archiv 2016/17

Aktuální dění ve školní družině 2. pololetí 2016 - 2017

 

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM  - 3.oddělení společně se školním klubem

 další foto zde

Helena Kaulfussová

ČERVEN 3.oddělení - cyklovýlet - sportovní sobota

 

další foto

Helena Kaulfussová

KVĚTEN 3.oddělení - a nejen  dárky pro maminky  další foto zde 

Jaro ve ŠD

Březen je měsíc knihy, proto jsme navštívili knihovnu, kde jsme shlédli výstavu malých výtvarníků ze ZUŠ.

V rámci ,,Týdne knihoven“ jsme se zúčastnili soutěže k 130. výročí J. Čapka. Děti kreslily samostatně

 i ve skupinkách na téma knihy ,,Povídání o pejskovi a kočičce“, kterou jsme společně přečetli. Práce dětí jsou velmi zdařilé a shlédnout je můžete na výstavě v místní knihovně, kam jste srdečně zváni.

Jaro a příprava na Velikonoce se nesla v duchu písniček, koled a vyprávěním o velikonočních zvycích, tradici a původu těchto krásných svátků.

Shlédli jsme příběh z ,,Chaloupky na vršku“, soutěžili jsme v mnoha veselých kvízech i pěvecké soutěži. Nechyběla ani výroba velikonoční výzdoby.

O kouzly a tajemstvím opředené Filipo - jakubské noci jsme si vyprávěli, četli a shlédli příběh z naší oblíbené ,,Chaloupky na vršku“ a pohádky o čarodějnicích.

Co už víme nejen o přírodě, ale také o zdravovědě, první pomoci, známých místech naší země, topografii aj. jsme si vyzkoušeli v soutěži družstev. Jelikož nám počasí nepřálo, družstva hledala a plnila úkoly v prostorách družiny.

Pro maminky, které jsou tím nejcennějším a nejdražším pokladem, děti s láskou vyráběly dárečky, kterými jim chtějí poděkovat za jejich velikou lásku, starostlivost a vše, co pro ně maminky dělají.

I my, vychovatelky, přejeme maminkám mnoho radosti a pohody do jarních dnů a hlavně hodně lásky a trpělivosti s Vašimi zlatíčky.                         Vychovatelky K+N+M

Mamince

Maminka je domov, kde svou radost můžeš říct,

maminka je slunce, které dokáže Tvé slzičky vysušit.

Maminka je náruč vřelého obětí, citu a pohlazení,

maminka je ta, která má vždy pro tebe pochopení.

Všechno nejlepší k dnešnímu dni, mami!


 
 


 

3.oddělení  a čarodky :)

27.dubna 2017

 další foto zde

 

Duben - 3.oddělení Helena Kaulfussová

ŠIFROVACÍ TABULKY - práce s nimi

 další foto zde

PŘÍPRAVA NA VELIKONOČNÍ SVÁTKY

 další foto zde

Březen - 3.oddělení - Helena Kaulfussová

6.3. - Masopustní karneval 3.odděl ŠD + školní klub

 další spousta fotek zde

Máme novou hru - CIHLIČKY můžeme stavět cokoli - Helena Kaulfussová

Helena Kaulfussová

výroba letadýlek + soutěž  - další foto zde

 Helena Kaulfussová

Zima v ŠD

Letošní zima nám přála a byla bohatá na sněhovou nadílku. Pokud nám počasí a zdraví :) přálo, užívali jsme si hrátek na sněhu v různých podobách - bobování, stavby a bludiště ze sněhu, hod sněhovou koulí na cíl, slalom na bobech.... .

 Při nepříznivém počasí jsme vyráběli, malovali, zpívali, četli a vyprávěli si o etiketě, hráli různé hry, připomněli jsme si tradici Masopustu, soutěžili nejen ve vědomostních hrách a kvízech v družstvech a sportovních disciplínách (běh schodištěm ŠD, skok a trojskok z místa, skákání přes švihadlo...).Nyní už se těšíme na přicházející jaro. Přejeme Vám s dětmi krásné a sluníčkové jarní dny:) !       

                                                    Naďa, Míla, Katka

 

Únor ve 3.oddělení

 hrajeme hry

učíme se vázat uzly

 Masopust u nás

další foto zde

pokus - vznášedlo - 3.oddělení

 

Pokus s ledem - 3.oddělení

3.oddělení na sněhu

 další foto zde

další foto zde

Aktuální dění ve školní družině 1. pololetí 2016 - 2017

Krásné předvánoční okamžiky ve ŠD

Prosinec je opravdu kouzelný měsíc. Jsme plni očekávání čehosi tajemného. Dal by se nazvat nejkrásnějším korálkem v náhrdelníku měsíců roku. Těšíme se  nejprve na čerta a Mikuláše, na prázdniny, nejvíc však na Ježíška. Zároveň chceme udělat radost svým blízkým milým dárečkem a přáníčkem. Děvčata ze 7. třídy nám předvánoční těšení zpestřila pohádkou, zahrála nám na flétny a kytaru, zazpívala. Bylo to milé odpoledne a moc děkujeme i paní učitelce Blahovcové, která akci zorganizovala.

Nezapomínáme zpívat koledy a písničky o zimě. Při pěvecké soutěži se nejvíce dařilo těm nejstarším. Za krásné a dlouhé koledy získali první cenu Jula Knoblochová, Ondra Rybář a Šimon Třešňák.

Tradičně poslední den před vánočními prázdninami u nás zazvoní Ježíšek a obdaří nás dárky, i když někdy dost zlobíme. Je hodný, nikdy nezapomene. To abychom si uměli společně hrát.

Štědrý večer už je za dveřmi, možná i bílé vločky rozhodí, to aby se Ježíškovi dobře jelo. Jistě i anděl mu na cestu zpívá… tak krásné požehnané Vánoce. Buďme k sobě milí.                                                                                              N+K+M

                                                                                                                                                                                              

 

Vánoční nadílka ve 3.oddělení a prožitý prosincový měsíc

Měsíc plný her, příprav a výroba dárečků pro své nejbližší a těšení  se na dárečky ve družince. Pozvali jsme na nadílku i Milánka s paní asistentkou :)

 další foto zde

Adventní čas

Tento čas je nejkrásnějším časem v průběhu celého roku. Proto také vytváříme s chutí krásné dekorace, přáníčka a dárky, kterými chceme potěšit ty, na kterých nám nejvíc záleží.

3.oddělení - zeměpisná soutěž

další foto zde

3.oddělení - vyrábíme si vánoční dekoraci - těšíme se na Ježíška

(vánoční výzdoba naší družinky :) )

 další foto zde

 

Podzim v ŠD

 

V ŠD jsme na začátku září přivítali nové prvňáčky, které jsme seznámili s děním, kamarády , chováním a řádem v ŠD.

I přesto, že máme velký počet žáčků a chodíme častěji na procházky a toulky podzimní přírodou, při kterých se seznamujeme s kouzlem a proměnami nejen podzimní přírody, ale také s krásami a historií našeho města, vyráběli jsme podzimní výzdobu a výrobky s podzimní tématikou.

Tentokrát jsme se nechali inspirovat listy - to když jsme vyráběli podzimní mužíčky, dále liškou v rámečku z listí a podzimních plodů, dráčky v oblacích a tím, co se zachytilo v pavučince. Nabyté poznatky a postřehy jsme zúročili v kvízech a hádankách.

Podzimní čas uběhl jako voda a nastává jistě to nejkrásnější období v roce - Advent s těšením se na Vánoce. S dětmi z ŠD jsme tento čas přivítali návštěvou výstavy betlémů v Husově sboru. Překvapilo nás , že v tak malé a útulné místnosti jich bylo 23 různých typů. Výstava nás na toto období mile a příjemně naladila.

Tak ať i ten Váš adventní čas je milý, klidný a příjemný!                Míla, Naďa, Kačka

 

3.oddělení - pracovní a výtvarná činnost

 další foto zde sněžítka a skřítkové

 

Setkání s autory knihy o Karlu IV. -  Martinem Pitrem a Petrem Vokáčem

Ve čtvrtek jsme s dětmi 2. - 4. ročníku dorazili na besedu s autory nové knihy o Karlu IV. Beseda byla zajímavá a děti se toho spoustu dověděly o našem významném panovníkovi, od jehož narození uplynulo 700 let. Autoři s dětmi povídali a nakonec vyhlásili soutěž o tři výherce, kteří správně odpověděli na otázky. Kdo pozorně poslouchal a správně odpověděl na slosovací lístky, měl možnost vyhrát krásnou knihu za 200 Kč. Výherci se stali Kuba Čermák, Vojta Brandýský a Sam Plummer. Sam si to opravdu zasloužil, věděl toho o králi a jeho manželkách spoustu. Je vidět, že je sečtělý a že ho historie zajímá. Nakonec tito tři hoši pokřtili novou knihu a každý popřál knize, aby se dětem líbila. Děkujeme paní ředitelce Gollové a Alence za pozvání na  zajímavou besedu.      Vychovatelky ŠD

 

Prvňáčci v knihovně

V úterý 4. 10. 2016 jsme navštívili s prvňáčky místní knihovnu. Po přivítání paní knihovnice přečetla dětem pohádku, kterou napsal pan Václav Čtvrtek -  Jak Křemílek a Vochomůrka měli hodiny s jednou ručičkou. Po přečtení si paní Alenka vyzkoušela, kdo z dětí pozorně poslouchal a dokázal odpovědět správně na otázky. Na připraveném pracovním listě měly děti za úkol spojit obrázky, které k sobě patří. Na závěr si děti prohlédly knížky, které jsou v knihovně k zapůjčení pro tuto věkovou kategorii. Na památku každý obdržel záložku. Návštěva byla zpestřením odpolední činnosti dětí. Jistě také probudí zájem dětí o čtení knih, které jsou nejen zdrojem zábavy, ale také poučením. Za vlídné přijetí a trpělivost s našimi dětmi patří paní Alence velký dík.                                           vychovatelky ŠD

Běh pro zdraví

V pondělí 19.9. jsme využili příhodného počasí k přípravě na Zátopkovu štafetu. Každý uběhl 100 m. Celkem běhalo 68 dětí. Nejrychlejší z prvňáčků byl Vander Tomáš 22:46, druhá Škodová Terezka 23:01, třetí Petr Zikmund 23:07. Druhé třídy: Kupec Tomáš 20:62, Knobloch Mára 22:22, Müller Pepa 22:23. Třeťáci: Součková Zuzka 22:34, Šrýtr Standa 22:57, Jírová Kája 23:04. Čtvrťáci: Rybář Ondra 18:22, Plummer Sam 18:85, Ulrych Venda 19:44. Výsledky ostatních dětí máme na cedulích v šatně.

Člunkový běh

Prvňáci: Škodová Terka 21:50, Rydval Míša 21:58, Šandera Šimon 21:79. Druháci: Kupec Tom 12:95, Knobloch Mára 13:08, Bobková Lea 13:12. Třeťáci: Šrýtr Standa 13:46, Tvrzník Pavel 13:70, Švarc Jan 14:18. Čtvrťáci: Ulrych Venda 12:86, Kováčová Eveli 12:97, Plummer Sam 13:16.

Do konce září bychom měli zaběhnout Zátopkovu pětku, 25 nejrychlejších běžců poběží 200 m. Uvidíme, zda jsme se oproti minulému roku vylepšili. Hlavně, aby nám počasí přálo. Sportu zdar!!  N + K + M

 

 ---------------------------------------------------

 

                      

 

Fotky z našich akcí si můžete prohlédnout zde.ŠD překážková dráha.xlsx (14 kB)