Exkurze na HZS Liberec

22.10.2018 16:00

Ne v každé třídě mají hned dvě děti jednoho tatínka profesionálním hasičem. V II. B, díky dvojčatům Elišce a Adélce, ANO. Návštěva HZS v Liberci byla určitě nejen proto - opravdovým zážitkem. Nelze vypsat, co vše jsme viděli (SUPER techniku, množství vybavených aut, kontejnery se zázemím, různé obleky se speciálním zaměřením, myčku, operační středisko, …), co vše se nám líbilo, .. atd. Jednoznačně to vystihují reakce dětí: MNĚ SE LÍBILO VŠECHNO, MNĚ TAKY, NEVÍM, CO NEJVÍC, ASI VŠECHNO, JÁ JSEM SI NEJVÍC UŽIL/A  JÍZDU „PÁSÁKEM“, ALE LÍBILO SE MI TAKY VŠECHNO, … Nadšeni byli všichni. Malou třešničkou na dortu pak byla návštěva v Lunaparku Babylon. Ještě celý další týden jsme si vyprávěli, vypisovali a kreslili vše, co nás zaujalo. Pro nás dospělé byl na celé akci nejlepší uklidňující pocit, že „hasiči“ mají vše opravdu perfektně „zmáknuto“ a že v případě nouze, se skutečně můžeme spolehnout na jejich rychlou účinnou pomoc. A o to asi jde nejvíc. Děkujeme za pozvání, bezchybnou organizaci a hlavně si moc dobře pamatujeme, že jsme pozváni i na následující rok.

                                     Mgr. V. a Mgr. D. Lohnických, tř. uč. IV. B, II. B

Fotky zde.