Vychovatelky:

II. oddělení - 2. třídy: Kindlová Naděžda

III. oddělení - 3. třídy: Kaulfussová Helena

IV. oddělení - 4. třídy + ST: Havelková Milena

Dětský klubík:  Beranová Milena (Tvrzníková Markéta)

ŠD navštěvují děti 1.- 4. tříd:  kapacita je 120 dětí, o přijetí žáků nad stanovenou kapacitu rozhoduje ředitel školy.

Provoz: 6.30 – 7.40 a 11.00 - 16.30 hodin. Dítě ze ŠD lze vyzvednout od 11.30 -13.00 hod., 14.30-16.30 hod. (ve 13.00 hod. odcházíme na vycházky). Do kroužků dítě přechází samo, odpovědnost za dítě máme až po návratu z kroužku.

Kritéria pro přijímání žáků do ŠD

kriteria_pro_přijímání_do_školní_družiny.docx (14122)

Vnitřní řád ŠD a dětského klubíku

vnitřní_řád_školní_družiny_při_ZŠ_Český_Dub_2014_-_2015.doc (73216)

Školní rok 2019 - 2020

Přejeme dětem šťastný start do nového školního roku, mnoho úspěchů ve škole a spoustu zážitků s kamarády ve školní družině.

----------------------------------------------------------------------------

Co je nového?

Vybíráme příspěvek na ŠD na období leden - červen 660 Kč.Prosíme o zaplacení do 20. 1. 2020. Děkujeme.

Skokan ŠD

V pátek 10. 1. 2020  si děti vyzkoušely svou skokanskou zdatnost v těchto třech disciplínách: skok a trojsklok do dálky z místa a přeskoky lavičky - co nejvíce přeskoků za 1 min. Umístění viz. tabulka níže.

Koho zima a sníh láká....:)

Největší dary

Co nám nikdo nenadělí?

Abychom se rádi měli.

Abychom se často smáli

a nikdy jsme neplakali.

Aby slza odplavila to,

proč se nám narodila.

Aby bolest přebolela

a utekla rychle z těla.

Aby láska doma kvetla

a radost nám neulétla.

Aby štěstí při nás stálo.

A to vůbec  není málo.

(M. Černík)

Kouzelné Vánoce

v novém roce 2020 pevné zdraví, plno lásky, štěstí , radosti,

milých setkání a krásných zážitků

přejí vychovatelky a děti z ŠD

Navštívil nás Ježíšek

Vánoční prozpěvování

( soutěž ve zpěvu vánočních koled a písní)

Umístění: na 1. místě Karlička Schránilová a Anička Šafaříková, na 2.druhém místě Míša Rydval a Jenda Bárta a na 3. místě Adélka Holmanová a Hanička Horáková. Chválíme všechny soutěžící nejen za zpěv, ale i odvahu vystoupit před naším družinovým publikem:).

Advent u nás v ŠD a dětském klubíku

Polehoučku k nám ruku v ruce vchází nejkrásnější a nejočekávanější svátky a období - advent v roce, na které se všichni těšíme. Užíváme si jiskřivé atmosféry - zpíváme koledy, čteme vánoční příběhy, vyrábíme drobné vánoční dekorace a vyprávíme si o původu svátků, zvycích a tradicích.

V pátek 6. 12. i nás v ŠD navštívil Mikuláš se svou družinou a zanechal tu pro děti malou nadílku.Malá čírťata v tento den čekala Čertí olympiáda. Čertíci plnili 6 disciplín a odměnou jim za jejich zdárné splnění byla medaile a něco dobrého na zub. Všichni úspěšně prošli pekelnou zkouškou:).

Malujeme obrázky do výtvarné soutěže Městské knihovny, která je věnovaná O. Sekorovi

Listopadové tvoření

Putování podzimní přírodou - stopovaná s úkoly 18. 10. 2019

Vítězná družstva       1.                                        2.

3.

Družinový čtyřboj 11. 10. 2019

V pátek 11. 10. 2019 si děti ze ŠD a dětského klubíku vyzkoušely svou rychlost, mrštnost, ale i trpělivost ve ČTYŘBOJI a to v těchto disciplínách - skákání v pytli, skákání ( "koníček") přes švihadlo, skákání s míčem mezi koleny a podávání míče střídavě kolem levé a pravé nohy, které měly zvládnout co nejrychleji na určenou vzdálenost. Nejúspěšnejšími byli: z I.tříd - na 1. místě Kryštof Möhr, na 2. místě Anička Šafaříková a na 3. místě Jára Mužák, z II. tříd - na 1. místě Verunka Hozáková, na 2. místě Hanička Horáková a na 3. místě Kristýnka Adensamová, ze IV. tříd - na 1. místě Terka Košvancová, na 2. místě Alička Váňová a na 3. místě Jenda Bárta. Chválíme všechny děti za snahu a vynaložené úsilí :).

Rodinka ježečků

Sklízíme ovoce

Pavouček Pája

Návštěva knihovny

V rámci akce "Týden s českodubskou knihovnou" naše ŠD navštívila 2. 10. 2019 městskou knihovnu v Českém Dubu. Akce byla spojena s připomenutím 120. výročí narození spisovatele a ilustrátora Ondřeje Sekory. Děti se seznámily s jeho knihami, prohlédly si výstavku a při té příležitosti se od paní knihovnice dozvěděly, jak se  chovat v knihovně a jak se nechovat ke knížkám. Paní knihovnice dětem přečetla krátkou, ale poučnou pohádku z Ferdova slabikáře, pak si děti poskládaly puzzle s obrázky z knih O. Sekory a na závěr "prošly" bludištěm s Ferdou. Domů si pak odnesly kromě milých zážitků také záložku s tímto pohádkovým hrdinou.

Paní knihovnici Alence Tvrzníkové moc děkujeme za milé a vstřícné přijetí a za velkou trpělivost s dětmi.

"Muchomůrka sedí v lesíčku..."

Začátkem školního roku jsme společně s dětmi přivítali prvňáčky, poznávali se s nimi a seznamovali je s tím, jak to u nás v družině "chodí". Užíváme si krásného babího léta a často pobýváme venku, vydáváme se za poznáním krás našeho města a přírody v nejbližším okolí. V pátek 6. 9. jsme navštívili Spolkovou výstavu v České besedě a nakoukli zde do činnosti Svazu rybářů, včelařů, myslivců, chovatelů a prohlédli si chloubu zahrádkářů - krásné květiny, květinové vazby, různou zeleninu a ovoce, také aranžmá a produkty z nich. Děti si vyzkoušeli své zahrádkářské znalosti v poznávacím kvízu. Když nám počasí nepřeje, hrajeme různé hry, soutěžíme a sportujeme v hale a tvoříme ( zatím jsme vyrobili kamarády z říše zvířátek - sovičky a ježečky).

Přejeme krásné barevné podzimní dny !  Těšíme se na další společné zážitky:).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------