Mikulášské čtení v městské knihovně

10.12.2016 14:31

V úterý 6. 12. se již tradičně konalo v městské knihovně Mikulášské čtení. Žákyně sedmého ročníku, Míša Kovářová, Verča Rybářová, Anička Řídká a Tinka Honsejková, nacvičily čtení z veselé knížky Evy Papouškové "Kosprd a Telecí". Čtené úryvky doplnily hudebním doprovodem na kytaru, flétny a triangl. Školkový příběh malého Kosprda a jeho kamarádky Telecí se u malých posluchačů setkal s ohlasem. Z polštářů, kde byli pohodlně usazeni v dětském oddělení českodubské knihovny, se několikrát ozval zvonivý smích a na závěr potlesk. Po čtení děvčata připravila dílničku a děti si mohly za jejich asistence vyrobit andělíčka, ozdobit stromeček a záložku do knihy. Celou akci zakončil příchod tolik očekávaného Mikuláše s andělem a čertem. Jsme velmi rádi, že celou akci opět podpořila paní Janečková a děvčata se těšila z balíčků z její drogerie.

Další fotky najdete ZDE.

Mgr. Petra Blahovcová (učitelka ČJ)