Druháci na Kosti

21.05.2017 22:34

V úterý 16. 5. 2017 jsme se za krásného slunného počasí vydali na výlet. Letošním cílem pro nás byl majestátní hrad Kost. Hrad jsme si nejprve prohlédli. Slečna průvodkyně byla zábavná, pověděla nám spoustu zajímavých informací a provedla nás komnatami hradu. Poté jsme se přesunuli do podhradí, kde nám pan sokolník představil krásné dravce a ukázal nám, jak je má vycvičené. Za odměnu, že jsme hezky poslouchali a odpovídali na spoustu otázek, jsme si mohli pohladit výra Františka. Dál si nás vzal do péče statný středověký bojovník a s ním jsme zažili hradní trojboj - stříleli jsme z luku, házeli nožem a přetahovali se o lano. Ti nejlepší z nás dokonce vyhráli drobné ceny - diplom, minci, bonbony a paní učitelka medovinu:-) No a aby toho nebylo málo, tak na nás čekalo ještě divadlo. Při něm jsme se trochu báli i hodně smáli. Nebyl by to však správný výlet, kdybychom si na konci nenakoupili suvenýry a něco dobrého na zub. To vše nám v hradním obchůdku i restaurci poskytly. Výlet se všem moc líbil a už se těšíme na další.

Foto ZDE nebo ZDE.

Mgr. Helena Knoblochová a Mgr. Petra Jírová