Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

Přijatí žáci pro školní rok 2017/2018

Pozvánka na schůzku pro rodiče budoucích žáků prvních tříd - Schůzka pro rodiče.docx (15121)  

Aktuality

Úspěchy v matematických soutěžích

22.05.2017 19:32

Ani letos se žáci naší školy v konkurenci neztratili. Žák 9. třídy Martin Pacák završil své matematické úspěchy skvělým 5. místem v krajském kole Matematické olympiády. V okresním kole Matematické olympiády nás reprezentovali žáci 6. třídy Matouš Pacák a Vašek Formánek, úspěšnými řešitelkami kategorie Z8 se staly Adéla Kolomazníková a Lucie Pytlounová.

Minulý týden se konalo okresní kolo Pythagoriády. V kategorii 8. tříd Lucka Pytlounová obsadila skvělé 2. místo a mezi šesťáky se neztratili ani Bětka Hrůzová a Kuba Švarc.

Všem děkuji za reprezentaci školy a Martinovi přeji při studiu na gymnáziu hodně dalších úspěchů.

Mgr. Martina Pánková (učitelka matematiky)

Lesní den čtvrtých tříd

22.05.2017 08:14

16. 5. jsme byli na celý den v lese. Ze školy jsme šli do lomu v Kněžičkách. Uvítali nás tam čtyři lesníci. Naši dva lesníci se jmenovali Honza a Zdeněk. Nejdříve jsme stříleli vzduchovkou a pak lukem. Maruška Blahovcová se trefila jako jedniná z naší třídy do prasátka, plno z nás zasáhlo terč lukem. Potom jsme si opekli buřty a dali jsme si je jako svačinu. Nasledovala cesta lesem, hráli jsme různé hry, ukázali jsme si, jaké stromy jsou vysázené člověkem, a jaké jsou přirodně vyrostlé. Když jsme došli ke křížku, Honza se Zdeňkem nám ukázali různé lesnické pomůcky, dostali jsme od nich pexeso a sešity a pohledy se zvířátky. Moc jsme si to užili, bylo to moc hezké.

Julinka Knoblochová, IV. A

V úterý jsme byli v Kněžičkách na výletě. Nejdřív jsme šli do lesa, tam jsme opékali buřty. Stříleli jsme z luku a ze vzduchovky. Pak jsme si měli zavázat oči šátkem, chytli jsme se lana a Julča byla navigátorka, bylo to moc dobrý. Taky jsme si hráli na honěnou. Šli jsme lesem, a tam jsme měli najít parohy, rohy a parůžky různých zvířat. Páni nám o nich řekli hodně věcí. Pak jsme měřili metrem. Nakonec nám dali sešity a obrázky lesních zvířat. Pak lesník Zdeněk rozhodil bonbóny. Pak jsme šli do školy.

Evelínka Kováčová, IV. A

Moc děkujeme všem 4 pánům lesníkům z firmy Lesy ČR za jejich čas a znalosti, za soutěže, za humor, za upomínkové předměty, prostě za prima den strávený v lese. 

Všichni žáci čtvrtých tříd a třídní učitelky Mgr. Martina Růžičková a Milena Charvátová.

Foto si prohlédněte zde.

Druháci na Kosti

21.05.2017 22:34

V úterý 16. 5. 2017 jsme se za krásného slunného počasí vydali na výlet. Letošním cílem pro nás byl majestátní hrad Kost. Hrad jsme si nejprve prohlédli. Slečna průvodkyně byla zábavná, pověděla nám spoustu zajímavých informací a provedla nás komnatami hradu. Poté jsme se přesunuli do podhradí, kde nám pan sokolník představil krásné dravce a ukázal nám, jak je má vycvičené. Za odměnu, že jsme hezky poslouchali a odpovídali na spoustu otázek, jsme si mohli pohladit výra Františka. Dál si nás vzal do péče statný středověký bojovník a s ním jsme zažili hradní trojboj - stříleli jsme z luku, házeli nožem a přetahovali se o lano. Ti nejlepší z nás dokonce vyhráli drobné ceny - diplom, minci, bonbony a paní učitelka medovinu:-) No a aby toho nebylo málo, tak na nás čekalo ještě divadlo. Při něm jsme se trochu báli i hodně smáli. Nebyl by to však správný výlet, kdybychom si na konci nenakoupili suvenýry a něco dobrého na zub. To vše nám v hradním obchůdku i restaurci poskytly. Výlet se všem moc líbil a už se těšíme na další.

Foto ZDE nebo ZDE.

Mgr. Helena Knoblochová a Mgr. Petra Jírová

Besídka (nejen) pro maminky

21.05.2017 22:21

V úterý 9. 5. jsme naše maminky, babičky a tetičky pozvali do Pohádky, kde jsme jim zazpívali, zarecitovali a zatančili k jejich svátku matek. Některé básničky a písničky patřili i tatínkům a dědečkům. Na závěr jsme maminkám předali dárečky, které jsme s láskou vyráběli. Byla to kytička, miniknížečka na památku a přáníčko. Maminky měly za úkol poznat se na obrázku v naší malé galerii portrétů. Maminky se nám malým malířům moc povedly, takže to byla hračka. Za odměnu jsme dostali krásný a chutný dort ve tvaru srdce a s velkým nápisem MAMINKA. Protože maminky jsou pro nás prostě nejvíc...

Foto ZDE.

Mgr. Helena Knoblochová a žáci 2. A

Krajské kolo BiO

20.05.2017 10:22

17.5.2017 Lucie Pytlounová z VIII.B reprezentovala naši školu v krajském kole Biologické olympiády. Podala výborný výkon a umístila se na 3. místě. Patří jí velký dík za vzornou přípravu a skvělý výsledek.

Mgr. Dana Škodová (organizátor BiO)

Výlet 7. tříd na Karlštejn

19.05.2017 21:03

  Letošní výlet si všichni sedmáci užili společně. Bylo to napínavé putování časem. Nevím, kdo to zapříčinil a kdo si vzal tajně do batohu stroj času, ale vyjeli jsme v 7:30 roku 2017 z Českého Dubu a tento přístroj nás přenesl do 14. století na Karlštejn. Stráže byli nejspíš na obědě, takže jsme se bez velkých obtíží dostali do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV. Dokonce jsme potkali samotného císaře a ten nám představil osobně všechny své 4 manželky. Díky stroji času jsme je viděli v jeden den všechny. Jako správný hostitel nám nabídl trochu občerstvení, leč pivo s máslem jsme s díky odmítli. Naštěstí majitel onoho přenašeče časem nás vrátil zpět do našeho letopočtu, takže jsme se občerstvili ledovou tříští, zmrzlinami a dalšími současnými dobrotami. Malý výpadek stroje způsobil, že jsme se pěšky přemístili asi 5 km k nedalekým lomům Velké a Malé Americe. Tam už stačilo nastavit rok 1949 až 1953 a zahlédli jsme upachtěné politické vězně, kteří po 2. světové válce v těchto lomech tvrdě pracovali. Připadali jsme si jako na poušti. Nejen díky pískovým dunám, které jsou v okolí lomů, ale i díky velké žízni, která v závěru výletu skoro všechny trápila. Zachránil nás pan řidič Michalů, který měl zásobu vody a také nás svým přenašečem v prostoru dopravil zpět domů. Bylo to krásný, koukněte se ZDE.

Mgr. Dana Suchánková a Mgr. Petra Blahovcová (třídní učitelky)

Sběr papíru

19.05.2017 10:02

Upozorňuji, že poslední možnost odevzdat sběrový papír máte v pátek 26.5. od 7:15 do začátku vyučování a  v pondělí 29.5. od 7:15 do cca 10:00, kdy budeme nakládat kontejner. Další sběr bude až v září!

Mgr. Dana Škodová (koordinátor sběru)

Charitativní sbírky ve školním roce 2016/2017

18.05.2017 09:41

Na začátku ledna proběhla tradiční Tříkrálová sbírka, částku 4 200 Kč, kterou škola jako pořadatel obdržela, jsme se rozhodli věnovat Centru LIRA v Liberci na podporu dětí se zdravotním postižením. Žáci 9.ročníku dále uspořádali dvě sbírky, z jejichž výtěžku bude financováno školné pro Ochienga z Keni, který příští rok ukončí základní školu. Poslední akcí byl Květinový den, jehož výtěžek je věnován na výzkum rakoviny. Děkujeme nejen ochotným dětem, které se na sbírkách podílely, ale i všem, kteří přispěli na dobrou věc.

Mgr. Kateřina Kotrbatá, koordinátor charitativních akcí 

Pohár rozhlasu

17.05.2017 11:06

Skupina závodníků z 6. a 7. tříd se zúčastnila tradiční atletické soutěže Pohár rozhlasu. Výsledky si můžete prohlédnout níže. Za zmínku stojí skvělý výkon Martina Plummera z VII. A, který v běhu na 1 000 m doběhl na prvním místě. Již se děšíme na Olympiádu mládeže. 

Výsledky

Mgr. Matěj Hodač (učitel tělesné výchovy)

Dopravní soutěž mladých cyklistů jsme vyhráli

16.05.2017 11:31

Družstvo složené z žáků 5. a 6. tříd - Ema Gatterová, Tomáš Goll, Alžběta Hrůzová a Jakub Švarc - získalo skvělé 1. místo v okresním kole dopravní soutěže mladých cyklistů v Liberci. Museli prokázat nejen výborné teoretické znalosti dopravních předpisů, ale museli také zvládnout praktickou zkoušku - zdravovědu, jízdu podle pravidel a jízdu zručnosti na dopravním hřišti.

Blahopřejeme a  přejeme hodně úspěchů do krajského kola.

Mgr. K. Altmanová, garant DV

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Sponzoři:

Projekt Matematický Dubák je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Projekty: