Čas jablíčkových vůní

21.10.2016 17:13

V pátek 21. října si prvňáčci užívali dalšího projektového dne, jehož tématem bylo jablíčko. Nejprve jsme důkladně zkoumali barvu, tvar i velikost našich jablíček a potom jsme  je také podle barvy a velikosti uspořádali. Pak už byli všichni natěšení na přípravu jablečného závinu. Vzali jsme si škrabky a pustili jsme se do toho. Ve třídě zavládlo naprosté ticho, protože všichni byli tímto nelehkým úkolem zaujati. Nakonec se to všem podařilo a pak už jsme jablíčka krájeli na těsto, vše jsme osladili, dochutili a rychle do kuchyňky péci. Mezitím jsme počítali semínka z jablíček, tvořili jsme jablíčkové příklady nebo jsme také skládali slova básně podle předlohy. Každý si také svoje jablíčko namaloval. Nejlepší však bylo ochutnávání výborného štrůdlu, po kterém se jen zaprášilo. Mňam!

Další foto ZDE:

Mgr. Kateřina Řídká (třídní učitelka 1.A)