Dubák přírodovědec

24.11.2016 23:54

Ve středu 23. 11. 2016 proběhl již 3. ročník přírodopisné soutěže Dubák přírodovědec, kterou naše škola vyhlašuje pro žáky 7. ročníku základních škol libereckého kraje. Letošním tématem byli Obojživelníci a plazi ČR, živočichové žijící poměrně nenápadně, ale v přírodě jsou velmi důležití. A právě znalosti o jejich životě, o tom, co je ohrožuje a jak jim lidé mohou pomoci, si mohli žáci ověřit v soutěžních úkolech. Poznali byste slepýše, užovku nebo zmiji? Viděli jste někdy mloka skvrnitého? Poznáte žáby podle jejich hlasu? Víte, co správně udělat při uštknutí zmijí? To všechno a spoustu dalších věcí sedmáci věděli.

Soutěže se účastnilo celkem 33 žáků z 11 škol libereckého kraje a tady jsou výsledky:
Žáci hostující:
1. místo – Terezie Lenková ze ZŠ Oblačná, Liberec
2. místo – Lukáš Lukášek ze ZŠ Antonína Bratršovského, Jablonec nad Nisou
3. místo – Jan Kupský ze ZŠ Doctrina, Liberec

Žáci ZŠ v Českém Dubu:
1. místo - Michaela Kovářová
2. místo – Lenka Gärtnerová
3. místo – Veronika Rybářová

Musím pochválit naše žáky za velmi pěkné umístění v celkovém pořadí (2., 4. a 5. místo). V obou kategoriích byli vítězové odměněni hodnotnými cenami – mobil, velká encyklopedie Zvíře, flashdisk. Tyto ceny a také dopravu žáků z Liberce sponzoroval pan Aleš Kabátek, za což mu patří velký dík. Také bychom chtěli poděkovat za knihy o přírodě Libereckého kraje a drobné dárky Krajskému úřadu v Liberci, odboru životního prostředí, za odborné rady děkuji panu Mgr. Radomíru Studenému.

Mgr. Věra Horáčková (organizátorka soutěže)