Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

Přijatí žáci pro školní rok 2017/2018

Pozvánka na schůzku pro rodiče budoucích žáků prvních tříd - Schůzka pro rodiče.docx (15121)  

Aktuality

Charitativní sbírky ve školním roce 2016/2017

18.05.2017 09:41

Na začátku ledna proběhla tradiční Tříkrálová sbírka, částku 4 200 Kč, kterou škola jako pořadatel obdržela, jsme se rozhodli věnovat Centru LIRA v Liberci na podporu dětí se zdravotním postižením. Žáci 9.ročníku dále uspořádali dvě sbírky, z jejichž výtěžku bude financováno školné pro Ochienga z Keni, který příští rok ukončí základní školu. Poslední akcí byl Květinový den, jehož výtěžek je věnován na výzkum rakoviny. Děkujeme nejen ochotným dětem, které se na sbírkách podílely, ale i všem, kteří přispěli na dobrou věc.

Mgr. Kateřina Kotrbatá, koordinátor charitativních akcí 

Pohár rozhlasu

17.05.2017 11:06

Skupina závodníků z 6. a 7. tříd se zúčastnila tradiční atletické soutěže Pohár rozhlasu. Výsledky si můžete prohlédnout níže. Za zmínku stojí skvělý výkon Martina Plummera z VII. A, který v běhu na 1 000 m doběhl na prvním místě. Již se děšíme na Olympiádu mládeže. 

Výsledky

Mgr. Matěj Hodač (učitel tělesné výchovy)

Dopravní soutěž mladých cyklistů jsme vyhráli

16.05.2017 11:31

Družstvo složené z žáků 5. a 6. tříd - Ema Gatterová, Tomáš Goll, Alžběta Hrůzová a Jakub Švarc - získalo skvělé 1. místo v okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů v Liberci. Museli prokázat nejen výborné teoretické znalosti dopravních předpisů, ale museli také zvládnout praktickou zkoušku - zdravovědu, jízdu podle pravidel a jízdu zručnosti na dopravním hřišti.

Blahopřejeme a  přejeme hodně úspěchů do krajského kola.

Mgr. K. Altmanová, garant DV

Výsledky soutěže Master of oak

08.05.2017 17:43

 

Dne 3.5. 2017 proběhla soutěž v anglickém jazyce pro 6. ročník. Titul „Master of oak“ získal Jakub Švarc z 6. B, na paty mu těsně šlapala Bára Kořínková také z 6. B, na stupeň vítězů se ještě dostala Jitka Kvapilová z 6. A.

Děkuji všem šesťákům za účast a doufám, že tato akce přispěla k další motivaci při studiu cizích jazyků.

 

Mgr. Radana Plummer (organizátorka soutěže)

 

Fotky z Paříže a Anglie

04.05.2017 13:00

Fotky ze zájezdu do Paříže a jižní Anglie jsou k prohlédnutí ZDE. Tentokrát pro všechny, bez jakéhokoli omezení. Omlouváme se za předchozí nedostupnost. Také bych ráda požádala účastníky zájezdu o poskytnutí povedených fotek, které by rozšířily naši současnou sbírku. 

Mgr. Petra Blahovcová (organizátorka zájezdu)

The Action!

03.05.2017 19:21

3. května žáci devátého ročníku navštívili v libereckém Kulturním středisku multimediální představení The Action - New Generation, které je určené začínajícím i budoucím řidičům. Tento úspěšný projekt nepoučuje, ale působí na emoce dospívajících tím, že jim ukazuje realitu dopravních nehod prostřednictvím výpovědí osob, které je skutečně prožily - hasiče, policisty, záchranáře a vozíčkáře.

Mgr. Kateřina Kotrbatá a Mgr. Martina Pánková, třídní učitelky

Sběr papíru

03.05.2017 10:40

Zahajujeme poslední kolo sběru papíru. Papír můžete odevzdat 10. 5., 11.5., 19.5. a 26.5.2017 - vždy od 7:15 do začátku vyučování. Začátkem června předpokládáme svoz - to bude poslední možnost odevzdat papír. Další sběr bude pak až v září.

Mgr. Dana Škodová (koordinátor sběru)

Žáci ZŠ Český Dub vítězí v soutěži České televize

30.04.2017 12:34

Žáci naší školy Lucie Pytlounová, Nela Tvrzníková, Petr Hofman a Karel Vlach pod vedením kapitána Martina Pacáka zvítězili v populárně vědecké soutěži České televize "U6 - Úžasný svět vědy". O jejich úspěch se s nimi můžete podělit i Vy. Odkaz naleznete ZDE

Mgr. Jan Goll (ředitel školy)

To nej z Paříže, jižní Anglie a Londýna

29.04.2017 08:24

V pátek po 14. hodině se vrátila výprava 45 žáků a 3 učitelů ze šestidenního zájezdu. Když jsme minulou neděli odjížděli od školy, chumelilo, zato v pondělí v Paříži bylo krásně slunečno a teplo. I přes ne zcela pohodlnou noc v autobuse jsme v Paříži nachodili přes 19 km a viděli, co se za jeden den dalo - Eiffelovu věž, Champs Elyseés, Louvre, Lucemburské zahrady. Projeli jsme se lodičkou po Sieně. Noc jsme strávili v hotelu hodinu cesty od Calais, kde jsme se další den ráno nalodili na trajekt, dopluli do Doveru a pokračovali do Hastings, kde jsme si prohlédli pašerácké jeskyně. Odpoledne jsme se prošli po přímořském městě Brighton a navštívili jsme obrovské akvárium Sea Life. Večer nás v Eastborne ubytovaly naše nové rodiny. Dostalo se nám večeře a pořádného odpočinku. Ráno po snídani vybaveni obědovými balíčky nás dovezl náš autobus na nejkrásnější část bílých křídových útesů Beachy Head. Dál jsme pokračovali na nejslavnější prehistorickou památku v Británii Stonehenge. Ten den jsme ještě viděli monumentální katedrálu v Salisbury i slavný Artušův kulatý stůl v Great Hall v historickém městečku Winchester. Čtvrtek - poslední den v Británii jsme věnovali Londýnu. Začali jsme Greenwichským parkem a nultým poledníkem, prošli jsme londýnskou čtvrť Westminster a viděli jsme Parlament s Big Benem, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, náměstí Trafalgarské a Piccadilly Circus. I v Londýně jsme se projeli loďkou po Temži a vystoupili na zastávce přímo pod vyhlídkovým kolem London Eye. Den v Londýně zakončila návštěva slavného hračkářství Hamley´s, do kterého se všichni velmi těšili. Večer jsme se vydali na cestu zpět do Českého Duba, kam jsme dorazili v pátek.

Zájezd byl úžasný! Zažili jsme a viděli jsem toho spoustu. Nepotkali nás žádné ztráty, úrazy ani nepříjemnosti. Všichni účastníci byli pohodoví, a tak my doprovázející učitelé - Helča Knoblochová, Dana Škodová a Petra Blahovcová - všechny moc chválíme. Děkujeme také paní průvokyni a pánům řidičům.

FOTO zde.

Mgr. P. Blahovcová (organizátorka zájezdu)

Poznáváme krásy Británie a Francie

27.04.2017 09:43

Žáci Základní školy v Českém Dubu poznávají krásy Francie a Británie. Na dojmy z putování po Západní Evropě si počkejte až po návratu. Zatím dodáváme fotografie - ZDE

Mgr. Jan Goll (ředitel školy)

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Sponzoři:

Projekt Matematický Dubák je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Projekty: