Archiv 2014/15

Ohlédnutí za cvičebním rokem 2013 - 2014

Blíží se konec školního a cvičebního roku a všichni jsme natěšeni na prázdninová dobrodružství za poznáním a odpočinkem. A je tu ta pravá chvíle zhodnotit náš cvičební rok v kroužku gymnastiky na ZŠ a v Sokole a pochválit ty děti, které pravidelně navštěvovaly cvičení a také se zúčastnily závěrečných závodů. Kroužek navštěvuje 33 dětí a vyvrcholením byly závody ve všestrannosti v Turnově dne 18. 5. 2014. Z našich řad se do závodu přihlásilo 18 dívek a 4 kluci.

Tento závod je náročný na kondici dětí. Během časového úseku 4 -5 hodin musí závodník zvládnout 10 sportovních disciplín. Nejnáročnější je gymnastika, tu nacvičujeme s dětmi celý rok a při tomto počtu dětí to není opravdu jednoduché. Byly jsme potěšeny, že naši závodníci se v této disciplíně umístili na prvních místech. Velice nás překvapili naši prvňáčci, kterým se podařilo ve své věkové kategorii 1.-3. ročníků obsadit prvenství - Julinka Knoblochová 1. místo v gymnastice, Ondra Rybář v atletice, Šimon Třešňák v plavání, Venda Řídký ve šplhu.

K ostatním sportovním disciplínám jako plavání jsme se během roku nedostali, takže to pak záleží na tom, zda děti chodí plavat s rodiči. Atletiku zkoušíme těsně před závody, šplh a SG při každé cvičební hodině. Na těchto závodech se ukáže, kdo je opravdu všestranný a komu se podaří dosáhnout na nejpřednější umístění ve všech 10 disciplínách. Někdo dosáhne na medailové místo pouze v jednom sportovním odvětví, někdo se posune blíže k předním místům díky součtu umístění v celkové všestrannosti. Při udělování diplomů a medailí byla spousta radosti, ale také i pár slziček. V kategorii žákyň 1. -3. ročníků bylo totiž nejvíce závodnic – původně 22, závod dokončilo jen 18 závodnic.

Mezi letošní nejúspěšnější a opravdu všestranné závodníky patří Vrátilová Kačka, Rybářová Verča, Růžičková Barča a z kluků Růžička Šimon a Třešňák Šimon – ti vyhráli zlatou medaili v celkové všestrannosti.  Stříbrnou příčku obsadila – Šímová Eliška a bronz – Bulířová Verča, Platita Aliona, Müllerová Julča, Rybář Ondra.

Děkujeme všem cvičitelům, kteří pomáhali s nácvikem, všem dětem, které s vervou závodily a také obětavým rodičům, na které se vždy můžeme spolehnout, když je třeba děti někam odvézt a zajistit i dozor nad nimi. Mezi tyto naše nejobětavější maminky patří paní Nikola Šandová, která s námi byla letos i na Proseči při zálesáckém závodu zdatnosti a jezdí s námi už pátý rok. Touto cestou jí moc děkujeme. Mezi další patří mamka Cimrmanová, Moravcovi, Tomáš Třešňák, Řídký, Rybářovi, Růžičkovi a další, kteří si vždy najdou čas jet s námi a dětem fandit a podpořit je v jejich sportovním zápolení. Na stránkách školy se můžete podívat, jak se naši závodníci umístili v jednotlivých disciplinách a zároveň můžete shlédnout i fotogalerii.

Největší pochvalu zaslouží děti, které jdou na všechny akce, včetně výletů do přírody, které během roku pořádáme. Jednou z velkých akcí byl letos ZZZ na Proseči, kde vyhrálo družstvo ve složení Růžičková B., Müllerová J. a Mařanová N. Děvčata měla postoupit do republikového kola do Třebíče, ale ve stejný termín  se konala soutěž s aerobikem v Lysé nad Labem, o kterou nechtěla děvčata přijít. Z Lysé postoupila do republikového kola, které se konalo v Praze v Lucerně dne 24. 5. Děvčata z 1. - 3. tříd vyhrála ve své kategorii zlatý pohár a medaile, starší děvčata obsadila 5. místo a DUO Kačka a Anička 7. místo. Byla to pro děvčata další zkušenost a nové zážitky, které mají nejen díky pravidelnému cvičení, ale také především zásluhou jejich mladé a obětavé cvičitelky Páji Herodesové, která si najde čas přijet na trénink 2x týdně až z Liberce.

Těší nás, že se v této době najde pár dětí, které cvičí, tancují, rády tráví čas v partě kamarádů, která se utváří nejlépe při těchto aktivitách. Tak vznikají mnohaletá přátelství, která v každém z nás zanechávají krásné stopy nezapomenutelných vzpomínek.

Přejeme krásné slunné prázdniny plné hezkých zážitků a v září zase AHOJ. M+M+K

Sněhuláci v gymnastice

K příležitosti vystoupit pro naše bývalé zaměstnankyně školy jsme s dětmi nacvičili krátké představení. Byli jsme převlečeni do šněhláků, andíliků a zlobivých čertů. Nacvičovali jsme asi čtyři hodiny a musíme říct, že se nám to docela povedlo... Děti jsou šikovné čím dál víc a na písničku se jim cvičilo dobře. S tímto vystoupením jsme se ukázali i na předváděcí hodině pro rodiče společně s aerobikem, který vede za sokol Pája Herodesová, a gymnastikou. Snad se představení líbilo vám stejně jako nám.

Velikonoční šestiboj

Poslední gymnastiku před Velikonočními prázdninami, tedy 27. března 2013 jsme uspořádali Velikonoční šestiboj. Soutěžící se postupně střídali v šesti disciplínách. Poměřovali své síly ve šplhu, opičí dráze, skocích přes švihadlo, v driblování s míčem, ve skoku přes bednu nebo kozu a ve cvičení na hrazdě. Tato soutěž byla důležitým tréninkem před závody, které nás čekají 14. dubna.

V první kategorii soutěžili děvčata a kluci z MŠ a 1. třídy. Nejlepším závodníkem byl opět Honzík Vopřátko, na druhém místě se umístil Šimon Růžička a o třetí místo se podělily Markéta Křivancová a Julinka Knoblochová. V této kategorii soutěžilo 11 závodníků.

Ve druhé kategorii 2. a 3. tříd soutěžilo 7 závodnic. První byla Klárka Chlupová, druhá Anička Řídká a třetí Kačenka Vrátilová.

Ve třetí kategorii 4. a 5. tříd zvítězila Julie Müllerová, druhý byl Martin Cimrman a třetí Pavel Dostál. I v této kategorii závodilo 7 závodníků.

Moc děkujeme Barče Růžičkové, která nám vždy ochotně pomáhá při organizaci soutěží i při nácviku soutěžních sestav mladších dětí.

Sportovní odpoledne 13. 3. 2013

13. března jsme uspořádali sportovní odpoledne, kam jsme kromě dětí z našeho kroužku přizvali i další děti ze ŠD. Děti si poměřily svoje síly ve čtyřech disciplínách. Vysledky v jednotlivých kategoriích můžete shlédnout na přiložených tabulkách.

Nejlepší výsledek v nejtěžší disciplíně, což je šplh, měla Barča Růžičková ze 7. třídy (čas 6,48). Jako druhý zabodoval druhák Tomáš Jíra časem 7,42 a jako třetí Eliška Šímová z druhé třídy časem 8,85.

Nejrychlejší v člunkovém běhu ze všech 50 účastníků byl Toni Makowski z druhé třídy (11,98), druhý Pavel Dostál ze čtvrté třídy (11,99) a třetí byla Eliška Prokopová z páté třídy (12,12).

Ani prvňáci se nenechali zahanbit, všechny je chválíme, že cvičí s nadšením a velkým odhodláním a udělali od září velký pokrok. Nejlepším závodníkem, který svými výsledky předčil i některé nejstarší závodníky, byl Honzík Vopřátko. Jeho čas v člunkovém běhu byl 13,65.

Doufáme, že takovýchto sportovních akcí se i příště zůčastní většina dětí, protože stále platí pravidlo "Ve zdravém těle, zdravý duch!

Předvánoční hodina

19. 12. 2012 proběhla na kroužku gymnastiky trochu netradiční cvičební hodina. Hráli jsme hry, cvičili jsme s padákem, ponpony, soutěžili jsme v různých disciplínách. Hodinu jsme ukončili zpíváním koled a pálením prskavek. Na závěr jsme si všichni popřáli pevné zdraví v novém roce, které je pro všechny sportovce tak důležité.