Divadlo Pruhovaná žirafa

 

V letošním školním roce 2013/14 se divadelní kroužek neotevírá.

 

 

Máme po premiéře....

Viděly nás děti z mateřských školek z Českého Dubu i z Osečné, také naši spolužáci nám zatleskali. Přišli se na nás podívat rodiče, příbuzní a všichni ti, kteří nám fandí. Bylo Vás přes 500.... Děkujeme a přejeme Vám i sobě hezké divadelní prázdniny :) ....

 

             

 

Rádi všechny zveme na premiéru našeho představení s názvem KONEC ŘEČÍ...

Zkoušíme.... a zkoušíme :)

 

Zkoušky budou probíhat ve středu od 13.15 hodin ve třídě 1.B.

 

Dětský divadelní soubor Pruhovaná žirafa při Základní škole v Českém Dubě vznikl v září 2011. Jejími členy byli žáci 5. a 6. ročníku. Členové: Kačka Forstová, Bára Kotlárová, Jirka Nevyhoštěný, Eliška Pešková, Eliška Ponikelská, Tomáš Rybář, Bára Růžičková, Kačka Šenberková, Věrouš Šenberk, Anetka Šichtová, Martin Sluka, Ondra Valeš, Honza Vodnárek.

Vedení se ujala učitelka Jana Pechancová, která tak navázala na svou činnost z let minulých, kdy s dětmi ze školy uvedli celkem 6 premiér dětského divadla.

Po pěti letech pauzy, vznikl divadelní kroužek „od spodu“ - tedy ne jako nápad paní učitelky, ale jako přání dětí. Všimly si totiž, že paní učitelka má v kabinetě na zdi pověšené kormidlo. „Co to je?“ ptaly se. „To je vzpomínka na divadlo, co jsme kdysi hráli s dětmi,“ odpovídala paní učitelka. „My bychom také rádi hráli divadlo,“ zněla prosba. A opakovala se, až se dřevěné kormidlo nakonec přece jen sundalo ze zdi a oprášila se myšlenka školního divadla. Oprášil se také i scénář divadelní hry „Dobrodružství na moři“ (P. Pechanec) a začalo se zkoušet.

S velkým nadšením se zkoušelo nejprve ve třídě, připravovaly se rekvizity, zkoušely se písničky a pak jsme okusili „prkna, co znamenají svět“ v českodubském kině. Všechny přípravy a naše snažení vyvrcholilo 11. května 2012, kdy jsme se v plné parádě uvedli při premiéře pro naše rodiny. Hráli jsme po té i 3x pro školu a školku a s velkou chutí jsme hráli i v Dlouhém Mostě, na Smržově, v Lázních Kundraticích, v českodubském DPS a čekají nás i další představení a jak věříme i další divadelní sezóna.

Pruhovaná žirafa je výjimečné zvířátko a nejde tu jenom o ty „pruhy“. Na rozdíl od žirafy, snažíme se mluvit nahlas, zřetelně a „nešumlovat“ na jevišti. A jako správná žirafa snažíme se nést vysokou radost a potěšení, co je hluboko v nás a které z nás smí vyzařovat a těšit druhé. Pokud nás vidíte - jako „Pruhované žirafy“ jsme moc rádi…

AHOJ...

Vítám Vás všechny v novém školním roce 2012/2013. Tuto naši divadelní sezónu se budeme scházet ke zkouškám ve středu od 13.30 hodin. První setkání bude 12. září v kině. Informace o divadle Pruhovaná žirafa můžete také hledat na adrese https://www.divadloceskydub.cz/.

Čeká nás derniéra 22. 9. v 17 hodin - divadelní přehlídka DOBRÁ LAĎ(Ť)KA

  

 

ARCHIV

Premiéra “Dobrodružství na moři”

Divadýlko Základní školy v Českém Dubě si Vás dovoluje pozvat na premiéru - 11. 5. 2012 v 18 hodin.

Těšíme se….. :-)

Zkoušíme

 

Premiéra za námi

Ufff, tak jsme to zvládli…. Premiéra se povedla a všichni jsme byli ohromně šťastní a unavení, zpocení a zároveň spokojení, že se divákům naše představení líbilo. Hráli a zpívali jsme jako o život… Obecenstvo se nám podařilo několikrát rozesmát. Dobrá nálada v hledišti a potlesk při děkovačce nám byli velikou odměnou…..

 

Pruhovaná žirafa na Dlouhomosteckých divadelních hrátkách vyhrála 1. místo a získala 2 čestná uznání.