II. B

Třídní učitelka: Mgr. Blanka Hladká

Krásný den, vítejte na stránkách třídy II.B

ROZVRH HODIN

7.40-8.25 8.35-9.20 9.35-10.20 10.30-11.15

12.30    14.00
  1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
pondělí ČJ ČJ M PR
úterý ČJ M TV AJ   VV VV
středa M ČJ PR Čtení
čtvrtek ČJ M Čtení HV
pátek ČJ M TV Čtení

19. 10. 2017

Připomeňte, prosím, dětem, že mají do středy 25. 10. umět báseň Podzim ze strany 17 v Čítance.                                                                                 Děkuji

16. 10. 2017

Dú - učebnice Čj str. 28/cv. 6

Diktát - učebnice Čj str. 26/cv. 8b

Opět se bude vybírat příspěvek SRPDŠ ve výši 250,- Kč (1x za rodinu) a příspěvek na toaletní potřeby ve výši 50,-Kč za každého žáka. Pokud má dítě staršího sourozence, donese tedy pouze 50,-Kč. Pro Vaši kontrolu zapíši po úhradě do ŽK.                                                                                                                                          Moc děkuji

POHÁDKOVÁ ŠKOLA

Během měsíce října si děti užily pohádkové bytosti na chodbách naší školy.

Největší zážitek si pochopitelně odnesly z čertího stanoviště,

kde tekly i slzy. Zbývající část disciplín byla již veselejší a opravdu pohádková.

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

V úterý 10. října jsme se vypravili do českodubské knihovny.

Paní Tvrzníková si pro děti připravila poutavý program,

a tak doufám, že alespoň někteří malí čtenáři se stanou pravidelnými návštěvníky.

BRAMBOROVÉ KRÁLOVSTVÍ

Během pátečního dopoledne vzniklo v naší třídě plno hezkých bramborových skřítků.

Kromě jejich výroby jsme se zabývali původem brambor, jejich pěstováním, tříděním či počítáním.

Pomocí bramborových tiskátek jsme se snažili vyzdobit zakleté hrady.

Pouze na vaření tentokrát nedošlo...snad někdy příště.

další foto zde

Září - jeden slunečný den na hřišti

9.10. 2017

ČJ - úterní diktát bude z učebnice str. 26/cv. 8a,

za Dú mají děti napsat věty o Zrzečce ve správném pořadí str. 21/cv.2,

taktéž z učebnice

4. 10. 2017

Zítra (5. 10.) se v případě deštivého počasí koná Pohádkový park v prostorách školy.

Děti si vezmou batůžek: svačina, pití, čip, penál, raději pláštěnku, čepici a teplé oblečení pro variantu pobytu venku.

Dnešní DÚ z PRVOUKY donesou až v pondělí.

Dále budu zkoušet čtení  - článek Semafor/str.120 v Čítance

V pátek(6. 10.) projektový den - Bramborové království

Děti mohou přijít s aktovkou nebo batohem, vezmou si penál, Žákovskou knížku a jednu bramboru.

Děkuji a zdravím B.

2.10.2017

POZOR!

Z důvodu zítřejší nepříznivé předpovědi počasí se Pohádkový park přesouvá na čtvrtek 5.10.2017.

V úterý máme tedy odpolední vyučování.

Za diktát budou dvě věty, které dnes vybarvují v DÚ ( pracovní sešit).

Prosím, aby si děti do pátku donesly jednu tvarově zajímavou bramboru.

25. 9. 2017

Zítřejší diktát: učebnice ČJ str. 16/cv.10 (včetně abecedního řazení)

18. 9. 2017

Dú: ČJ učebnice str. 14/cv. 5-a, zítřejší diktát - slova z 8. cvičení pouze nadiktuji, nebudou ještě řadit abecedně

Někteří žáci mají trénovat i příklady na str.10 v matematice.

Zapomnětlivcům, prosím, připomeňte báseň z Čítanky str. 5, 3 sloky.  Děkuji

11. 9. 2017

Dú: ČJ učebnice str.7/cv.2 - napsat jména do sešitu na DÚ

Zítra diktát str. 7/cv. 3

7. 9. 2017

Prosím o vyplnění přihlášky ke stravování a tiskopisu - Breme na vědomí....(děti mají vloženo v ŽK).

Dú - AJ str. 3

6. 9. 2017

Dú z matematiky na 4. straně, 1. cv. dokončit + podepsat třídní schůzky  v ŽK. Děkuji.

5. 9. 2017

Děti dostaly domů učebnice, prosím o jejich obalení + obalit pracovní sešity (kdo neměl obal ve škole),

dále prosím o vyplnění ŽK na první starně.

Zítra učíme dle rozvrhu.

Moji milí druháčci,

těším se na Vás v pondělí 4. 9., kdy si ve škole pobudeme pouze jednu vyučovací hodinu.

S sebou si vezměte bačkorky a pozor - patří nám šatna II. B, vedle dveří je stejný medvídek jako minulý školní rok.

Od úterý budeme učit 4 vyučovací hodiny, takže si vezmete tašku a během týdne si donesete  pytlík na TV, kufřík, ručník a polštářek.

Děti, v neděli včas do postýlky ať nám nikdo nezaspí!

Ahoj v pondělí!

Vaše paní učitelka Blanka

Info pro rodiče:

Prosím maminky o přípravu těchto pomůcek:

VV

Obsah kufříku je stejný, hlavně prosím o kvalitní lepidla, nůžky a pravděpodobně nové temperové barvy, případně voskovky.

( vodovky, olejové křídy, modelína, silný černý fix, štětce, kelímek na vodu, igelit na lavici, hadřík,  zástěra nebo staré triko dle uvážení)

TV

Na TV cvičební úbor a opět švihadlo s míčem.

Ostatní pomůcky:

Penál: pero (může být i jedno náhradní), 2 obyčejné tužky, pastelky, guma, případně malé pravítko

Nůžky a lepidlo si dáme do košíčků v lavici.

Opět budeme potřebovat mazací tabulku, fix, hadřík, pravítko - trojúhelník, desky na učení.

V úterý si budeme obalovat sešity:  3x velký obal A4 a 5x malý obal + obal na žákovskou knížku.

Učebnice si odnesou na obalení domů.

4.9. 2017 konec vyučování v 8.25hod

5.9. - 8.9.2017 konec vyučování v 11.15hod.

V dalším týdnu dle rozvrhu včetně odpoledního vyučování, které končí ve 14.00hod. Polední přestávka je od 11.15 - 12.30hod.

Pozor - během polední přestávky nebude nad nedružinovými žáky vykonáván dozor.

S rodiči se těším na viděnou na třídní schůzce, která se uskuteční 12.9. 2017 od 16.00 hod. v naší třídě.

Předpokládané termíny třídních schůzek:

12. 9. 2017          od 16:00 hod

12. 12. 2017