Čtvrťáci na návštěvě komendy

17.01.2019 20:56

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 si žáci 4.A zpříjemnili prověrkový týden tím, že navštívili českodubskou komendu. Ve vlastivědě se učíme o románském slohu a o životě lidí ve středověku. Není snad lepší možnosti, než si naživo jít prohlédnout hlavní znaky románského slohu a poslechnout si zajímavosti o životě Havla z Lemberka a jeho ženy Zdislavy přímo v prostorách, které se nám v našem městě nabízejí. Poutavé vyprávění paní ředitelky Heleny Gollové a pana průvodce Martina Hesse bylo proloženo i soutěžními otázkami či vyplňováním pracovního listu. Dvě hodiny utekly velmi rychle a museli jsme se rozloučit. A to přímo královsky, neboť jsme se vyfotili spolu s Karlem IV, o němž byla také samozřejmě řeč. Děkujeme za bezvadnou prohlídku a těšíme se opět někdy příště. Věřím, že se z našich žáčků stanou ti správní patrioti, patřičně hrdí na naši bohatou historii a krásné českodubské památky.

FOTO

Mgr. Helena Knoblochová (třídní učitelka 4.A)