Žáci základní školy si připomněli Dny evropského dědictví

17.09.2016 10:49

Žáci Základní školy Český Dub za podpory Podještědského muzea navštívili významná historická místa Českého Dubu. Ve věži kostela Seslání svatého Ducha si vyslechli novinky o českodubských zvonech, výstava v knihovně jim blíže představila místního továrníka Franze von Schmitt a v jeho noblesním bydlení, Schmittově zámku, dnešním Domově důchodců, je doprovodili muzejní průvodci, aby jim ukázali, jak se žilo průmyslníkům za „Franze Josefa“. Tradice velela připomenout si rovněž Karolinu Světlou v prostorách Podještědského muzea a středověkou minulost města Český Dub v Johanitské komendě! Architektonické a historické „perly“ regionu a „motivační kartičky“ pro děti přilákaly na muzejní akci četné žákovské zástupy!

Děkujeme muzejníkům za spolupráci!

Další fotografie naleznete ZDE

Mgr. Jan Goll (ředitel ZŠ Český Dub)