archiv 2016/17

Aktuality 1. pololetí 2016 - 2017

Připomínáme!!!! Příspěvek 300 Kč na pololetí měl být zaplacen do 30.9. Uhraďte prosím do konce týdne, musíme odevzdat peníze a seznamy dětí v kroužcích. Děkujeme všem, kteří termín dodrželi a nepřidělávají nám starosti. Cvičitelky M+K

12.9. 2016 - kapacita kroužku je naplněna, bohužel už další cvičenky zatím nepřijímáme. Pouze, pokud by se někdo odhlásil. Začínáme cvičit 21.9. od 13.00 hod v hale. Děti si odvedeme ze ŠD a zase přivedeme nazpátky. 

Nezapomeň sportovní oblečení - legíny, tričko s krátkým rukávem nebo dres, cvičky(ne botasky).                               Míla, Kačka (Martina)

------------------------------------------------------------------------------------

 

Aktuality 2.pololetí 2015 - 2016

Zálesácký závod zdatnosti ZZZ- 7. - 8. 5. Proseč Pod Ještědem

Po náročné všestrannosti se děti ze Sokola a z kroužku SG připravují na ZZZ. Zatím je od nás přihlášeno 22 dětí, tak uvidíme, jak obstojíme v zápolení s ostatními závodníky, kteří se sjedou na tuto akci z Turnova, Liberce, Chrastavy, Bílé a Kobyl. 

Závod ve všestrannosti - sobota 23. 4. 2016

Byl to závod opravdu náročný, sešlo se přes 80 závodníků, nejpočetnější kategorií byly mladší žákyně od 1. do 5. třídy. Od nás z Českého Dubu závodilo 20 dětí. Zlatou medaili ve svých kategoriích v celkové všestrannosti obhájila Markéta Moravcová, Kačka Kabátková a Venda Řídký. Na stříbrnou medaili dosáhla Rozárka Mohelská, Adélka Plummer, Ondra Rybář. Bronz získala Sára Erbertová a Verča Rybářová. I v jednotlivých sportovních disciplínách se naše děti umístily na předních místech. Markétka Moravcová byla ve všech disciplínách první nebo druhá, tak i Ondra Rybář. Julinka Knoblochová byla první v gymnastice, Venda Řídký byl první ve šplhu a SG, druhý v atletice, třetí v plavání. Mára Knobloch byl druhý ve šplhu, Anička Řídká třetí v SG, druhá v LA. Druhý v plavání Šimon Třešňák. Všem našim dětem se tentokrát dařilo a měli jsme z nich radost. Potvrdilo se pravidlo ,,Připraveným štěstí přeje". Velké poděkování si zaslouží obětaví rodiče, kteří nám děti přivezli do Liberce a zůstali s námi až do konce. Závod byl dlouhý, končil až v 15. 30 hodin, což bylo od rána docela unavující. Do republikového přeboru, který se koná poslední víkend v květnu postupuje Markéta Moravcová, Adéla Plummer, Rozárka Mohelská, Kačka Kabátková a z hochů Venda Řídký a Ondra Rybář. Musíme proto ještě hodně trénovat, hlavně gymnastiku, která je nejobtížnější.                                                                   cvičitelky K + M+ K + M + H

 

Připravujeme se na závod ve všestrannosti

Celý rok jsme se připravovali na tuto náročnou soutěž, ve které musí závodník zvládnout 4 disciplíny v atletice, 4 disciplíny v gymnastice, musí zaplavat 25 - 50 m a vyšplhat na tyči nebo na laně. Budeme se snažit zabodovat co nejlépe a přát vítězství těm nejlepším z nás. Snad se to někomu podaří a přivezeme domů nějakou medaili. Děkujeme také rodičům, že nás podpoří v této akci a pojedou nám fandit. Jede nás 19 závodníků ze 30, což není tak špatné. Celkově je k závodu přihlášeno 79 závodníků. Tak nám držte pěsti, ať máme trochu štěstí. Dnes jsme plnili v rámci družiny skok daleký a běh na 50 m. Za kolektiv našich malých i trochu větších závodnic a závodníků Míla a Katka Ř.

Připravované akce ve 2. pololetí

  1. Ve středu 23.3. - soutěž o velikonoční kraslici (víceboj - šplh, přeskok, akrobacie - sestava 
  2. V sobotu 23.4.  - soutěž ve všestrannosti - Liberec (gymnastika, atletika, šplh, plavání)
  3. Pátek - sobota 6.- 7. 5. Proseč pod Ještědem - Zálesácký závod zdatnosti - trojčlenné hlídky (budeme potřebovat ochotné pomocníky na hlídky z řad rodičů)
  4. Koncem června uskutečníme celodenní výlet pro děti a rodiče - Jizerky nebo Krkonoše.

Bližší informace dostanete včas.  Na soutěže se musíme připravovat už nyní, proto doma cvičte, posilujte, ať se dětem podaří dosáhnout na přední místa v jednotlivých disciplínách. Spoléháme se také na spolupráci a případnou pomoc ze strany rodičů. Díky K+M

Platba příspěvku na cvičení na únor - červen 2016

Příspěvek na II. pololetí činí 250 Kč, uhraďte prosím do 3.2. 2016.

Připomínáme, že do konce ledna je třeba uhradit příspěvek za cvičení na nové pololetí. Platba se bude odvíjet od počtu dětí. Pokud se někdo chce odhlásit, učiňte do 20.1., abychom mohly spočítat výši příspěvku. Děti dostanou lístečky.

                                                                                     Katka + Míla

Zdravíme všechny v novém roce a přejeme hodně zdraví a radosti, ať se Vám daří. Dnes jsme cvičily s overbaly a v hlavní části hodiny jsme trénovaly akrobacii(příprava na sestavy) a skoky s využitím duchen, vysoké bedny a žíněnek. Děvčata se hodně vylepšila, zejména u prvňáčků je vidět velký pokrok.

                                                                                                                                    K + M

V pondělí 14.12. a ve středu 16.12. máme cvičení Sokol + Sg(středy - hala) už od 12.45 hod do 14.30 hod v sokolovně. Po cvičení odvedeme děti do družiny nebo si je můžete v sokolovně ve 14.30 hod vyzvednout. Máme to jako zkoušku a přípravu sálu na středeční vystoupení pro rodiče. Ve středu se před vystoupením děti sejdou v sokolovně v 16.45 hod., cvičební úbor s sebou(úbor na gymnastiku a bílé na cvičení s pompóny). Děvčata, která cvičí aerobik se sejdou na zkoušku s Pájou už od 16.00 hodin. Zveme rodiče a prarodiče na krátké ukázky našeho cvičení.                                                                           Cvičitelky dětí

Děkujeme všem rodičům, že připravili moc hezké kostýmy pro vystoupení dětí při rozsvícení vánočního stromu na první adventní neděli. I když ranní sněžení vystřídal déšť, který trochu pokazil tu pravou atmosféru, dětem se vystoupení povedlo a chválíme je. Nezapomeňte na vystoupení pro rodiče v sokolovně ve středu 16. 12. od 17.00 hodin(lístky s návratkou už děti dostaly). Děkujeme za výbornou spolupráci a těšíme se na společné předvánoční setkání. Těší se na Vás děti a cvičitelky              Kačka Ř. + Míla, Martina+Kačka R.+ Helča+ Pája

Rozsvícení vánočního stromu - první adventní neděle

V neděli 29.11. děti vystoupí při rozsvícení vánočního stromu. Sraz dětí v 16.50 hod u radnice. Oblečení na sobě - čepice (vánoční červenobílá nebo bílá přizdobená vánočními prvky- řetěz, tykadélka ap.), přes bundu velké bílé triko ozdobené vločkou, dárkem s mašlí, sněhulácké bílé, andělské bílé ap. - fantazii se meze nekladou. Po vystoupení si děti převezměte opět před vchodem do radnice. 

                                                                                         Kačka Ř. + Míla, Martina+Kačka R.+ Helča

Dnešní cvičební hodina 18.11. probíhala v duchu her, nácviku na vystoupení při zahájení ADVENTU - rozsvícení vánočního stromu na náměstí a skocích s využitím trampolíny a vysoké bedny. I malým děvčátkům se cvičení dařilo. Děvčata, která chtějí dělat pokroky, musí cvičit i doma. Trénujeme: 1. kolébka - stoj 2. kolébka - svíčka - stoj 3. kolébka - nohy za hlavu(napnuté, paty u sebe) - výskok 4. protahování zádových svalů a svalů nohou 5. váhy na jedné noze - přednožmo, únožmo, zánožmo (holubička) 6. posilování břišních, zádových svalů a svalstva nohou. Bez dokonale zvládnutých základních prvků a posílení svalstva se nedá přejít k obtížnějším variantám cviků. Nestačí toto trénovat 1 x týdně ve cvičení. Stačí zacvičit si 10 - 15 minut denně u televize a uvidíte, jaké pokroky za měsíc uděláte. My doma také cvičíme :-). Už se těšíme, jak se vylepšíte, fandíme Vám. Kačka + Míla

 

Ve čtvrtek 8.10. 2015 Vás zveme na společnou akci Pouštění lodiček. Vzpomeneme si tak na hrdiny, kteří bojovali za naši svobodu, bohužel se jí však nedožili.

S sebou: malá lodička a svíčka.          Sraz: sokolovna v 17:30 hod. 

________________________________________________________________________________