 1. Josef Lebeda - 13,9 kg, 2. Laura Bolinová - 9,4 kg, Nikola Vojtěchová - 8,4 kg, 4. Václav Meduna - 4,15 kg, 5. Jan Bulíř - 4 kg.Moc chválím všechny žáky i jejich rodiče a známé, kteří jim se sběrem kůry pomáhali. Za nasbíranou kůru dostali všichni nějaké korunky, diplom a malou pozornost. Ti nejpilnější navíc ještě dárek.

Za sponzorské dárky pro děti děkujeme firmám: Drogerie Marie Janečková a samoobsluha Unikom na náměstí.

Mgr. Věra Horáčková (organizátorka sběru kůry a bylin)

První pomoc pro prvňáčky a druháky

22.06.2017 16:07

V posledních školních dnech naše nejmenší školáky navštívila lektorka paní Jana Kučerová, která děti seznámila s programem První pomoci pro prvňáčky a druháky. Hlavním aktérem byl méďa Míša, kterému se postupně stalo několik úrazů. Nejprve ho porazilo auto a dostal se do bezvědomí, potom se opařil, řízl se a nakonec si při pádu ze stromu zlomil nohu. Na jednoduchých situacích se děti dozvěděly, jak mohou pomoci, když je někdo zraněn. Byl to opravdu pěkný program, při kterém si vše děti vyzkoušely na vlastní kůži. Program je financován Libereckým krajem.

Mgr. Kateřina Řídká (tř. učitelka)

DALŠÍ FOTO ZDE:

Zámek Mnichovo Hradiště

22.06.2017 15:47

V úterý 14. června se vydali prvńáčci na svůj první školní výlet. Vyjeli jsme autobusem na zámek v Mnichově Hradišti, abychom poznali zajímavosti našeho nejbližšího okolí. Po příchodu na zámek jsme nejprve zhlédli trochu netradiční a vtipnou pohádku O Zlatovlásce. Potom jsme se rozdělili na dvě skupiny. 1.A šla nejprve na prohlídku zámku, která byla uzpůsobena našim malým návštěvníkům a 1.B šla tvořit do výtvarné dílničky. Potom jsme se vyměnili. V přestávkách měly děti možnost nakupovat suvenýry, což byl asi pro některé největší zážitek. V dílničce si děti vyrobily krásné divadélko s loutkami rytířů Václava Budovce a Albrechta z Valdštejna, kteří se podle pověsti jedenkrát do roka setkávají na zámku a soupeří spolu. Počasí nám přálo a plni zážitků jsme se vrátili zpět do Českého Dubu.

Mgr. Kateřina Řídká ( tř. učitelka 1.A)

DALŠÍ FOTO ZDE:

VI.A Slunce, skály, borůvky

20.06.2017 18:30

Vlak nás dovezl na Malou Skálu, pak už jsme museli "po svých" vzhůru do Besedických skal. Vyšplhali jsme na několik vyhlídek a nevynechali ani stánek s občerstvením. Nejvíce nás bavila procházka labyrinty skalních měst. Tím ale pobyt v Českém ráji nekončil, vyzkoušeli jsme  ledovou vodu v řece Jizeře a prožili pěkný letní večer ve společnosti 6.B. Vzájemné vztahy jsme utužili  při fotbale (tentokrát dávala góly jen děvčata), zazpívali jsme si u ohně a  hodně se nasmáli při noční hře, kterou pro nás připravila Alionka, Bětka a Verča.

Hlavním úkolem úterka byl úklid a přesun na vlak, který nám ujel ... . Domů jsme se nakonec dopravili a teď zpracováváme zážitky. 

Ještě bych ráda poděkovala paní Gláserové za odvoz zavazadel, v tomto horku nám to dost pomohlo.

Mgr. Radana Plummer (tř. uč.)

FOTKY

cyklovýlet 3.oddělení školní družinky

17.06.2017 21:44

V sobotu 17.června vyrozilo 13 dětí se svými rodiči, sourozenci i prarodiči na cyklovýlet z Osečné do Novin - k Průrvě a zpět do Osečné se zastávkou na zmrzlince ve Stráži p/R. Během cesty, jak děti tak doprovod,  plnili různé úkoly - test z dopravní výchovy, test ze zdravovědy, házení šišek na cíl a běh terénem na čas. Sraz jsme měli v 9:00 hod. u školy v Osečné. Počasí nevypadalo, že by nám přálo, ale nakonec svítilo i sluníčko a pršet začalo, až když  jsme  doma odpočívali. Všem dětem i doprovodu děkuji za krásně prožitou sportovní sobotu. Fotky zde

Helena Kaulfussová (vychovatelka 3.odděl. ŠD, pořadatelka akce)

Ahóóój – třídní výlet VIII. A

12.06.2017 22:03

Malá skála je pravidelným cílem třídních výletů díky mnoha možnostem aktivního vyžití. Osmáci z áčka vyrazili na toto místo s cílem splout Jizeru do Dolánek na kánoích. Po posilnění v místní pizzerii jsme si vypůjčili kánoe a po základním procvičení vodáckých dovedností jsme pokořili nejtěžší úsek řeky – jez. Skvělé počasí a krásná příroda nás doprovázela celou cestu. Zpět do kempu jsme se přiblížili na koloběžkách a tam také přečkali noc ve stanech. Děkujeme panu učiteli Gulyasovi za krásné fotky.

Fotografie

Mgr. Matěj Hodač a Mgr. Julius Gulyas (organizátoři výletu)

Slavnost slabikáře

11.06.2017 23:45

V pátek 9.6. měli prvňáčci svou Slavnost slabikáře. Připravili jsme si s dětmi krátké vystoupení pro rodiče sestavené z básní, které nás provázely po celý rok- nejprve v Živé abecedě a později i ve Slabikáři. Zazpívali jsme naše nejoblíbenější písničky, zatancovali jsme polku a zahráli jsme dvě pohádky. První byla pohádka O řepě a druhá Paleček a jeho kamarádi. Na závěr jsme skládali čtenářský slib, dostali jsme diplom čtenáře a medaili, kterou nám vyrobila paní J. Havlíková ze školního klubu, tímto jí moc děkujeme. Dalším překvapením byla knížka, kterou dětem přinesli rodiče, ti byli také odměněni diplomem za přežití 1. třídy svého dítěte a sklidili za to velký potlesk. Největší radost však měly děti z dortu, který vypadal úplně jako náš slabikář. Za to, že některé z dětí tak potrápil, jsme se do něj s chutí pustili a celý ho snědli. Byl opravdu krásný a výborný, moc za něj děkujeme paní Šiknerové. Slavnost slabikáře se nám opravdu povedla.

Mgr. Kateřina Řídká ( třídní učitelka 1. A )

FOTO ZDE:

Návštěva knihovny

11.06.2017 23:15

V úterý 6. 6. jsme s prvňáčky opět navštívili místní knihovnu. Podívali jsme se na výstavu obrázků, které děti malovaly ve školní družině s Kačkou. Byly to ilustrace ke knížce Povídání o pejskovi a kočičce od J. Čapka a dětem se opravdu moc povedly. Potom nám paní knihovnice Alenka Tvrzníková přečetla veselou pohádku o pečení dortu k narozeninám. Dále děti hledaly v bludišti pro kuchaře upečený dort a také samy narozeninový dort nakreslily. Ve zbylém čase děti hádaly hádanky a někteří zdatnější čtenáři nám také předčítali. Čas strávený v knihovně nám opět utekl jako voda a my děkujeme paní A. Tvrzníkové, že si pro nás připravila pěkný program. Už se těšíme na další návštěvu!

Mgr. Kateřina Řídká ( třídní učitelka 1. A )

FOTO ZDE:

Předávání řidičských průkazů pro cyklisty

11.06.2017 21:10

V pátek 9. června jsme na pozvání paní prap. Denisy Jandusové navštívili policejní služebnu v Českém Dubě. Děti si prohlédly vybavení služebny, vyzkoušely si různé pomůcky policistů (neprůstřelná vesta je opravdu těžká) a prohlédly si policejní automobil. Ale hlavním důvodem návštěvy bylo předání řidičských průkazů. Řidičské průkazy dostali všichni čtvrťáci!!!! K průkazům dostali dárky, mimo jiné velmi pěkný baťůžek. Moc děkujeme za finanční dar panu Petru Horovi ze Starého Dubu. 

MiIena Charvátová, třídní učitelka IV. B
 

V. A Den dětí

07.06.2017 22:38

STOPOVANÁ A OPÉKÁNÍ BUŘTŮ

Nejprve jsme šli do třídy a rozdělili jsme se do skupin. Vyrazili jsme na stopovanou, která vedla kolem Českého Dubu. Plnili jsme různé úkoly, skládali puzzle, nosili raněného. Na konci jsme hledali poklad, který našla Ema. Poté jsme šli do Malého Dubu a opékali buřty. Moc nás to bavilo. Ostatní foto ZDE.

napsali: Ema, Markéta, Radim V. A

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Sponzoři:

Projekt Matematický Dubák je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Projekty: