Čtvrté třídy na výletě

13.06.2018 17:00

Dne 7.6.2018 jsme jeli na školní výlet, na který jsme se dlouho těšili. Naším prvním turistickým cílem byl hrad Bezděz, ze kterého je překrásný výhled do dalekého okolí. Výstup a následný sestup nám dal všem pořádně zabrat, a tak jsme si na úpatí Bezdězu udělali kratší pauzu na občerstvení.

Dále jsme pokračovali do Doks, kde jsme se na Máchově jezeře  projeli lodí a připomenuli si, kdo Karel Hynek Mácha byl a jaké nejznámější dílo napsal. Projížďka byla velmi osvěžující, odpočinuli jsme si a načerpali síly do poslední třetiny našeho výletu.Naším cílem byla bájná hora Říp s prohlídkou krásně zrestaurované rotundy sv.Jiří.

Po celý den nás sluníčko nešetřilo, bylo velké teplo, ale výlet se nám po všech stránkách jinak vydařil. Budeme na něj rádi vzpomínat a již se těšíme na další...

           tř.uč. Mgr.R.Tejnská a Mgr.J.Filová