Reakce na dopis zaslaný 29.1.2018 Základní škole Český Dub předsedkyní SRPDŠ při ZŠ Český Dub 

Aktuality

Výsledky okresního kola olympiády v anglickém jazyce

21.02.2018 16:09

16.2. 2018 proběhlo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovala Klára Koudelová z 9.A, umístila se na velmi pěkném 6. místě. Klárce moc gratuluji a přeji hodně nadšení do dalšího studia angličtiny. 

Mgr. Radana Plummer (učitelka anglického jazyka) 

VIII.B navštívila Okresní soud v Liberci

21.02.2018 08:55

VIII.B navštívila v pátek 16.2. Okresní soud. V rámci naší exkurze nás čekalo soudní jednání ve věci trestní. Jednání jsme byli přítomni po celou dobu v soudní síni. Viděli jsme transport vězně vězeňskou službou, průběh jednání – výslech obžalovaného, výslech svědka, závěrečné řeči státního zástupce, obhájce obžalovaného i samotného obžalovaného. Následně jsme si vyslechli i rozsudek jménem republiky. Na závěr jsme si udělali pár fotek přímo ze soudní síně. Poté nás ještě čekala krátká exkurze na velín justiční stráže, kde jsme se v rychlosti dověděli, jak funguje ostraha soudní budovy. Na závěr jsme si mohli potěžkat služební pistoli.

Mgr. Tomáš Pražák, učitel

Celorepubliková síť Laborky.cz

08.02.2018 08:07

S novým rokem 2018 se naše škola zapojila do projektu Celorepubliková síť Laborky.cz při Gymnáziu ve Slaném. Díky projektu obdrží naše škola vybavení, které nám umožní rozšířit zájmové činnosti a zároveň i výuku v předmětech fyziky, chemie či informatiky. V balíčku, který obdržíme, se budou nacházet různá čidla na měření teploty, rychlosti a další s využitím v hodinách fyziky a chemie. Další vybavení nám umožní zabývat se robotikou a stavebnicemi typu Merkur za pomoci 10ti tabletů, přes které budeme moct ovládat či programovat postavené roboty. V rámci projektu budeme každý měsíc pořádat projektová odpoledne pro učitele ze základních i středních škol, kde jim představíme různé pokusy, kterými mohou obohatit svou výuku.

                                                                                                    Mgr. Julius Gulyas

VII.A navštívila iQLANDII

06.02.2018 21:14

Odměna za pololetní vysvědčení na nás čekala v iQLANDII  v Liberci. Dříve než jsme se ponořili do vodního světa, seznámili se s živly nebo si změřili  krevní tlak, tak jsme byli svědky několika chemických a fyzikálních pokusů prováděných v rámci "science show".  Tento den jsme se učili prožitkem a vyzkoušeli si mnoho věcí, které jsme zatím znali jen teoreticky. FOTO ZDE

Mgr. Radana Plummer (třídní učitelka VII.A)

 

Jsou místa oblíbená tmou

04.02.2018 20:56

Divadelní představení s tímto poetickým názvem navštívili ve čtvrtek před pololetními prázdninami v libereckém Naivním divadle žáci osmých tříd. Představení bylo opravdu netradiční. Byli jsme jedinými diváky, sám pan režisér nás přivítal a uvedl do hlediště. Seděli jsme podél velikého dřevěného stolu, na kterém se odehrávalo celé představení. Pro nás pro všechny to byl ojedinělý zážitek. A na základě pozdějšího rozboru během hodiny češtiny mohu napsat, že mnohým se představení velmi líbilo, většinu překvapilo a zaujalo. 

Mgr. P. Blahovcová a Mgr. D. Suchánková (třídní uč. 8. tříd)

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

02.02.2018 22:40

Ve čtvrtek 1. 2. byly vyhlášeny výsledky školního kola olympiády v anglickém jazyce. Po poslechové části testu, při které si poměřovalo síly téměř dvacet žáků z osmých a devátých tříd, se osmice nejlepších utkala při ústním pohovoru. Nejlépe si vedla a bude nás reprezentovat v krajském kole Klára Koudelové. O druhé a třetí místo se dělí se stejným počtem bodů Klára Bulířová a Filip Horáček. Všichni tři jsou z 9. ročníku. Vítězům i všem dalším soutěžícím gratulujeme. 

Další foto ZDE.

Mgr. R. Plummer a Mgr. P. Blahovcová (organizátorky soutěže)

Přihlášky na střední školy vydány dětem

01.02.2018 19:43

Upozorňuji rodiče vycházejících žáků, že byly dětem vydány přihlášky na střední školy. Pokyny k vyplnění a vzor vyplněné přihlášky najdete v sekci - Pro rodiče - Kariérový poradce.  Vyplněnou přihlášku a potvrzenou lékařem (pokud to škola vyžaduje) přineste co nejdříve ke kontrole a k potvrzení p. uč. Pižlové, nejpozději však do 19. února 2018. Potvrzenou přihlášku vydám dětem zpět a poté ji doporučeně odešlete na dané školy.

PaedDr. Pavla Pižlová (kariérový poradce)

Lyžařský kurz

28.01.2018 19:24

I letos vyjeli žáci 7. tříd do Herlíkovic. Tamních 12 km sjezdovek nabízí vhodný terén jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé lyžaře. Letos jsme měli dokonce dvě žákyně, které nikdy nestály na lyžích. Už v úterý zvládaly zastavovat, zatáčet a jezdit na vleku. A ta radost, když viděly, jak jim to jde!!! Počasí bylo letos teplejší, ale díky dostatku sněhu jsme měli stále na čem jezdit. Lyžování s kapkami deště jsme zažili pouze ve středu. Naštěstí jsme měli odpoledne výlet do Vrchlabí, takže mokré lyžařské oblečení zatím doschlo v ubytovně. Každý večer byly připraveny hry a přednášky týkající se historie lyžování, vybavení, první pomoci a bezpečného chování na horách. Čtvrteční večer patřil tanci, při kterém jsme vybili poslední zbytky sil. V pátek byly závody, kdy si děti vyzkoušely projet slalomovou trať na čas. Poslední den se na nás pousmálo i sluníčko a odpolední volné jízdy se všem moc líbily. Bylo to super, fotografie jsou k nahlédnutí ZDE.

Mgr. M. Hodač a Mgr. D. Suchánková (učitelé tělocviku)

Peter Black 3 - divadlo v angličtině

21.01.2018 18:19

Ve čtvrtek 18. 1. navštívily 8. třídy a 9. A Kulturní dům v Liberci, kde se konalo představení Peter Black 3. Celé představení, kromě několika krátkých vstupů vypravěče, bylo v anglickém jazyce. S podobnou akcí zatím žáci neměli zkušenost, mnozí byli příjemně překvapeni, že bez větších obtíží rozuměli. Příběh, ve kterém se všechny problémy a komplikace rychle a hladce vyřešily a který byl okořeňen mnohými vtipnými scenkami, se nám líbil. Nová slovíčka a fráze z divadelního představení žáci upevnili v následujících hodinách angličtiny.

Mgr. Petra Blahovcová (učitelka AJ)

Školní kolo biologické olympiády

16.01.2018 15:51

15.1.2018 proběhla první část školního kola biologické olympiády. Pořadí a informace o druhé části je umístěna v sekci aktivity - olympiády.

Mgr. Dana Škodová (organizátor akce)

Podještědí v Hitlerově třetí říši

10.01.2018 07:25

Každoroční přednáška pracovníka Podještědského muzea Martina Hesse Podještědí v Hitlerově třetí říši proběhla v 9. ročnících. Žáci se seznámili s každodenností života lidí v těžkých dobách a ukázka dobových předmětů zaujala a rozšířila aktuální látku dějepisu. Děkujeme tím Martinu Hessovi za poutavou přednášku.

Mgr. Matěj Hodač (učitel dějepisu)

První pomoc v I. A a I. B

09.01.2018 21:42

V pátek 5.1. přišla mezi nás zdravotní sestra ze záchranné služby Liberec. Dětem na příkladu kamaráda medvěda ukázala základy první pomoci. Vysvětlila jim, jak volat v případě potřeby na linku 155 a pustila jim autentickou nahrávku hovoru na "záchranku". Potom si děti vyzkoušely masáž srdce. Na závěr dostaly omalovánky a hlavně DIPLOM za absolvování základů první pomoci. Než se s nimi rozloučila, popřála jim, aby na sebe dávaly pozor a měly štěstí a nemusely její rady nikdy použít. Dětem i nám dospělým se celá akce moc líbila. Pár dalších fotografií najdete ZDE.

Mgr. Jitka Pacltová a Mgr. Dagmar Lohnická (tř. učitelky)

Soutěž ve sběru pomerančové a citronové kůry

08.01.2018 20:02

Pozor, pozor, vyhlašujeme další ročník soutěže ve sběru sušené pomerančové a citronové kůry. Za nasušenou kůru můžete získat jednak peníze, ale za každý nasbíraný kilogram kůry i malý dárek a nejpilnější sběrači vyhrávají odměnu. Stačí jen dávat oloupanou kůru na topení, usušit a pak donést do školy. Tak neváhejte, loupejte a sušte! Sbírá se pouze kůra z pomerančů a citronů, kůra z jiných citrusových plodů se nevykupuje. Důležité - zejména u citronové kůry je zapotřebí dobře odstranit zbytky dužniny. Sušenou kůru vybírá paní učitelka Horáčková (1. patro staré budovy), nebo odevzdejte třídnímu učiteli (1. stupeň). Pomerančová kůra - 12Kč/kg, citronová kůra - 70 Kč/kg

Mgr. Věra Horáčková (organizátorka soutěže)

Tříkrálová sbírka

07.01.2018 18:23

V pátek 5. ledna uspořádali žáci devátého ročníku tradiční Tříkrálovou sbírku. Výtěžek sbírky bude zaslán Oblastní charitě v Liberci. Částka, kterou naše základní škola jako místní organizátor obdrží, bude věnována Centru LIRA. Tato nezisková organizace poskytuje zdarma poradenství a služby rodinám, které pečují o dítě se zdravotním postižením. Děkujeme všem, kteří se na této sbírce podíleli, i těm, kteří přispěli do tříkrálových kasiček.

Mgr. Kateřina Kotrbatá, koordinátor charitativních akcí

Biologická olympiáda

04.01.2018 09:28

Školní kolo biologické olympiády se uskuteční  v pondělí 15.1.2018 v učebně přírodopisu 5. a 6. vyučovací hodinu.

Mgr. Dana Škodová (organizátor akce)

Nocování V. A

03.01.2018 11:48

Stejně jako každý rok jsme si i letos zpestřili poslední prosincový týden nocováním ve škole. Sešli jsme se ve středu po Vánoční show. Nanosili jsme do třídy všechna svá zavazadla, spacák, karimatku, dobroty a dárečky pod stromeček. Nejdříve jsme začali s přípravou večeře, letos jsme měli bramborovou kaši, řízek a klobásu. Než byla večeře hotová, hráli jsme ve třídě různé hry, povídali jsme si, zpívali jsme i tančili. Po výborné večeři jsme se šli trošku vyvětrat a zazpívat si ke stromečku na náměstí. Mezitím k nám přišel Ježíšek s hromadou dárků. Byli jsme asi celý rok hrozně hodní. Kromě drobností jsme všichni našli pod stromečkem nové třídní tričko a vstupenku do IQ Landie na celý den a ještě s Velkou science show. Už se moc těšíme, až do Liberce v lednu vyrazíme! Než jsme rozbalili všechny krásné dárečky, byla půlnoc. Spát se nám ještě nechtělo, chvíli jsme hráli hry a tančili, pak jsme se podívali na pohádku na dobrou noc a v půl třetí jsme zalehli do spacáků. Ráno se nám nechtělo vstávat a vzbudilo nás až zvonění na první hodinu. Dali jsme si dobroty od maminek, uklidili jsme třídu, dokoukali jsme pohádku, a pak už jsme spěchali domů na prázndniny. Vánoční nocování bylo bezva, jen bylo trochu slzavé, protože bylo naše poslední na 1. stupni:-(

Vánoční prázdniny utekly jako voda a už jsme zase ve škole. Nový rok jsme zahájili světelnou spirálou, která nám určitě přinese hodně energie, zdraví, pohody a kamarádství i v novém roce 2018. Tak ať nám ten poslední společný půlrok utíká velice pomalu a ať spolu prožijeme ještě hodně krásných společných chvil! Pohodový rok 2018 nám všem!

Mgr. Martina Růžičková (třídní učitelka)

Přednáška o přijímacím řízení

03.01.2018 10:37

Vážení rodiče vycházejících žáků,

srdečně Vás zvu na přednášku o průběhu a náležitostech přijímacího řízení, která se bude konat v úterý 9. ledna od 15:30 hodin v učebně dějepisu ve 2. patře školy. Vysvětlím Vám, jak vyplňovat přihlášku na střední školu, jak probíhá přijímací proces, jak správně napsat odvolání a spoustu dalších důležitých informací.

PaedDr. Pavla Pižlová (kariérový poradce) 

8.A také nocovala ve škole

21.12.2017 16:49

I my jsme si prodloužili poslední školní den před vánočními prázdninami a přidali si společně strávenou noc. Ke školní vánoční večeři jsme si upekli klobásy. Nechyběl slavnostní džusový přípitek s proslovem. Při večerní procházce se nám podařilo společně obejmout vánoční strom na náměstí i si tajně něco přát při jiskření prskavek. Následoval program dle vlastní nálady - někdo si zahrál fotbal v hale, někdo si zahrál společenskou hru Osadníci ve třídě a někdo si prostě jenom povídal. Pozdní večerku jsme si vynahradili pozdním budíčkem. V čase, kdy spolužáci z ostatních tříd už seděli v lavicích, my jsme se teprve soukali ze spacáků. Po snídani došlo na dárečky. A když jsme uklidili třídu, pustili jsme si film. Zamilovaný a hodně smutný, ale k vánoční školní  pohodě se hodil. Nocování bylo hezké.

Fotky ZDE.

Mgr. Petra Blahovcová (třídní učitelka)

Vánoční přespávání v VIII.B

21.12.2017 10:33

Předvánoční čas si v VIII.B  společně zpestřili přenocováním ve škole. Nechyběla slavnostní večeře s lidovými zvyky, rozdávání dárků, hudba, film a noční procházka. Při ní jsme se pořádně zkoulovali a Ti, kteří v sobě našli zbytek sil, šli na fotbal do tělocvičny. Při zpěvu paní učitelky nemohl skoro nikdo usnout, takže večerka byla kolem 3. hodiny ranní. Foto ZDE.

          Mgr. Dana Suchánková (třídní učitelka)

Čertovská škola v I. A

10.12.2017 22:53

V I. A na nás 5.12.čekala Čertovská škola, abychom z čertů neměli takové obavy. Vstup byl na heslo. Kdo ho neznal nebo zapomněl, nemohl do třídy a musel se ho naučit. Celé dopoledne jsme strávili plněním různých her a úkolů. Další foto ZDE.

Mgr. J. Pacltová (tř.uč.)

1 | 2 | 3 | 4 >>

Sponzoři:

Projekt Matematický Dubák je finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Projekty:

 Zapojení do charity