Florbalový triptych

20.12.2022

Žáci 8. a 9. ročníků se zúčastnili hned třech florbalových turnajů.

22. listopadu 2022 na ZŠ Barvířská v Liberci se hochům po remíze s fotbalovou školou a dvou těsných výhrách nad ZŠ Aloisina výšina a ZŠ Broumovská podařilo postoupit na turnaj libereckého okresu. Turnaj byl nabitý napětím a pozitivní atmosférou v týmu.

Tradiční vánoční turnaj uspořádal po covidové pauze 15. prosince 2022 ředitel ZŠ Osečná. Mezi tradičními soupeři ZŠ Osečná, ZŠ Kobyly a ZŠ Žibřidice kluci nenašli přemožitele a získali první místo turnaje. Výkon byl až na poslední utkání s ZŠ Žibřidice, kdy jsme prohrávali první poločas, dobrý. Tento zápas většina žáků nezvládla emočně a muselo dojít k ukáznění jejich vášní.

S těmito zkušenostmi jsme cestovali na okresní turnaj ZŠ Dobiášova. Po hodinovém uvíznutí mezi Prosečí a Domaslavicemi, jsme měli v plánu porvat se o pomyslnou bednu. Do cesty se nám ale stavěli již silní soupeři. S Gymnáziem Jeronýmova jsme prohráli, na ZŠ Frýdlant jsme stačili a zvítězili. Následně jsme hráli s ZŠ U Školy, kde tvrdá hra hokejistů klukům nevoněla, a zápas se opět neobešel bez zbytečných emocí. Systém hry nám dopřál ještě jedno napínavé utkání s Gymnáziem Jeronýmova, které žáci naší školy v závěru nezvládli, a tím jsme skončili na 4. místě ze šesti škol.

Celkově je ale nutné kluky pochválit za zdařilou reprezentaci školy.

Foto

Mgr. Matěj Hodač (učitel tělesné výchovy)