Slavnost slabikáře

11.06.2017 23:45

V pátek 9.6. měli prvňáčci svou Slavnost slabikáře. Připravili jsme si s dětmi krátké vystoupení pro rodiče sestavené z básní, které nás provázely po celý rok- nejprve v Živé abecedě a později i ve Slabikáři. Zazpívali jsme naše nejoblíbenější písničky, zatancovali jsme polku a zahráli jsme dvě pohádky. První byla pohádka O řepě a druhá Paleček a jeho kamarádi. Na závěr jsme skládali čtenářský slib, dostali jsme diplom čtenáře a medaili, kterou nám vyrobila paní J. Havlíková ze školního klubu, tímto jí moc děkujeme. Dalším překvapením byla knížka, kterou dětem přinesli rodiče, ti byli také odměněni diplomem za přežití 1. třídy svého dítěte a sklidili za to velký potlesk. Největší radost však měly děti z dortu, který vypadal úplně jako náš slabikář. Za to, že některé z dětí tak potrápil, jsme se do něj s chutí pustili a celý ho snědli. Byl opravdu krásný a výborný, moc za něj děkujeme paní Šiknerové. Slavnost slabikáře se nám opravdu povedla.

Mgr. Kateřina Řídká ( třídní učitelka 1. A )

FOTO ZDE: