archiv 2018/19

 Školní rok 2018- 2019

 

Branná všehochuť

Ve čtvrtek 20. 6. 2019 si děti z ŠD a dětského klubíku předvedly všestranné dovednosti a znalosti v soutěži "Branná všehochuť". Vyzkoušely si tyto úkoly  : první pomoc, skákání v pytlích, hod nacíl nebo střelba z praku na cíl, lanové bludiště, poznávaly rostliny a zvířata a znalosti o ČR. Naším cílem nebylo, kdo dřív a dál:), ale šlo o to pobavit se. Odměnou dětem bylo nejen zábavné a příjemné odpoledne, ale i sladkosti a diplom.

 

Turnaj ve fotbale

Ve středu 19. 6. 2019 uspořádal školní asistent pan Matěj Paclt pro dobrovolníky  z ŠD a dětského klubíku turnaj ve fotbale v hale. Vítězný tým hrál ve složení : Mára Knobloch, Max Vincour, Alex Copotmarin a Tom Nguyen.

 

 

Tatínkové, máme Vás moc rádi:) ! - 16.6. Den otců

 

Oslava MDD

Svátek dětí jsme v družině společně oslavili zábavnými soutěžemi v družstvech. Děti si užily spoustu legrace, ale musely také ukázat soutěživého ducha a smysl pro spolupráci. Po té byly odměneny sladkými odměnami.

Návštěva na Policii ČR a dopravní soutěž

Ve čtvrtek 30.5. jsme s dětmi z 1. tříd navštívili místní oddělení Policie ČR, kde nás mile přivítala p. prap. Denisa Jandusová. S dětmi pohovořila nejen o práci policistů, ale i o dopravních a jiných situacích a ukázala jim výzbroj, výstroj i policejní automobil. Dokonce jsme  dostali Policejní omalovánky:) . Místnímu oddělení Policie ČR  děkujeme za milé a vstřícné uvítání a možnost se seznámit s  prací policistů a  jejich zázemím.

Děti ze 3. a 4. tříd zúročily své nabyté vědomosti z předchozích vyprávění, četby a pracovních listů v Kvízu z dopravní výchovy. Nejúspěšnějším týmem byli Viky Štemprochová, Zuzka Brožová, Terka Košvancová, Tonda Mistr a Adam Kurucz.

 

Kuňky z naší tůňky

 

Co je u nás nového?

  Od 10. května je dětem  z ŠD a dětského klubíku nabízena nová zájmová činnost. V rámci školního projektu se děti po skupinkách pod vedením pana asistenta Matěje Paclta učí hravou a zábavnou formou na tabletech. Jistě je to pro děti další zajímavá a přínosná činnost a vítaná změna:).

 

Co se děje v trávě.....

 

Pásla ovečky.......

 

 

Vyrábíme dárečky maminkám k svátku

Maminko má, k Tvému svátku nesu malou kytičku,  

ale zato velkou lásku mám pro tebe v srdíčku.

Za to, jak se o mě staráš, jsi ve světě nejdražší

a proto Tě, maminko má, mám ze všeho nejradši.:)

         

Škaredá středa v ŠD

Na Škaredou středu (17. 4. 2019) nás navštívil velikonoční zajíček a zanechal tu sladkou koledu pro všechny děti. Pak nás čekala soutěž "O velikonoční kraslici" . Děti plnily 5 disciplín  inspirovaných Velikonocemi a za každý splněný úkol získaly na svůj účastnický list namalované vajíčko. Po nasbírání pěti vajíček každý dostal sladkou odměnu. Užili jsme si společně krásné sluníčkové odpoledne naplněné snažením a legrací.

 

 

 

Velikonoce už klepou na dveře....

a my si o nich s dětmi ve ŠD a dětském klubíku vyprávíme a čteme o původu svátků, připomínáme, jaké jsou velikonoční zvyky, tradice, symboly, pokrmy...., zpíváme koledy a vyrábíme dekorace. Co si děti o Velikonocích zapamatovaly, zúročily ve "Velikonočním kvízu" :).

 

 

 

Družinový víceboj

Ve čtvrtek 4.4. 2019 uspořádal pan asistent Matěj Paclt pro děti z ŠD a dětského klubíku SPORTOVNÍ VÍCEBOJ. Za slunečného počasí soutěžily děti na školním hřišti v těchto pěti disciplínách - skoky na jedné noze, skoky přes švihadlo, skákání žabáků, dribling s míčem a slalom s florbalkou. Sportovci soutěžili s vervou a umístili se takto- 

1. třídy: 1. Havelková Bára, 2. Mistrová Sabinka, 3. Krausová Klárka  , 3. třídy: 1. Paštiková Terka, 2. Váňová Alice, 3. Mohelský Tonda, 4. třídy: 1. M"uller Pepa, 2. Bolinová Laura, 3.- 4. KupecTom a Tesnerová Krisťa. Sportování ZDAR:)!

" Co víš o svém městě?"

Vědomostní soutěž o našem městě jsme plnili v pátek 5. 4. 2019 v parku.

 

Březen - měsíc čtenářů

Dne 28.3. jsme navštívili v rámci této celostátní knihovnické akce  místní knihovnu, kde nás přivítala milá knihovnice paní Tvrzníková. S dětmi nejdříve debatovala o uspořádání knihovny,  jak se zde chovat, ale hlavně ke svým knižním kamarádům. Po té dětem přečetla kapitolu z knihy O kocouru Modroočkovi, ze které je "vyzkoušela" . Děti si kromě příjemně ztrávených chvilek odnesly malou pozornost v podobě kočičky, kterou si samy vymalovaly. Mile nás překvapilo, kolik dětí chodí v dnešní uspěchané době mobilů a počítačů do knihovny a pravidelně si čte a za to jsme velice rády.  Moc díků zaměstnancům knihovny a přejeme mnoho sil do další práce.

 

 

Travička zelená.......:)

Vítáme jaro:)

Za krásného slunečného  jarního počasí jsme si užili společného sportování ve štafetových soutěžích na asfaltovém hřišti. Užili jsme si spoustu legrace, napětí  a ukázalo se , že umíme "táhnout za jeden provaz."

 

Máme rádi zvířata - kočičky:)

"Na svatého Řehoře čáp letí přes moře......"

Masopust

I my jsme si ve školní  družině připomněli toto veselé období . Vyprávěli jsme si o původu a významu tohoto období, jaké jsou jednotlivé masopustní dny , zvyky, dobroty, ale hlavně také masopustní masky, které by neměly chybět v rozpustilém průvodu, který obchází stavení o maškarním úterý ( dle původních tradic, dnes bývá většinou o víkendu ). Hlavní postavou je medvěd, se kterým by si měla každá hospodyňka zatancovat. My jsme si společně na připomínku Masopustu každý  jednoho medvídka vyrobili.

 

Fotbalový turnaj a překážková dráha

V pátek 25.1. uspořádal pan asistent Matěj Paclt pro kluky ze ŠD a dětského klubíku  TURNAJ V KOPANÉ v hale. Kluci hráli s nadšením a zápalem. Na 1. místě se umístil tým ve složení Štěpa Křivanec, Mára Knobloch, Tonda Mohelský a David T. , na 2. místě Kuba Prokop, Jonáš Bartoš, Matyáš Jíra a Tomáš T., na 3. místě Matěj Paclt, Matěj Valeš, Tonda Mistr a Luky Chlebna, na 4. místě Tom Kupec, Ondra Kopecký, Jenda Bárta a Alex Copotmarin.

Děvčata v malé tělocvičně zdolávala  na čas OPIČÍ DRÁHU ve dvou různých obtížnostech. V lehčí verzi  1.místo vybojovala Sabča Mistrová z 1.tříd, Terka Paštiková za 3.+4.třídy,2. místo Áďa Holmanová z 1.tříd, Zuzka Brožová a Andrea Gerasimová za 3.+ 4. třídy ( 2.-3. místo). V těžší verzi pak se opět na 1. místě umístila Sabča Mistrová a   Terka Paštiková, na 2. místě Bára Havelková z 1. tříd a Terka Košvancová za 3.+4. třídy a na 3. místě Nikolka Nesvačilová z 1.tříd a Brožová Zuzka za 3.+ 4. třídy. Odpoledne uběhlo jako voda a děti rády ukázaly svou šikovnost a sportovního ducha:).

 

Zima je tu - tvoříme:)

 

 

Advent u nás

 

O Vánocích ať padá sníh

a všude je slyšet šťastný smích,

pod stromečkem dárků a lásky dost

a stále důvod pro radost.

Krásné Vánoce a šťastný nový rok 2019

přejí děti a vychovatelky z ŠD.

 

Navštívil nás Ježíšek :)

Těšíme se na Vánoce - vánoční tvoření

 

Soutěžení s Barborkou

V pondělí 3. 12. nás v družině navštívily Barborky. Měly pro děti v košíčku sladkou nadílku, ale aby si ji zasloužily, musely splnit 4 soutěžní úkoly : hledaly v košíčku ponožky, párovaly je a skládaly, - shazovaly kuželky bramborou, - poznávaly pohmatem, co nadělilaBarborka do punčošky a musely pomocí peroutek dostat neposedné peříčko do cíle. Odpoledne s Barborkami uteklo jako voda, byli jsme odměněni sladkou nadílkou, diplomem a prima atmosférou:).

 

Navštívil nás Mikuláš :).......

 

Malujeme obrázky do výtvarné soutěže vyhlášené Městskou knihovnou - "Vánoce u nás doma"

 

Výstava prací dětí z Fotografického kroužku při ZŠ v knihovně - nádhera:)

 

Panáčci Javorníčci

 

Vyrábíme v "klubíku"

 

Svátek sv. Martina - vyrábíme koníky a lampiónky a nejen to :)

 

Sportovní čtyřboj na Šibeničáku

Umístění : 1. třídy - 1. Horáková Hanička, 2. Nesvačilová Nikča, 3. Mistrová Sabinka 

3. třídy - 1. Rydval Míša, 2. Váňová Alička, 3. Vopřátko Tom

4. třídy - 1. Kupec Tom, 2. M"uller Pepa, 3. Křivanec Štěpa

 

Krásné podzimní dny nás lákají k pobytu a hrám venku, vycházkám, poznávání okolí ...............

 

 

 

Stopovaná s úkoly - podzimní příroda, les...

 

Zátopkova štafeta

Pravidla silničního provozu v praxi