Burza škol v Turnově

03.11.2016 16:50

Ve čtvrtek 3. listopadu 2016 navštívili žáci devátých ročníků společně tradiční Burzu středních škol v prostorách Střední odborné školy v Alešově ulici v Turnově. Žáci se seznámili s nabídkou studijních oborů v Turnově a okolí a ve většině případů šlo o obory, které není možné studovat v Liberci. Například hned v přízemí nás zaujala expozice České lesnické akademie v Trutnově a další netradiční obory. Velmi poutavě představila svou školu naše bývalá žákyně a dnes studentka 4. ročníku Hotelové školy v Turnově Zuzana Nešverová. Ve své prezentaci nám ukázala, co všechno se mohou studenti na této škole naučit. Za necelé tři měsíce si budou muset žáci posledního ročníku vybrat svoji budoucí střední školu. Přejme jim proto, aby jejich volba byla správná. Snad i dnešní návštěva burzy jim usnadní rozhodování.

PaedDr. Pavla Pižlová (kariérová poradkyně)