Vychovatelky:

II. oddělení - 2. třídy: Rybářová Kateřina

III. oddělení - 3. třídy: Kindlová Naďa

IV. oddělení - 4. třídy + ST: Havelková Milena

ŠD navštěvují děti 1.- 4. tříd: kapacita je 120 dětí, o přijetí žáků nad stanovenou kapacitu rozhoduje ředitel školy.

Provoz: 6.30 – 7.40 a 11.00 - 16.30 hodin. Dítě ze ŠD lze vyzvednout od 11.30 -13.00 hod., 14.30-16.30 hod. (ve 13.00 hod. odcházíme na vycházky). Do  odpovědnost za dítě máme až po návratu z kroužku.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Školní rok 2017- 2018

Přejeme dětem šťastný start do nového školního roku, mnoho úspěchů ve škole a spoustu zážitků s kamarády ve školní družině.

Co je u nás nového

Duben - Měsíc bezpečnosti

V tomto měsíci se věnujeme pravidlům silničního provozu, poznáváme dopravní značky. Povídáme si o správném a bezpečném chování doma, ve škole a cestou do školy, při pobytu venku,  ve městě, v lese, během výletů apod.

V pátek 13.4. 2018 jsme s dětmi navštívili místní oddělení Policie ČR. Prohlédli si výslechovou místnost, kancelář vedoucího oddělení, výstroj policistů, vyzkoušeli si neprůstřelnou vestu a též helmu a zkusili jsme si, jak funguje tester na zjištění hladiny alkoholu. Nakonec si prozkoumali i policejní vozidla ( i novou dodávku:) ). Praporčice Denisa Jandusová si zároveň otestovala znalosti dětí o bezpečném a správném chování v různém prostředí a situacích. Děkujeme moc prap. Denise Jandusové a vedoucímu oddělení npor. Bc. Josefu Čihákovi za milé a vstřícné přijetí a zajímavé povídání.

Vychovatelky ŠD a Markéta Tvrzníková

Těšíme se na Velikonoce

Těšení na svátky jara jsme si zkrátili výrobou dekorací, VELIKONOČNÍM TROJBOJEM v netradičních disciplínách inspirovaných zvyky a tradicemi těchto svátků. O Velikonocích jsme si vyprávěli, četli, shlédli různé obrázky a pohádku z Chaloupky na vršku, zpívali jsme koledy a nabyté vědomosti děti zúročily v kvízu o Velikonocích. Též nás v ŠD navštívil s koledou zajíček a obdaroval všechny děti :).

Jarní pozdrav

"Březen Měsíc čtenářů" - návštěva knihovny a účast v soutěži vyhlášené knihovnou

Sluníčko nás láká ven

Masopust, karneval - vyrábíme masky

Zdravověda s úsměvem.

Bude zima?

Zdalipak nám sněhulák nadělí kupu sněhu k zimním radovánkám.

Aby zpívání nebylo málo - naši nejlepší zpěváci

Nejkrásnější koledy nám zazpívala Anička Matiášková

Vyrábíme, tvoříme

Mikulášské čtení také v ŠD

V pondělí 11. 12. nám adventní čas mile zpříjemnily žákyně z 8. tříd a Eliška Blahovcová ze 6. třídy Mikulášským čtením z knížky Karla Čapka - Dášenka. Čtení měly proložené hudebními vstupy (hrou na kytaru a flétnu), vyprávěním o pejscích, ale také o vánočních zvycích a tradicích. Milé odpoledne jsme zakončili společným zpěvem koled za doprovodu kytary. Děvčatům a paní učitelce Petře Blahovcové moc děkujeme za to, že nás navštívily a za moc hezky připravený program:).

Pekelná univerzita

V pondělí 4. 12. děti ze ŠD a dětského klubu v sobě probudily čertíky a absolvovaly " Pekelnou univerzitu".

V pekelných zkouškách předvedly čertí škleb a čertí blekotání. Vrchní čertice dohlížely na hod bramborou do kotle a jízdu na pytli. Aby si čertíci procvičili i své čertí mozkové závity, museli zodpovědět na "po čertech" těžké otázky a složit obrázek. Za úspěšné splnění úkolů obdrželi Čertifikát :).

Blíží se advent

Dnešní odpoledne jsme zdobili perníčky, domečky a kostelíčky, abychom přivítali společně krásný předvánoční čas. I když byly jenom z papíru, vypadaly jako opravdové od maminky. Zdobení nás moc bavilo a vše už vonělo jako o Vánocích. Vánoční výzdoba, vonné svíčky a světýlka nám zpříjemní to velké těšení se na Ježíška a sváteční čas.

Podzimní tvoření

První listopadový světec je vždy s napětím očekáván. Přijede sv. Martin letos na bílém koni? V sobotu uvidíme. Dětská fantazie vykouzlila různé obrázky, některé se opravdu vyvedly.

Lampičky nejen pro sv. Martina

Košík plný vitamínů

Dýňobraní

Zajímavosti ze světa zvířat - Myslivost a příroda

Dnešní odpoledne jsme věnovali stopované. Otázky byly zaměřeny na znalost o zvířatech a přírodě.

Nejvíce bodů a tudíž prvenství obhájilo družstvo Jirky Havelky, druhé družstvo Pepy Müllera a na třetím místě skončilo družstvo Aničky Pernerové. Celkem bojovalo o úmístění 10 družstev, záleželo na spolupráci dětí, na znalostech a také na správném odhadu. Po vyhodnocení zbyl čas na hru na dětském hřišti. Park hýřil podzimními barvami, bylo co obdivovat.

Odpoledne s Policií ČR

Ve středu 18. 10. 2017 jsme si za asistence policistů ČR vyzkoušeli pravidla silničního provozu nejen jako chodci, ale i jako cyklisté na dopravním  (asfaltovém) hřišti v Českém Dubu. Děti byly policisty pochváleny za bezchybnou jízdu a jejich ukázněnost jako účastníků silničního provozu.

Tvoříme a malujeme

Koulelo se, koulelo ..........aneb jablíčkové odpoledne

Zátopkova štafeta

Během krásných zářijových dnů podnikáme nejen vycházky, ale věnujeme se sportování, zejména LA. Tradičně běháme Zátopkovu štafetu. Letošní čas 25 běžců činil 20:32:70. Celkem běhalo 51 běžců ve dvou štafetách. Každý závodník uběhl trasu 200 m. Nejrychlejší z dívek byla Hana Najmanová v čase 43:38, hned za ní Zuzka Součková časem 44:69, třetí Laura Bolinová 45:00 s. Chlapci byli o fous rychlejší -Tomáš  Kupec 39:48, Mára Knobloch 43:16, Vojta Brandýský 44:10. Ačkoliv všichni závodníci běhali s velkým úsilím, celkově se dařilo dosáhnout lepších časů třeťákům, je vidět, že ke sportování mají hodně elánu. Odpolední den se vydařil, zbyl nám i čas na hru s kamarády.

Hezkých dnů si užíváme venku, radujeme se ze slunečných dnů, těší nás příroda.

Co naplat. Zaskočí nás i dny deštivé. Pak malujeme a tvoříme, luštíme tajenky, rébusy....

Výtvarná činnost.

Nejen maminky chystají zásoby na zimu. I my jsme se snažili zavářet kde co. Někomu se podařila směs velmi pestrá a zajímavá. Na obrázku vypadá moc chutně.