Návštěva Úřadu práce v Liberci

15.11.2016 17:59

V měsíci listopadu jsme se žáky devátých tříd absolvovali několik akcí, které byly intenzivně zaměřené na přípravu volby další vzdělávací cesty.  Hned dvě úterní dopoledne strávili budoucí studenti v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce v Liberci. Celodopolední program byl věnován besedě dětí s pracovnicí ÚP o aspektech rozhodování při volbě budoucího povolání. Dověděli se, na co všechno musí brát při výběru školy ohled, jaké osobnostní vlastnosti jsou potřebné pro jednotlivá povolání, jaká zdravotní omezení ovlivňují volbu, která povolání jsou nejžádanější na trhu práce a která naopak v následujících letech zaniknou. Na závěr si žáci mohli udělat dotazník zájmů, který jim naznačil, jakým směrem by se měli při dalších studiích vydat.

PaedDr. Pavla Pižlová (kariérový poradce)