archiv 2016/17

ZAŽILI JSME:

Vysvědčení

Sychrov na kole 27.6.

Cestou jsme se párkrát zapotili. Některé kopce se zdály nekonečné, obzvlášť ten z Dehtár. Všichni jsme podali skvělý sportovní výkon, disciplína na silnici byla dobrá, nálada během výletu báječná a závěrečná zastávka na koupališti v Českém Dubu byla opravdu zasloužená. S panem učitelem J. Guliasem jsme se shodli na tom, že si všichni naši cyklisti zaslouží velkou pochvalu.
Další fotky ZDE.
 
 

Pěší výlet 23.6.

Janův Důl - výstava K. Světlá v Podještědí, Osečná - Mlékárenský rybník

Hlavním cílem našeho pátečního výletu byla výstava Karolina Světlá v Podještědí, ale většina z nás se spíš těšila na koupání v Mlékárenském rybníce. Avšak páteční teplota překvapivě klesla, a tak jsme si nejvíce užili hry cestou lesem a občerstvení v cukrárně. Mile nás překvapila ondatra, která ochotně pózovala před našimi mobily a s chutí spořádala pár kousků rohlíku. Naše turistické tempo bylo přiměřené, takže když jsme došli do Kotle, právě jel autobus. Dojem z výletu byl tedy dokonalý.
 
Další foto ZDE.
 

Z Karlštejna přes Mexiko až do Ameriky

Pátek 19. 5. jsme strávili všichni ze sedmého ročníku společně. Za téměř letního počasí jsme navštívili hrad Karlštejn, muzeum voskových figurín, pěšky se prošli trasou kolem lomů Malá Amerika, Mexiko a Velká Amerika, kochali se krásnými pohledy. Pochod  jsme si zpříjemnili hrou na kolíčky a vymýšlením pověstí o lomu. V autobuse jsme si vyzkoušeli mluvit do mikrofonu, když jsme vyprávěli své vymyšlené pověsti. Došlo i na tu původní o Hansi Hagenovi. A tak nám jízda domů prodloužená o několik kolon nepřišla ani tak dlouhá.
Fotky si můžete prohlédnout ZDE. 
 

Beseda s dobrodruhem

V úterý 24. ledna se žáci sedmých tříd, kteří nejeli na lyžařský výcvik, zúčastnili besedy s cestovatelem Tomášem Kubešem. Tématem přednášky byla Papua Nová Guinea a především tamní kmeny lidojedů. Zábavné, napínavé i šokující vypravování cestovatele bylo doplněno krásnými fotografiemi, filmy a hudbou.
 

Vánoční nocování

Z 20. na 21. prosince jsme přespali ve třídě - udělali jsme si takové školní Vánoce. K večeři jsme si společně připravili bramborový salát a párky, ti, kteří si na tradice nepotrpí, si objednali pizzu. Po večeři následovala procházka ke stromečku na náměstí. Děvčata si pro nás připravila romantické rozloučení s uplynulým rokem při rozsvěcování svíček ve hvězdičkové spirále. V hale jsme si zahráli florbal. A když se večer chýlil ke konci, při čaji a mlsání cukroví jsme si rozbalili dárky, které na nás čekaly pod vánočním stromkem ve třídě. Ačkoliv jsme vstávali až kolem čtvrt na osm, příliš vyspalí jsme nebyli. Poslední školní dopoledne tohoto roku uteklo velmi rychle - snídaně, úklid a film. Tak hezké Vánoce a šťastný nový rok. Uvidíme se zase po prázdninách.
 
Foto ZDE.
 

Máme napečeno :-)

Ve čtvrtek jsme si v hodinách Čp a Vv vyzkoušeli péct vánoční cukroví. Ochutnali jsme - povedlo se. Příští středu při vánoční besídce budeme mlsat vlastní cukroví.
 
 

Další fotky ZDE.

 

"Krása"

8. 11. v naší třídě proběhl preventivní program zaměřený na problematiku pojetí vlastní krásy a sebepřijetí. Zajímavé aktivyty pod vedením lektora organizace Maják se zabývaly genderovými stereotypy, pracovaly s žákovskými představami o partnerských vztazích a žáci byli jejich prostřednictvím vedeni k vzájemnému respektu, především k respektu k zástupcům opačného pohlaví. Program se nám líbil.

 

19. 9. jsme navštívili Prahu

Autobus zaplněný sedmáky a desítkou deváťáků vyrazil v pondělí ráno do Prahy. Naším hlavním cílem byl Senát a muzeum voskových figurín Grévin. Také jsme měli v plánu projít areálem Pražského hradu. Bohužel kvůli ranní dopravní zácpě na dálnici jsme stihli jen rychlé foto před Katedrálou sv. Víta. V 11 hodin jsme byli očekáváni v Senátu, kde se nás ujala milá paní průvodkyně. Po prohlídce historické budovy Valdštejnského paláce jsme v jedné ze zasedacích místností mohli pohovořit s tiskovou tajemnicí Evou Davidovou. Někteří využili této příležitosti a snažili se zjistit odpovědi na otázky, které byly na pracovním listě od paní učitelky Lacinové na hodinu občanské výchovy. Po polední přestávce příjemně strávené v zahradách paláce, jsme se vydali rušnými ulicemi velkoměsta, přes starobylý Karlův most na Staroměstské náměsti, kam jsme dorazili  právě minutu před 13. hodinou, a tak jsme viděli orloj v celé své kráse. Do muzea voskových figurín už jsme to měli jen kousek. Na prohlídku tří podlaží jsme si stanovili hodinu a kromě prohlížení a vzájemného focení se slavnými osobnostmi jsme měli možnost prostřednictvím počítačové techniky vytvořit postavu s naším obličejem. A pak už jsme jen svižným tempem dorazili na smluvené místo a nechali se pohodlně odvézt autobusem zpátky do Českého Duba. Praha je krásná a míst, která bychom rádi viděli, je spousta. Rádi bychom jezdili častěji.