Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

Přijatí žáci pro školní rok 2017/2018

Pozvánka na schůzku pro rodiče budoucích žáků prvních tříd - Schůzka pro rodiče.docx (15121)  

Aktuality

Výsledky soutěže Master of oak

08.05.2017 17:43

 

Dne 3.5. 2017 proběhla soutěž v anglickém jazyce pro 6. ročník. Titul „Master of oak“ získal Jakub Švarc z 6. B, na paty mu těsně šlapala Bára Kořínková také z 6. B, na stupeň vítězů se ještě dostala Jitka Kvapilová z 6. A.

Děkuji všem šesťákům za účast a doufám, že tato akce přispěla k další motivaci při studiu cizích jazyků.

 

Mgr. Radana Plummer (organizátorka soutěže)

 

Fotky z Paříže a Anglie

04.05.2017 13:00

Fotky ze zájezdu do Paříže a jižní Anglie jsou k prohlédnutí ZDE. Tentokrát pro všechny, bez jakéhokoli omezení. Omlouváme se za předchozí nedostupnost. Také bych ráda požádala účastníky zájezdu o poskytnutí povedených fotek, které by rozšířily naši současnou sbírku. 

Mgr. Petra Blahovcová (organizátorka zájezdu)

The Action!

03.05.2017 19:21

3. května žáci devátého ročníku navštívili v libereckém Kulturním středisku multimediální představení The Action - New Generation, které je určené začínajícím i budoucím řidičům. Tento úspěšný projekt nepoučuje, ale působí na emoce dospívajících tím, že jim ukazuje realitu dopravních nehod prostřednictvím výpovědí osob, které je skutečně prožily - hasiče, policisty, záchranáře a vozíčkáře.

Mgr. Kateřina Kotrbatá a Mgr. Martina Pánková, třídní učitelky

Sběr papíru

03.05.2017 10:40

Zahajujeme poslední kolo sběru papíru. Papír můžete odevzdat 10. 5., 11.5., 19.5. a 26.5.2017 - vždy od 7:15 do začátku vyučování. Začátkem června předpokládáme svoz - to bude poslední možnost odevzdat papír. Další sběr bude pak až v září.

Mgr. Dana Škodová (koordinátor sběru)

Žáci ZŠ Český Dub vítězí v soutěži České televize

30.04.2017 12:34

Žáci naší školy Lucie Pytlounová, Nela Tvrzníková, Petr Hofman a Karel Vlach pod vedením kapitána Martina Pacáka zvítězili v populárně vědecké soutěži České televize "U6 - Úžasný svět vědy". O jejich úspěch se s nimi můžete podělit i Vy. Odkaz naleznete ZDE

Mgr. Jan Goll (ředitel školy)

To nej z Paříže, jižní Anglie a Londýna

29.04.2017 08:24

V pátek po 14. hodině se vrátila výprava 45 žáků a 3 učitelů ze šestidenního zájezdu. Když jsme minulou neděli odjížděli od školy, chumelilo, zato v pondělí v Paříži bylo krásně slunečno a teplo. I přes ne zcela pohodlnou noc v autobuse jsme v Paříži nachodili přes 19 km a viděli, co se za jeden den dalo - Eiffelovu věž, Champs Elyseés, Louvre, Lucemburské zahrady. Projeli jsme se lodičkou po Sieně. Noc jsme strávili v hotelu hodinu cesty od Calais, kde jsme se další den ráno nalodili na trajekt, dopluli do Doveru a pokračovali do Hastings, kde jsme si prohlédli pašerácké jeskyně. Odpoledne jsme se prošli po přímořském městě Brighton a navštívili jsme obrovské akvárium Sea Life. Večer nás v Eastborne ubytovaly naše nové rodiny. Dostalo se nám večeře a pořádného odpočinku. Ráno po snídani vybaveni obědovými balíčky nás dovezl náš autobus na nejkrásnější část bílých křídových útesů Beachy Head. Dál jsme pokračovali na nejslavnější prehistorickou památku v Británii Stonehenge. Ten den jsme ještě viděli monumentální katedrálu v Salisbury i slavný Artušův kulatý stůl v Great Hall v historickém městečku Winchester. Čtvrtek - poslední den v Británii jsme věnovali Londýnu. Začali jsme Greenwichským parkem a nultým poledníkem, prošli jsme londýnskou čtvrť Westminster a viděli jsme Parlament s Big Benem, Westminsterské opatství, Buckinghamský palác, náměstí Trafalgarské a Piccadilly Circus. I v Londýně jsme se projeli loďkou po Temži a vystoupili na zastávce přímo pod vyhlídkovým kolem London Eye. Den v Londýně zakončila návštěva slavného hračkářství Hamley´s, do kterého se všichni velmi těšili. Večer jsme se vydali na cestu zpět do Českého Duba, kam jsme dorazili v pátek.

Zájezd byl úžasný! Zažili jsme a viděli jsem toho spoustu. Nepotkali nás žádné ztráty, úrazy ani nepříjemnosti. Všichni účastníci byli pohodoví, a tak my doprovázející učitelé - Helča Knoblochová, Dana Škodová a Petra Blahovcová - všechny moc chválíme. Děkujeme také paní průvokyni a pánům řidičům.

FOTO zde.

Mgr. P. Blahovcová (organizátorka zájezdu)

Poznáváme krásy Británie a Francie

27.04.2017 09:43

Žáci Základní školy v Českém Dubu poznávají krásy Francie a Británie. Na dojmy z putování po Západní Evropě si počkejte až po návratu. Zatím dodáváme fotografie - ZDE

Mgr. Jan Goll (ředitel školy)

7. ročník - Den Země

26.04.2017 22:19

I žáci 7. tříd vyšli oslavit Den Země do přírody. Cesta vedla z Hořeních Pasek přes Jeřmanskou skálu k prameni Ploučnice. Tady nás čekalo milé setkání s ondatrou pižmovou, která zrovna obědvala a naše přítomnost ji ani trochu nerušila. Dále jsme pokračovali kolem Jenišovského mlýna ke Kotelským lípám a na místě uranové rezervace se zamysleli nad klady a zápory těžby uranu, který se v této lokalitě nachází. V Malém Dubu jsme si udělali také malý oheň, opekli pár malých vuřtíků a překonali již malou vzdálenost do Českého Dubu. První jarní kilometry jsou za námi. Fotografie ZDE.

                            Mgr. Věra Horáčková a Mgr. Dana Suchánková 

Kin-ball - republikové finále Praha

26.04.2017 19:50

Ve středu 26.dubna 2017 jsme se s družstvem 2 dívek a 6 chlapců účastnili republikového finále. Letošní úroveň všech zúčastněných byla na vysoké úrovni a jen několik málo bodů nás dělilo od 3.místa. Z Prahy jsme odjížděli ve večerních hodinách, ale s úsměvem a dobrou náladou. Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci školy a i Českého Dubu.

Helena Kaulfussová ( trenérka kin-ballového družstva)

   Dnes proběhlo v Praze finále Poháru základních škol v kin-ballu, kterého se zúčastnilo dvacet týmů, ve dvou věk.kategorií, z celé republiky. Turnaj zahájil náměstek ministryně školství Jaroslav Fidrmuc a ředitel kanadské školy Sunny Canadian School Ron Stiles. Odehrálo se celkem dvacet zápasů v osmihodinovém maratonu, kdy se rozhodčí ani na chvilku nezastavili. Alice Pauerová - hlavní rozhodčí a organizátorka turnaje     

další foto zde

Master of oak - soutěž pro 6. ročník

26.04.2017 15:46

Ve středu 3. 5. 2017 budou žáci 6. ročníku poměřovat své komunikační schopnosti v anglickém jazyce. Soutěž odstartujeme 3. vyučovací hodinu, do druhého kola projde 16 nejzdatnějších angličtinářů, kteří budou muset prokázat nejen aktivní znalost anglického jazyka, ale i určitou dávku fantazie a tvořivosti. Finále a vyhlášení výsledků proběhne 5.- 6. hodinu.

Good luck!

Mgr. Radana Plummer (organizátorka soutěže)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Sponzoři:

Projekt Matematický Dubák je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Projekty: