Seznam přijatých žáků do 1. ročníku

Přijatí žáci pro školní rok 2017/2018

Pozvánka na schůzku pro rodiče budoucích žáků prvních tříd - Schůzka pro rodiče.docx (15121)  

Aktuality

7. ročník - Den Země

26.04.2017 22:19

I žáci 7. tříd vyšli oslavit Den Země do přírody. Cesta vedla z Hořeních Pasek přes Jeřmanskou skálu k prameni Ploučnice. Tady nás čekalo milé setkání s ondatrou pižmovou, která zrovna obědvala a naše přítomnost ji ani trochu nerušila. Dále jsme pokračovali kolem Jenišovského mlýna ke Kotelským lípám a na místě uranové rezervace se zamysleli nad klady a zápory těžby uranu, který se v této lokalitě nachází. V Malém Dubu jsme si udělali také malý oheň, opekli pár malých vuřtíků a překonali již malou vzdálenost do Českého Dubu. První jarní kilometry jsou za námi. Fotografie ZDE.

                            Mgr. Věra Horáčková a Mgr. Dana Suchánková 

Kin-ball - republikové finále Praha

26.04.2017 19:50

Ve středu 26.dubna 2017 jsme se s družstvem 2 dívek a 6 chlapců účastnili republikového finále. Letošní úroveň všech zúčastněných byla na vysoké úrovni a jen několik málo bodů nás dělilo od 3.místa. Z Prahy jsme odjížděli ve večerních hodinách, ale s úsměvem a dobrou náladou. Děkuji všem dětem za vzornou reprezentaci školy a i Českého Dubu.

Helena Kaulfussová ( trenérka kin-ballového družstva)

   Dnes proběhlo v Praze finále Poháru základních škol v kin-ballu, kterého se zúčastnilo dvacet týmů, ve dvou věk.kategorií, z celé republiky. Turnaj zahájil náměstek ministryně školství Jaroslav Fidrmuc a ředitel kanadské školy Sunny Canadian School Ron Stiles. Odehrálo se celkem dvacet zápasů v osmihodinovém maratonu, kdy se rozhodčí ani na chvilku nezastavili. Alice Pauerová - hlavní rozhodčí a organizátorka turnaje     

další foto zde

Master of oak - soutěž pro 6. ročník

26.04.2017 15:46

Ve středu 3. 5. 2017 budou žáci 6. ročníku poměřovat své komunikační schopnosti v anglickém jazyce. Soutěž odstartujeme 3. vyučovací hodinu, do druhého kola projde 16 nejzdatnějších angličtinářů, kteří budou muset prokázat nejen aktivní znalost anglického jazyka, ale i určitou dávku fantazie a tvořivosti. Finále a vyhlášení výsledků proběhne 5.- 6. hodinu.

Good luck!

Mgr. Radana Plummer (organizátorka soutěže)

6. ročník - Den Země

26.04.2017 14:59

Den věnovaný naší planetě Zemi jsme oslavili jarní procházkou lesem. Naším cílem byla obec Smržov, kde jsme měli domluvenou návštěvu u včelaře pana Zdeňka Moravce. Cestou jsme v týmech hráli přírodovědně – ekologické hry, při kterých jsme dali odpočinout unaveným nohám a dali zabrat mozkovým závitům.

Na včelnici ve Smržově jsme se díky příjemnému počasí usadili do trávy a poslouchali, jaký život mají včely a jak se o ně včelaři starají. Většina z nás překonala strach z včelího žihadla a šla se podívat přímo do úlu, samozřejmě s patřičnou výbavou.

Panu Zdeňku Moravcovi děkujeme, že si na nás udělal čas a podělil se s námi o znalosti a zkušenosti v oboru včelařství.

FOTO ZDE

Mgr. Radana Plummer a Mgr. Alena Lacinová (třídní učitelky)

Den Země 8. ročník

25.04.2017 19:52

Žáci 8. ročníku, kteří neodcestovali do zahraničí, podnikli expedici na vrchol Ještědu. Expedici proto, protože cesta vedla pod lany lanovky až na vrchol. Všichni členové výpravy se nenechali zahambit a nejtěžší úkol – vyškrábat se nahoru, pokořili. Žáci během cesty ostatní seznámili s geologií hory, historií staveb na Ještědu a příblížili místa, která lze z Ještědu obdivovat. Po načerpání sil jsme pokračovali na chatu Pláně a poté po hřebenu k chatě U Šámalů a po zelené přes Vlčetín až Českého Dubu. Počasí nám přálo.

Fotografie
Trasa cesty

Mgr. Matěj Hodač

Trapas nepřežiju!

25.04.2017 09:56

Předposlední březnový den zhlédli žáci osmých a devátých tříd pořad o základech slušného chování Trapas nepřežiju! aneb Ten řízek nezvedej. Dva hlavní protagonisté - Michaela Dolinová a Ladislav Ondřej - seznamovali dospívající mládež s pravidly slušného chování s nadhledem a ne-mentorsky. Paní z agentury Rychlá pomoc řešila problémy s chováním na různých místech a při různých příležitostech: v autě, na rautu, v kině, v divadle i na schůzce chlapce s děvčetem. Do některých scének byli úspěšně zapojeni i naši žáci. Představení bylo vtipné a poučné zároveň a děti se opravdu bavily.

PaedDr. Pavla Pižlová ( koordinátor kulturních pořadů)

Květinový den

19.04.2017 09:09

Ve středu 10.5. se v rámci Českého dne proti rakovině uskuteční 21. květinový den, jehož výtěžek je tentokrát určen na prevenci a léčbu onemocnění hlavy a krku. Akce, které se ujali žáci devátého ročníku, bude probíhat v prostorách školy a ve městě. Děkujeme všem za podporu.

Mgr. Kateřina Kotrbatá, koordinátor charitativních akcí

Stá hodina českého jazyka

18.04.2017 18:09

V předvelikonočním týdnu oslavili žáci šestých tříd stou hodinu českého jazyka. Ve třídě VI. A byla oslava opravdu velkolepá, neboť Nikča Kydlíčková upekla dětem dort! Hodina probíhala netradičně, ale přesto stylově. Namísto procvičování pravopisu však děti hrály různé hry, ale samozřejmě jazykové. A sladká tečka na závěr byla z celé hodiny nejlepší! Děkujeme, Niky!

PaedDr. Pavla Pižlová (vyučující českého jazyka)

Velikonoční přípravy

17.04.2017 09:48

Již celý měsíc březen si povídáme s dětmi o přicházejícím jaru a Velikonocích. Připomínáme si zvyky a tradice již zapomenuté a samozřejmě také ty, které stále  dodržujeme. Vyráběli jsme jarní dekorace a přání. Učili jsme se jarní písničky a koledy a i učení bylo inspirováno Velikonocemi. Počítali jsme s velikonočním zajíčkem, spojovali jsme vajíčka podle čísel či abecedy nebo jsme vybarvovali vajíčka podle barev v legendě. Ve středu jsme si také upekli jidášky a abychom toho sladkého neměli málo, tak nám Terezka přinesla do školy také velikonočního beránka, na kterém jsme si také moc pochutnali. Moc jí děkujeme! Doufám, že Velikonoce budou stejně krásné a tvořivé, jako naše přípravy na ně!

Další FOTO ZDE:

Mgr. Kateřina Řídká (třídní učitelka 1.A)

Ukončení transferu obojživelníků v Malém Dubu

14.04.2017 10:18

V pondělí 10. dubna jsme se skupinou kluků z 8. ročníku zbourali žabí bariéru v Malém Dubu a všechno uložili zase na příští sezónu. Žáby i čolci už všichni doputovali do rybníků, aby tam nakladli vajíčka. Naše bariéra, která stála u silnice, je ochránila před uhynutím pod koly projíždějících aut.

Chtěla bych poděkovat všem dětem, které obojživelníkům v Malém Dubu pomáhaly: nejprve při stavbě bariéry, pak při přenášení obojživelníků přes silnici, a nakonec zase při bourání a úklidu bariéry. Celkem se akce účastnilo 42 dětí z 6. – 9. tříd, někteří nejen v době vyučování, ale i odpoledne ve svém volném čase. A za to si zaslouží velkou pochvalu. Pomocníci při stavbě bariéry.docx (795,1 kB)

Měli jsme možnost pozorovat živočichy, kteří po zbylou část roku žijí skrytě a nenápadně, některé děti se s nimi setkaly poprvé v životě a dozvěděly se o nich spoustu zajímavých věcí. O naše pozorování bychom se chtěli nyní podělit. 
Migrace obojživelníků.docx (15013)

graf, tabulka.docx (31696)

Foto Transfer obojživelníků 2017

Foto Bourání žabí bariéry

Mgr. Věra Horáčková (organizátorka akce)

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Sponzoři:

Projekt Matematický Dubák je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Projekty: