archiv 2017/2018

 

Školní rok 2017 - 2018

 

Co je u nás nového

Rozloučení se školním rokem v ŠD

Se školním rokem v ŠD jsme se rozloučili "SRANDA SOUTĚŽEMI" v družstvech, ve kterých děti prokázaly nejen svou obratnost, zručnost, trpělivost, ale i spolupráci a souhru s kamarády. Děti nás přesvědčily o tom, že se umí spolu domluvit a sehrát a jsou PRIMA PARTA:) .Odměnou jim byly nejen sladkosti a nanuky, ale i hřejivý pocit přátelské atmosféry.

Všem bychom chtěly popřát krásné prázdniny plné sluníčka, zážitků, legrace, pohody a dobrých lidí. 

                                                                          Míla, Naďa, Katka a Markéta

Zašifrovaná zpráva

V pátek 22. 6. luštily děti Zašifrovanou zprávu. Byly rozděleny do dvou skupin, které hledaly kód s písmenkem, který pak hlásily svému kapitánovi a následně jim vznikl vzkaz od nás vychovatelek. Vítězné bylo družstvo Toma Kupce:).

Vyhodnocení družinových sportovců

    - Atletický pětiboj

V měsíci červnu plnily děti atletické disciplíny - běh na 50m, 100m, 200m a 500m a hod kriketovým míčkem do dálky.

Nejúspěšnějšími atlety jsou za 2. třídy Tom Vopřátko, Jenda Bárta a Ondra Havelka a za  3. třídy Tom Kupec , Laura Bolinová a Pepa M"uller.

                                                                                               Sportování ZDAR:)!

Letíme na prázdniny

 

Víra, naděje a láska

V pátek 18.5. 2018 jsme společně s dětmi ze ŠD navštívili interaktivní výstavu v Husivě sboru nazvanou právě Víra, naděje a láska. Děi měly nejen možnost se seznámit s historií a současností CČSH, ale i se obléci "za Husitu", nakreslit vitráž, zahrát si hru Křižáci vs. Husité, dále si mohly postavit z kostek anebo puzzlí různé kostely, zahrát si loutkové divadélko, či si vycpat látkové srdíčko na památku.                                                                            Moc děkujeme za krásně a zajímavě připravenou výstavu a za pozvání a milé přijetí .

                                                                                                   Děti a vychovatelky ŠD

 

Duben - Měsíc bezpečnosti

V tomto měsíci se věnujeme pravidlům silničního provozu, poznáváme dopravní značky. Povídáme si o správném a bezpečném chování doma, ve škole a cestou do školy, při pobytu venku,  ve městě, v lese, během výletů apod.

V pátek 13.4. 2018 jsme s dětmi navštívili místní oddělení Policie ČR. Prohlédli si výslechovou místnost, kancelář vedoucího oddělení, výstroj policistů, vyzkoušeli si neprůstřelnou vestu a též helmu a zkusili jsme si, jak funguje tester na zjištění hladiny alkoholu. Nakonec si prozkoumali i policejní vozidla ( i novou dodávku:) ). Praporčice Denisa Jandusová si zároveň otestovala znalosti dětí o bezpečném a správném chování v různém prostředí a situacích.                                                               Děkujeme moc prap. Denise Jandusové a vedoucímu oddělení npor. Bc. Josefu Čihákovi za milé a vstřícné přijetí a zajímavé povídání.

V pátek 27. 4. jsme v naší ŠD měli návštěvu - navštívila nás paní prap. Denisa Jandusová. S dětmi debatovala nejen o dopravní výchově a bezpečném chování v různých situacích, což je v době před blížícími se prázdninami více než aktuální :).  Po té je obdarovala pracovním sešitkem " POLICIE DĚTEM ", kde jsou různé tématické tajenky, kvízy, osmisměrky, bludiště a některé z nich s nimi společně vypracovala.                                                                                                                            Paní Jandusové moc děkujeme za milou a přínosnou návštěvu.

           Vychovatelky ŠD a Markéta Tvrzníková

 

Těšíme se na Velikonoce

Těšení na svátky jara jsme si zkrátili výrobou dekorací, VELIKONOČNÍM TROJBOJEM v netradičních disciplínách inspirovaných zvyky a tradicemi těchto svátků. O Velikonocích jsme si vyprávěli, četli, shlédli různé obrázky a pohádku z Chaloupky na vršku, zpívali jsme koledy a nabyté vědomosti děti zúročily v kvízu o Velikonocích. Též nás v ŠD navštívil s koledou zajíček a obdaroval všechny děti :).

Jarní pozdrav

"Březen Měsíc čtenářů" - návštěva knihovny a účast v soutěži vyhlášené knihovnou

Sluníčko nás láká ven

Masopust, karneval - vyrábíme masky

Zdravověda s úsměvem.

Bude zima?

Zdalipak nám sněhulák nadělí kupu sněhu k zimním radovánkám.

 

Aby zpívání nebylo málo - naši nejlepší zpěváci

Nejkrásnější koledy nám zazpívala Anička Matiášková

 

Vyrábíme, tvoříme

Mikulášské čtení také v ŠD

V pondělí 11. 12. nám adventní čas mile zpříjemnily žákyně z 8. tříd a Eliška Blahovcová ze 6. třídy Mikulášským čtením z knížky Karla Čapka - Dášenka. Čtení měly proložené hudebními vstupy (hrou na kytaru a flétnu), vyprávěním o pejscích, ale také o vánočních zvycích a tradicích. Milé odpoledne jsme zakončili společným zpěvem koled za doprovodu kytary. Děvčatům a paní učitelce Petře Blahovcové moc děkujeme za to, že nás navštívily a za moc hezky připravený program:).

Pekelná univerzita

V pondělí 4. 12. děti ze ŠD a dětského klubu v sobě probudily čertíky a absolvovaly " Pekelnou univerzitu".

V pekelných zkouškách předvedly čertí škleb a čertí blekotání. Vrchní čertice dohlížely na hod bramborou do kotle a jízdu na pytli. Aby si čertíci procvičili i své čertí mozkové závity, museli zodpovědět na "po čertech" těžké otázky a složit obrázek. Za úspěšné splnění úkolů obdrželi Čertifikát :).

Blíží se advent

Dnešní odpoledne jsme zdobili perníčky, domečky a kostelíčky, abychom přivítali společně krásný předvánoční čas. I když byly jenom z papíru, vypadaly jako opravdové od maminky. Zdobení nás moc bavilo a vše už vonělo jako o Vánocích. Vánoční výzdoba, vonné svíčky a světýlka nám zpříjemní to velké těšení se na Ježíška a sváteční čas.

Podzimní tvoření

První listopadový světec je vždy s napětím očekáván. Přijede sv. Martin letos na bílém koni? V sobotu uvidíme. Dětská fantazie vykouzlila různé obrázky, některé se opravdu vyvedly.

 

Lampičky nejen pro sv. Martina 

 

Košík plný vitamínů

Dýňobraní

 

Zajímavosti ze světa zvířat - Myslivost a příroda

Dnešní odpoledne jsme věnovali stopované. Otázky byly zaměřeny na znalost o zvířatech a přírodě.

Nejvíce bodů a tudíž prvenství obhájilo družstvo Jirky Havelky, druhé družstvo Pepy Müllera a na třetím místě skončilo družstvo Aničky Pernerové. Celkem bojovalo o úmístění 10 družstev, záleželo na spolupráci dětí, na znalostech a také na správném odhadu. Po vyhodnocení zbyl čas na hru na dětském hřišti. Park hýřil podzimními barvami, bylo co obdivovat.

 

                                       Odpoledne s Policií ČR

Ve středu 18. 10. 2017 jsme si za asistence policistů ČR vyzkoušeli pravidla silničního provozu nejen jako chodci, ale i jako cyklisté na dopravním  (asfaltovém) hřišti v Českém Dubu. Děti byly policisty pochváleny za bezchybnou jízdu a jejich ukázněnost jako účastníků silničního provozu.

Tvoříme a malujeme

Koulelo se, koulelo ..........aneb jablíčkové odpoledne

 

 

 

 

 

 

 

Zátopkova štafeta

Během krásných zářijových dnů podnikáme nejen vycházky, ale věnujeme se sportování, zejména LA. Tradičně běháme Zátopkovu štafetu. Letošní čas 25 běžců činil 20:32:70. Celkem běhalo 51 běžců ve dvou štafetách. Každý závodník uběhl trasu 200 m. Nejrychlejší z dívek byla Hana Najmanová v čase 43:38, hned za ní Zuzka Součková časem 44:69, třetí Laura Bolinová 45:00 s. Chlapci byli o fous rychlejší -Tomáš  Kupec 39:48, Mára Knobloch 43:16, Vojta Brandýský 44:10. Ačkoliv všichni závodníci běhali s velkým úsilím, celkově se dařilo dosáhnout lepších časů třeťákům, je vidět, že ke sportování mají hodně elánu. Odpolední den se vydařil, zbyl nám i čas na hru s kamarády.

 

Hezkých dnů si užíváme venku, radujeme se ze slunečných dnů, těší nás příroda.

Co naplat. Zaskočí nás i dny deštivé. Pak malujeme a tvoříme, luštíme tajenky, rébusy....

Výtvarná činnost.

Nejen maminky chystají zásoby na zimu. I my jsme se snažili zavářet kde co. Někomu se podařila směs velmi pestrá a zajímavá. Na obrázku vypadá moc chutně.