archiv 2015/16

Aktuality 2.pololetí 2015 - 2016

ROZLOUČENÍ 2.ODDĚLENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM

28.6. na myslivně jsme se společně s dětmi z keramického kroužku rozloučili se škol. rokem  a jak jsme si to užili můžete vidět na fotografiích

 další foto zde

Vyplouváme vstříc prázdninovým dobrodružstvím

Ačkoliv během prázdnin poznáme spoustu krásných míst, tím nejkrásnějším přístavem, kam se rádi vracíme, je vždy domov. Šťastnou prázdninovou plavbu přejí vychovatelky ŠD.

2.oddělení - červen 2016

 taneční vystoupení ( děvčat vlastní choreografie)

kameraman a redaktoři - rozhovor redaktorů :)            další foto zde

19.června SVÁTEK OTCŮ

Ve 2.oddělení jsme vyrobili přáníčka tatínkům k jejich nedělnímu svátku - VŠECHNO NEJLEPŠÍ TATÍNKOVÉ

PIŠKVORKY

Je nyní oblíbená hra ve 2.oddělení - 2 družstva, 9 obručí, 2 barvy vyfoklých míčů na cvičení

 videozáznam zde

 

1.6.MDD - BALONKOVÝ DEN

Na Den dětí si ŠD připravila soutěže nejen s balonky v parku. První úkol byl hod šiškou do kruhu přivázaného mezi houpačky, děti měly 5 pokusů. Druhý úkol byl slalom dvojic s balonkem (samozřejmě nafouknutým:)) uloženým mezi čely dvojice. Třetí úkol - udělat 5 dřepů s balonkem mezi koleny. Čtvrtým úkolem byl slalom ,,po třech" , kdy dvojice měla svázané vnitřní nohy k sobě. Pátým úkolem byl ,,opičí úchop" - děti prsty u nohou přendávaly korálky z jednoho tácku na druhý. Šestým úkolem bylo ,,kolo v kole" - děti stály v kruhu, držely se za ruce a měly si poslat obruč kolem kruhu prolézáním tak, aby se kruh nerozpojil. Posledním úkolem bylo projít cestou mezi stromy se zavázanýma očima. Aby nebyla cesta tak těžká, pomohl a vedl je natažený provaz, kterého se držely. Děti i vychovatelky si užily spoustu legrace, ale zvláště u soutěžení ve dvojicích se ukázalo, jak funguje kamarádství, a to jak se musíme v různých situacích spolehnout jeden na druhého. Děti si odnesly domů spoustu legračních zážitků, nějakou tu sladkost, ale hlavně břichatého hrdinu dne - balonek:).

 

 

 

 

TĚŠÍME SE NA PRÁZDNINY

Ve 2.oddělení jsme si 25.5. povídali o prázdninách, co od nich očekáváme, jak se na ně těšíme a kde bychom chtěli prázdniny prožít.

další foto zde

Kouzlo přírody - družinová soutěž

Od začátku května jsme formou četby, vyprávění, pracovních listů a obrázků poznávali naši krásnou přírodu a její dary - rostliny, stromy, keře, zvířátka a významné památky. Ve čtvrtek 19.5. si děti nabyté vědomosti ověřily při stopované ve smíšených družstvech. Děti měly za úkol vyhledat 20 karet, na kterých poznávaly zástupce naší fauny, flóry i významných míst ČR. Na prvním místě se umístilo družstvo Markéty Křivancové, druhé bylo družstvo Radima Tesnera, třetí družstvo Ondry Rybáře.                                                                       N+K+M

 

DEVÍTIBOJ ve 2.oddělení

Po tři měsíce ve druhém oddělení plnily děti 9 různých sportovních discipín. Závěrečná disciplína byla PŘEKÁŽKOVÝ BĚH.

A ve čtvrtek 19.5.bylo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců rozdělených na chlapce a děvčata.Všichni (32 závodníků) obdrželi diplom a lízátko ve tvaru kytičky a první tři obdrželi medaile. Vítězi se ovšem stali všichni, protože soutěžili čestně a s plným nasazením.

foto zde                                 Helena Kaulfussová a Zuzana Havlová( asistentka)

 

 

 

 

Děti v pohybu

Ve čtvrtek 12. 5. jsme se vydali do přírody, vytáhlo nás krásné slunečné počasí. Vnímali jsme nejen krásu jarního parku, ale zároveň jsme si trochu zasportovali. Překážková dráha vedla převážně ve stínu, takže každý z nás sprintoval ze všech sil. Běh nerovným terénem nebyl moc náročný, což jsme v tom horkém dni docela uvítali.  Mezi nejrychlejší běžce patřili opět naši atleti - z prvňáčků Tomáš Kupec 29,94, Štěpán Křivanec 32,06 a Laura Bolinová  32,22. Ze starších dětí Sam Plummer 26,35, Honza Vopřátko 27,60 a Adélka Plummer 28,46. Protáhli jsme svá těla a zbyl nám čas i na oblíbené aktivity, které nám náš park poskytuje. Jen nás trápí neposekané hřiště, protože ve vysoké trávě se fotbal opravdu hrát nedá. Škoda, snad se brzy dočkáme.

                                                                                             Děti a vychovatelky N+K+M

Milé maminky, přejeme všem hodně radosti s Vašimi milovanými dětmi. Snad Vás přáníčko potěšilo, vždyť bylo s láskou vyrobené. N+K+M

Popřáli jsme maminkám k svátku

Vyrobili jsme přáníčka jak vyšívánou technikou, tak i z papíru.

foto zde

Děti z II.oddělení si v pátek společně s " páťáky" užily čarodějnické odpoledne. Rozděleni do družstev plnili čarodějnické disciplíny, sbírali indicie, které jim napomohly uhodnout záhadné slovo. Všichni se probojovali ke sladké odměně a odpoledne  si pěkně užili.  Spousta dalších fotografií zde

Čarodějnické zkoušky I.stupně

 Do ŠD ve čtvrtek 28.4., trochu s předstihem - pravda, vlétla čarodějnická nálada. Čarodějničtí učňové skládali zkoušky, aby si na závěr odnesli Osvědčení pro čarodějnické učně I. stupně. Mladí učňové předvedli své dovednosti v těchto předmětech: základy létání na koštěti, pochoutky čarodějnické kuchyně, Nebojsa, krmení hladového kocoura, čarodějnický tělocvik a z černé magie. Žáčci byli talentovaní a všichni zvládli zkoušky na Výtečnou:).  Magické odpoledne plné legrace a kouzlení si užily nejen děti, ale i vychovatelky :) .                

                                                                                                                            Vychovatelky N.+M.+K.

Pokračujeme s atletikou

Ve čtvrtek 21. 4. děti plnily další dvě lehkoatletické disciplíny a to běh na 50 m a skok do dálky. Mezi nejrychlejšími běžci se tentokrát umístili: Tomáš Kupec  9,47 s, Marek Knobloch  9,75 s a Štěpán Křivanec 9,76 s. Ze třeťáků byl nejrychlejší Venda Ulrych 8,58 s, Ondra Rybář 8,85 s, a Markéta Moravcová 9,12 s. Ze čtvrťáků Adéla Plummer 8,81 s, Honza Vopřátko 10,76 s a třetí Šimon Růžička 11,20 s. Nejdelší skok z prvňáků měla Verča Řeháčková 233 cm, Štěpa Křivanec 226 cm, Tom Kupec 186 c. Ze třeťáků Ondra Rybář 288 cm, Venda Ulrych 271 cm a Filip Štolfa 261 cm. Čtvrťáci se dnes opravdu moc nesnažili, mladší děti měly výkony podstatně lepší. Honza Vopřátko skočil 277 cm, Adélka Plummer 243 cm a Šimon 192 cm.

 Jsou to první pokusy, jistě se do konce školního roku vylepšíme. Vychovatelky N + K +M

 

 

 

22.duben DEN ZEMĚ 

           Světový Den Země je věnovaný naší planetě a každoročně se váže k datu 22. dubna.

Den Země poprvé oslavili před 30 lety američtí studenti. Od roku 1990 slavíme Den Země i u nás v České republice. Ve 2.oddělení jsme si tento den připomněli formou projektového dne.

Prostřednictvím týmové spolupráce jsme získali nové znalosti o likvidaci odpadů, uvědomili si v této souvislosti vztah člověka k přírodě, přemýšleli, jakým způsobem můžeme přispět  k ochraně životního prostředí.

Helena Kaulfussová


foto zde

Začínáme s atletikou

14. 4. pokračujeme v další lehkoatletické disciplíně a to je hod kriketovým míčkem. Z prvňáčků měl nejdelší hod Štěpán Křivanec 19,30 m, druhý skončil Tomáš Kupec 16,30 m a třetí Tomáš Šrýtr 13,10 m. Ze třeťáků byl první Ondra Rybář 24,90 m, druhý Venda Ulrych 21,00 m a třetí místo obhájil Šimon Třešňák s 18,00 m. U čtvrťáků opět zabodovali na prvních dvou místech chlapci. Honza Vopřátko s 29,30 m první, na druhém místě Vláďa Petruniak 21,10 m a třetí byla naše všestranně šikovná Adélka Plummer, které se podařilo dohodit 15,45 m. Celkem odházelo 42 dětí a na výsledky se můžete podívat na nástěnce ve školní družině. Příští týden nám zbývá běh na 50 m a skok do dálky. Proto prosíme, aby si děti každou středu a čtvrtek nosily sportovní obutí a oblečení. Hezké počasí určitě využijeme ke sportování dětí.

                                                                                                               Vychovatelky N + K + M.

 

Ve čtvrtek 7. 4.  jsme využili příjemného jarního počasí a začali jsme s atletickými disciplínami. Nejprve jsme se řádně rozcvičili, rozdělili do jednotlivých rozběhů a závod mohl začít. Uběhnout kolečko kolem parku bylo pro začátek opravdu náročné. Všechny děti úkol splnily, některé by dokonce běhaly kol více. Mezi tři nejrychlejší prvňáčky patřil Tomáš Kupec (2:11,08), Štěpán Křivanec (2:15,48) a Tomáš Šrýtr (2:15,65). Ze třeťáků zvítězil Ondra Rybář (1:49,15), hned v závěsu doběhl Sam Plummer (1:49,63) a třetí Máťa Třešňák (2:05,08). Ze čtvrtých tříd s naprostým náskokem obhájila prvenství Adéla Plummer (1:51,71), druhý Honza Vopřátko (2:04,40) a třetí Majda Valešová (2:13,80). Všech 41 závodníků si zaslouží pochvalu, protože se snažili ze všech sil. Mnozí prvňáci dosáhli lepšího času než čtvrťáci. Každý má jinou kondici a s jarem ji budeme postupně zvyšovat a vylepšovat.                                                                               Vychovatelky N+K +M                                                                                                                                                               

foto zde

Kudy chodí jaro? Zelenými vrátky......

  I touto jarní písničkou jsme přivítali jaro a Velikonoce ve ŠD.

 Svátky jara jsme si přiblížili četbou a vyprávěním o původu, zvycích a tradicích, též i o symbolech a tradičních velikonočních pokrmech.

Během předvelikonočního období jsme  nejen vyráběli jarní dekorace, ale i jsme si prozpěvovali a nakonec svoje poznatky zúročili ve velikonočním kvízu.

Též nás navštívil velikonoční zajíček a zanechal tu pro děti malou výslužku za koledování.

   Probouzející jaro nás láká ven. Při našich vycházkách sledujeme změny odehrávající se v přírodě, poznáváme první jarní květiny a pozorujeme živočichy při jejich námluvách a ptáčky, kteří se vracejí z dalekých krajin.

......zas bude mít šaty z jasných modrých výšek a věneček zlatý, celý z pampelišek...... :)

                                                                                                                                  Vychovatelky ŠD

FOTO ZDE.

UČÍME SE CHODIT NA CHŮDÁCH

využíváme hezké počasí ( dnes 6.dubna ) a trénujeme chůzi na chůdách . Zatím  nám to moc nejde, ale budeme se snažit.

Fotografie z naší činnosti najdete zde

 

 

Helena Kaulfussová 2.oddělení

Ve středu 30.3.20I6,  jsme se ve 2.oddělení  školní družiny rozhodli , že nám není jedno, v jakém prostředí se pohybujeme a šli jsme společně  uklidit odpadky na školní hřiště,  přístupový chodník ke škol. jídelně a klubu a na parkoviště vedle haly.
       Práce netrvala tak dlouho, počasí nám docela přálo a po necelé hodince bylo vše sebráno a uklizeno. Odměnou nám byl právě ten pohled na uklizené prostory a posléze i dobrůtky, na které jsem děti  i paní asistentku Zuzku pozvala do Jizerské pekárny . 

 foto zde                                           Helena Kaulfussová                                                                    

PŘIPRAVUJEME SE NA SVÁTKY JARA

Pletení pomlázky ve II.oddělení

 

další foto zde

Malujeme, tvoříme

 

Budíme a vítáme jaro.

Březne, březne, už to víš, zemi ze sna probudíš. Pošeptej jí, aby vstala, jarní šaty oblékala. Probuď brouky, jaterníky i bledule na strání, probuď všechny kamarády ze zimního dřímání.

Zapěj nám ptáčku písničku veselou, že zimu ze dvora brzy vyvedou.

Veselí tučňáci

Všichni víme, že tito černobílí fešáci jsou nelétaví ptáci a umí se potápět a lovit v hlubokých a ledových vodách. Nejsou to žádní samotáři, žijí v ohromných koloniích. U nás je můžeme vidět v ZOO. Jsou roztomilí, proto jsme si je vyrobili a umístili je na jejich oblíbené plavidlo. Jsou rádi spolu jako my, to aby jim bylo veselo.

Tvoříme k Valentýnu

Ačkoliv svátek svatého Valentýna není náš tradiční svátek, postupně se rozšířil i k nám.  Děti chtějí udělat radost především své mamince a tatínkovi za jejich péči a starostlivost. Před prázdninami jsme se pustili do výroby medvídka s velkým srdíčkem z lásky. Jistě udělalo přáníčko maminkám radost, vždyť bylo z lásky vytvořené pro tu největší lásku na světě.     N+K+M

 

Sportovní aktivity dě

Když se hýbeme, je to pro nás nejen zdravé, ale také si užijeme spoustu legrace, naučíme se vítězit i prohrávat. Pohybem získáváme postupně více síly, obratnosti a vytrvalosti.Sportovní zátěž zároveň utužuje naše srdce a plíce. Potom jsme otužilejší a zdravější. Ve čtvrtek po vysvědčení jsme se pustili do skákání přes švihadlo. Počet přeskoků libovolným způsobem za 1 minutu se u jednotlivých skokanů podstatně lišil. Vůbec nezáleželo na tom, zda je to prvňáček nebo čtvrťák. Dokonce mnozí malí skokani předčili starší kamarády. Některým dětem scházela zručnost a nestačil dech. Nejlépe se dařilo Lauře Bolinové z 1.třídy, která dosáhla 96 přeskoků. Druhé místo s 89 přeskoky získala Markéta Křivancová ze 4.tř. a třetí byl Pepa Müller - prvňáček s 85 přeskoky. S 81 přeskoky Juli Knoblochová a Kristýna Šandová. Nad 70 přeskoků se podařilo dalším 5 dětem- viz. foto. Nejmenší počet přeskoků činil 13. Někteří se báli být neúspěšní a vůbec se neodvážili skákat. Doufáme, že se děti postupně zapojí a budou se vylepšovat. Hlavně se také budeme chovat FAIR PLAY.                      N+K+M

Také druháci skákali přes švihadlo. Některým dětem to dalo pořádnou fušku, někteří skokani zas předvedli skvělé výkony. První se 79 přeskoky se umístil Vojta Brandýský, druhá Sofie Rybářová se 76 přeskoky a třetí Kája Jírová se 74 přeskoky. Do šestice nejlepších se zařadila Zuzka S. (72), Verča U.(64), Verča L.(59).  Nejmenší počet přeskoků za 1 min libovolným způsobem činil 17. Jistě se naši sportovci budou snažit o vylepšení výkonů. Zuzka, Míla

                                       Zvířátka se těší na budoucí prvňáčky

Každoročně v lednu vyrábíme drobné dárečky, které jistě potěší děti u zápisu, který se na naší škole konal 22. 1. Naďa má trpělivost stříhat, lepit a dávat veselý výraz prasátkům, kočkám a myškám, které skončí pro radost v dětských pokojících. Budoucím prvňáčkům přejeme úspěšný start do školy, hlavně, aby se jim v novém prostředí líbilo a dařilo.

                                                                                                       vychovatelky  ŠD       

Pondělní bobování

V pondělí 18.ledna byl nádherný den na bobování - mrzlo,sluníčko svítilo, napadlo o trochu více sněhu a proto celá družina se rozhodla strávit odpoledne na svahu.

 

 

 

 

 

 

 

foto zde

Malujeme sněhuláky

Zimní radovánky nabraly konečně ten správný směr s příchodem sněhové nadílky. Nastal čas stavění sněhuláků. Jelikož  počasí je přímo aprílové a sníh nám stále mizí, tak si každý z nás svého osobitého sněhuláčího kamaráda namaloval. Některý je veselý, některý zadumaný, některý nám mává kloboučkem, jiný se zas pohodově válí. Uznejte, někteří jsou opravdoví fešáci.  K+N+M

Hrátky na sněhu

Konečně jsme se dočkali sněhu, proto si ho musíme užít, než nám roztaje. V pátek 8.1. nám přálo sluníčko a zasněžený park nás inspiroval ke stavění sněhuláků, medvídků a jiných postaviček.

 

Sportovní aktivity

Čtvrteční odpoledne 7.1. 2016 jsme zasvětili pohybu. Nejdříve všechny děti absolvovaly běh schodištěm. Mezi nejrychlejší běžce patřil z prvňáčků Tomáš Kupec, Marek Knobloch a Štěpán Křivanec. Z třeťáků Venda Ulrych, Sam Plummer a Třešňák Matouš. Ze čtvrtých tříd byl první Honza Vopřátko, hned za ním Matyáš Vlach a třetí Adéla Plummer. Po skončení jsme pokračovali v pohybových hrátkách na hřišti. Děti si dostatečně užily dlouho očekávaného sněhu. Laškovné koulovačky nebraly konce a obešly se bez slziček. Pořádné sněhové nadílky se už nemůžeme dočkat. 

Výsledková tabulka ZDE.                                                                  Vychovatelky ŠD

Adventní čas ve školní družině

Vánoce 2015

Adventní čas se nesl jako vždy v duchu vyrábění andělů, čertů, Mikuláše a dalších postaviček, které nás provází tímto posvátným časem. Děvčata z deváté třídy nám zahájila tento čas pohádkovým čtením, které se nám moc líbilo. Nechybělo nám čtení a vyprávění o tradicích a zvyklostech vánočního času u nás i v jiných zemích. Nezapomněli jsme na přáníčka pro naše blízké. Také jsme si užili vánočního zpívání. Když přišlo na soutěž jednotlivců ve zpívání vánočních koled nebo písniček o zimě, moc zpěváků odvahu nemělo. Mezi tři nejlepší zpěváky, kteří dokázali zazpívat celou koledu patřila Nelinka Šiknerová, Sam Plummer a Juli Knoblochová. Poslední den před prázdninami u nás zazvonil Ježíšek.

 Na dárky přispěla firma Lukov, které tímto moc děkujeme a přejeme úspěšný rok 2016. 

Všem přejeme krásné pohodové Vánoce. Vychovatelky ŠD

 

Výtvarné práce a činnosti ve II.oddělení ŠD v prosinci 2015

 

a spousty dalších :)

 

foto zde

 

ČERTOVSKÁ OLYMPIÁDA

Ve školní družině se v pátek  4.12. pro všechny čerty a čertice konala " čertovská olympiáda" Nejdříve účastníci olympiády složili slib jak sportovců, tak i rozhodčích a vše mohlo začít - házení pytlem do dálky, skok v pytli,  rychlostní plazení na pytli , znalostní test o čertovských pohádkách, skládání puzzlí . Na závěr po vyhodnocení, předání medailí a sladkostí byl taneční pekelný rej. 

Helena Kaulfussová II.oddělení

Foto je zde

a ještě zde                                                                                                                           
 

CELODRUŽINOVÉ SPORTOVNÍ ODPOLEDNE

V pátek 27.11.2015 si druhé oddělení připravilo pro ostatní děti sportovní odpoledne - PŘEKÁŽKOVOU DRÁHU ve sportovní hale. Nejdříve soutěžila na čas družstva a po té jednotlivci ( jen zájemci ) a potěšilo nás, že jich bylo hodně :) výsledková listina - ŠD překážková dráha.xlsx (14 kB)

 

vychovatelky I. II.III.oddělení

 

Po stopách historie našeho rodného města

Čtvrteční vycházka 5.11.  byla nazvána ,,Po stopách historie našeho města“. Děti byly rozděleny do družstev. Vedoucím družstva byl šikovný čtvrťák nebo třeťák a z každého ročníku mu byli přiděleni mladší spolužáci. Vysvětlili jsme si smysl hry, to že je důležité, abychom se postupně snažili proniknout a pamatovat si něco o tom, jak to bylo v našem městě v minulosti, co se děje za změny v dnešní době. Po udělení instrukcí děti vyplnily startovní karty a hurá plnit úkoly. Každý se opravdu moc snažil, každý toužil být úspěšný. Děti hledaly informace o významných památkách na informačních cedulích ve městě nebo měly možnost se ptát kolemjdoucích dospělých. Bylo zajímavé pozorovat, jak si které družstvo poradí, jak umí komunikovat jednak mezi sebou, jak umí požádat o radu dospělého. Kapitáni si dokonale střežili své družstvo a ve stanovené době se všichni v pořádku vrátili do cíle. Ve zbývajícím čase si děti stihly poběhat a vydovádět se na hřišti. Do hry se zapojilo celkem 58 dětí. Hra měla spád, děti se dopátraly velice zdárně daných úkolů, byly nucené všimnout si věcí, které je běžně možná ani nezaujmou. Zkrátka, děti pátraly všemi smysly a jistě jim alespoň zrnka znalostí v paměti zůstanou. Bylo to fajn a jistě přínosné pro vlastivědný i vlastenecký postoj našich dětí. Vítězství obhájilo družstvo Julie Knoblochové, druhou příčku obsadilo družstvo Vládi Petruniaka a třetí bylo družstvo Šimona Růžičky.                                        Vychovatelky I., III. a IV. oddělení        

zde odkaz na fotogalerii                 

      

  

 

Podzim ve školní družině

  I děti z ŠD si užívají krásného podzimního počasí, které nám zatím přeje a protože jsme obklopeni krásnou přírodou, můžeme při našich vycházkách pozorovat přírodu i s jejími podzimními proměnami. Poznávali jsme stromy - jejich listy a plody, povídali jsme si o houbách jedlých i nejedlých a hlavně o zvířátkách, které jsme poznávali na obrázcích. Při našich vycházkách jsme pro ně sbírali kaštany a žaludy, na kterých si v zimě jistě rádi pochutnají.
Jednomu z nich jsme se věnovali podrobněji - a to ježkovi. Četli jsme o něm pohádky, básničky, hádanky, zazpívali si a vyhledávali poznatky a zajímavosti v knížkách. Na závěr jsme ho výtvarně ztvárnili třemi různými technikami. 
 V týdnu před podzimními prázdninami jsme si přiblížili svátek Dušičky, zavzpomínali na ty, které jsme měli rádi, a kteří už tu s námi nejsou, a na veselé příhody a hezké chvíle, které jsme s nimi prožili.
Také jsme se seznamovali se svátkem, který k nám přišel nedávno - a to Halloween ( název vznikl z dobového výrazu All Hallow´s Eve  -předvečer Všech svatých).
Vyprávěli jsme si o původu ( prapůvod obou těchto svátků sahá až do dob starých Keltů) a jejich významu, o zvycích a tradicích dříve a nyní. Četli jsme strašidelné pohádky, povídky, básničky, vyrobili černé kocourky a strašidelný hrad.
Blíží se svátek dobrosrdečného sv. Martina - nositele světla.
Čas utíká a brzy nás čeká nejkrásnější období v roce - ADVENT ( na které se těší jistě nejen děti) , kdy mají lidé k sobě blíž. Tak rozsviťme všichni své vnitřní světýlko a užívejme si tento krásný čas.
                                                                                                                                                                                                 Vychovatelky ŠD

 

Návštěva knihovny.

Ve čtvrtek 8. 10. jsme navštívili místní knihovnu v rámci Týdne knihoven. Byla nás pořádná horda, možná, že se paní knihovnice trochu lekla. Ale je šikovná a poradila si. Rozdělila nás do tří skupin. Jedna skupina si prohlížela fotky a obrázky o historii naší radnice jak se postupně s léty měnila až do současné podoby. Ostatní děti si povídaly o knihách, jak s nimi zacházíme a také o tom, který náš významný pan spisovatel si zaslouží, abychom si připomněli jeho 105. výročí od narození. Prohlédli jsme si knihy, které napsal pro děti. A nebylo jich málo. Paní Tvrzníková nám přečetla pohádku O červené karkulce. Malé děti malovaly do pracovního listu a starší dostaly trochu obtížnější úkol. V encyklopediích měly vyhledat co nejvíce informací a zajímavostí spojených s určenými městy, např. město perníku, město piva, město pohádek, město automobilů…

Zájemci a děti zvídavé si mohou o panu Františku Hrubínovi vyhledat informace na internetu a jistě se také zapojí do výtvarné a literární soutěže, kterou k výročí autora připravili pracovníci knihovny. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další akce pořádané pro naše děti.                                                                                                                                                Vychovatelky ŠD I., III. a IV. oddělení

  

další foto zde                               

Malujeme křídami.

Tento týden nás babí léto opustilo a zdá se, že žezlo už převzal deštivý podzim. Nezbývá nám, než se zabavit výtvarnou a pracovní činností a rozvíjet svou zručnost ve střihání, skládání a lepení papíru. Při tom všem samozřejmě zapojíme i svou fantazii. Podzim nám ukázal pestrou paletu barev, které jsme právě dnes měli vystihnout při svém malování křídami. Někdo maloval listy, někdo zase plody zahrádek, většinou to byla jablíčka nebo hrušky. Každý k tomu ještě vymyslel nějaký rým, abychom si trochu lámali hlavičky a také se zasmáli. Práce se nám opravdu zdařila.                                                                                                                                                                        Míla Havelková (vych. IV. oddělení)

 

 

 

DUŠIČKY x HALLOWEEN"

V pátek 23.10. 2.oddělení si připravilo projekt " DUŠIČKY x HALLOWEEN" . Povídali jsme si o KELTSKÉM zvyku, který se rozšířil po celém světě s různými názvy a obměnami, ale všechny se stejnou myšlenkou - vzpomínka na naše zesnulé.

Nejdříve jsme si pověděli o našich zvycích na "DUŠIČKY", něco málo jsme si přečetli o MEXICKÝCH  zvycích a naše krátké povídání jsme ukončili AMERICKÝM HALLOWEENEM.

Většina dětí si přinesla kostýmy a párty mohla začít. Hudbu, tanec,soutěže a závody jsme si všichni dostatečně  užili.

  Helena Kaulfussová ( vych. 2.odd.)  foto zde

 

 

Den pro zdraví

Ve čtvrtek 1.10. jsme uspořádali v rámci Dne pro zdraví sportovní čtyřboj. Děti soupeřily ve skoku z místa, hodu medicinbalem, člunkovém běhu a hodu na cíl. Soutěž proběhla ve správném sportovním duchu, sluníčko nám krásně hřálo, takže po ranním chladném počasí se dalo dokonce sportovat v tričku, což bylo úžasné. Babí léto dorazilo v plné parádě fandit našim nadšeným závodníkům. Na závěr čekala děti sladká odměna za jejich odpolední úsilí.

Soutěžilo 21 prvňáčků,, 15 třeťáků a 10 čtvrťáků.

Umístění nejlepších závodníků v jednotlivých disciplinách:

Člunkový běh:

1. třída: 1. Kupec Tomáš 13,08 2. Müller Pepa 13,59, 3. Bobková Leontýna 13,84                  

3.-4. třída : 1. Plummer Adéla 12,37, 2. Ulrych Venda 12,57, 3. Rybář Ondra 12,65

Skok z místa:

1. třída: 1.- 2. Müller P. a Křivanec Š. 152 cm, 3. Kupec T. 146 cm                

3.-4. třída : 1. Ulrych V. 181 cm, 2. Moravcová M. 164 cm, 3.  Erbertová S. 162 cm

Hod medicimbalem:

1.třída: 1. Třešňák M. 3,18 m, 2. Křivanec Š. 2,95 m,3. Forst M. 2,85 m

3.-4. třída: 1. Plummer S. 4,05 m, 2.-3. Erbertová S. a Petruniak V. 3,60 m

Hod na cíl – 3 pokusy:

1. místo: Kája Vítková. (všechny tři zásahy)

2. místo: Chlebna L., Třešňák M., Křivancová M., Vondráčková B.

11 dětí zasáhlo cíl 1x a 29 dětí cíl minulo.                                                 Míla Havelková ( vychovatelka)

Další foto zde

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------