Florbalové úspěchy naší školy

10.01.2020 07:16

Dne 5.11. 2019 jsme vyjeli společně s chlapci ze 6. a 7. tříd k prvnímu florbalovému turnaji tohoto školního roku do Liberce. Bohužel po jednoznačné a pohodové výhře přišly dvě porážky zaviněné především laxním přístupem většiny kluků. Do další fáze jsme tudíž nepostoupili.

V pátek 15. 11. vyrazili do Liberce za florbalovým dobrodružstvím i chlapci z 8. a 9. ročníku. Již při prvním zápase bylo téměř jisté, že bude štěstí stát tentokrát na naší straně. Po třech jednoznačných výhrách, okořeněných výbornými výkony naší první útočné formace ve složení: Adam Topinka, Jakub Švarc a Jakub Šenberk, přišla nespoutaná a oprávněná radost z postupu bez ztráty bodu.

K velikému a milému překvapení došlo v úterý 19. 11. 2019 rovněž v Liberci. Na svědomí ho měla děvčata z 6. a 7. tříd. Jelikož většina hrála florbal úplně poprvé v životě, tak jsme si původně jeli pro poslední místo z cílem si hlavně zahrát. Ovšem opak byl pravdou!! V prvním zápase vše na sebe vzaly hlavně zkušené hráčky českodubského florbalového oddílu Veronika Ulrychová s Karolínou Vítkovou, avšak i Markéta Nováková, které se podařil vsítit hattrick, ovšem ostatní hráčky nezůstaly pozadu a především svojí obětavostí přispěly k výhře 6:0. Ve druhém zápase byla naše děvčata opět jednoznačně lepší, ale nemohla se dlouho prosadit. Vše zlomila necelé dvě minuty před koncem Karolína Vítková. V posledním zápase nám tedy k celkovému vítězství a postupu do další fáze stačila remíza. Ovšem po necelé minutě jsme už prohrávali a opět nemohli vsítit alespoň jednu pro nás důležitou branku. 

Minutu a půl před koncem jsme rozehráli risk bez brankářky, a jedna hráčka navíc byla znát hned při naší první standartní situaci. Ihned po rozehrávce se ke střele dostala znovu Karolína Vítková a vstřelila velice důležitou branku. A jelikož se pak už nic závratného nestalo, obrovské překvapení a postup našich holek byl na světě.

Dne 26. 11. se hrála semifinálová skupina chlapců 8. a 9. tříd. Tady už to bylo trošku složitější. V prvním zápase jsme rychle prohrávali 0:2. Nejprve se soupeři představil Jakub Švarc, který prokázal obrovské florbalové zkušenosti a chytrým obloučkem přehodil soupeřovu zeď i brankáře při standartní situaci. Poměrně rychle se nám podařilo i srovnat stav zápasu na 2:2, a pak už to byly obrovské nervy. Nakonec se nám podařilo zápas otočit, i přes soupeřovy protesty nakonec rozhodčí branku správně uznal a my jsme se mohli radovat ze zaslouženého vítězství. Ve druhém zápase kluci prokázali zkušenosti a došli si pro přesvědčivou výhru. Na závěr nás čekal nejtěžší soupeř, ovšem postup jsme již měli jistý, takže jsme mohli i prohrát. Velmi rychle jsme prohrávali, ale poté se nám podařilo zápas otočit na naši stranu. A to už jak u trenérů i hráčů proudily emoce naplno na obou stranách. V tomto zápase nás výborně podržel brankář Toni Makowski, ovšem dvě minuty před koncem jeho slabší chvilka rozhodla o zasloužené remíze 2:2.

3. 12. šla podruhé do akce děvčata z 6. a 7. tříd a opět v Liberci. Ovšem ve skupině byli všichni soupeři nad naše síly. Svůj podíl na tom měla i obrovská únava a nachlazení našich klíčových hráček. Chuť a náladu si holky spravily v zápase o umístění, kde se protrápily k těsnému vítězství o jednu branku.

Okresní finále chlapců 8. a 9. tříd se konalo 6. 12. a bohužel i chlapcům se přes velkou snahu nepodařilo postoupit do krajského finále.

Na závěr nás čekal 18. 12. již tradiční vánoční turnaj v Osečné. Tam jsme jeli tentokrát pouze s chlapci z 9. tříd. Vzhledem absenci Tonyho Makowski v brance nastoupil nadějný brankář Štěpán Křivanec z 5. třídy. I přes velmi dobrou obranu našeho týmu, musel předvést pár skvělých zákroků. Tento turnaj za účasti týmů z Českého Dubu, Kobyl, Žibřidic a pořádající Osečné proběhl plně v naší režii. Jediným dramatem z našeho pohledu byl souboj o nejlepšího střelce turnaje, který nakonec vyhrál náš Jakub Švarc.

Všem hráčům a hráčkám bychom rádi poděkovali za vzornou reprezentaci naší školy, pogratulovali jim k jejich výborným výkonům a popřáli, aby těch úspěchů bylo příště ještě více.

 

Matěj Paclt (školní asistent) a Mgr. Matěj Hodač (učitel tělesné výchovy).