Cykloturistický kurz

20.06.2019 10:01

Rok se s rokem sešel a Hamr na Jezeře opět přivítal žáky osmých tříd naší školy. Šest dívek a 18 chlapců mělo nabitý program. Pondělní zkoumání okolí bylo pro obě skupiny odlišné, ač v jednom jsme se shodli - na zmrzlině ve Stráži pod Ralskem. Rychlá skupinka si objela Ralsko s výšlapem na Děvín a pomalejší si  objížďku odpustila, zato vyšla ještě na blízký Stohánek. Foto ZDE. V úterý jsme se rozjeli na celodenní výlet s lanovým centrem ve Sloupu, obědem ve Sklářské krčmě, prohlídkou baziliky a rozhlédnutím z věže v Jablonném. Vraceli jsme se  přes Lemberk. Foto ZDE. Ve středu už jsme na kolo sedali s obtížemi, takže jsme se pohybovali hlavně po svých. Celý den byl orientačně a běžecky ladění, s večerním ohněm a stezkou odvahy. Foto ZDE. Po vydatné čtvrteční snídani, kterou každý den chystala jiná služba, jsme si zalyžovali, někteří i zabruslili. Pády do vody byly příjemné, protože nám počasí celý týden přálo. Po obědě v nedalekém dětském domově jsme si prošli průrvu Ploučnice a večer z posledních sil zahráli plážový brannball. A kdo byl úspěšný v jízdě zručnosti se dozvíte z fotek ZDE. V pátek už jsme jen balili, uklízeli a rozjeli se zpět do Českého Dubu. Foto ZDE. Letošní partička byla neskutečně rychlá, ujela cca 200 km. Opět se to vydařilo a příští rok cyklistice zdar.

Mgr. Matěj Hodač a Mgr. Dana Suchánková (učitelé tělocviku)