GRÓNSKO ve 2.A

20.01.2017 18:24

Naše třída se v pátek 20. ledna seznámila blíže s největším ostrovem světa - Grónskem. Něco málo o životě v Grónsku nás už naučila pěkná písnička od J. Nohavici, kterou rádi zpíváme. Ve skupinkách jsme se dozvěděli více o životě v Grónsku, obyvatelích - Inuitech, o jejich oblečení a obydlí. Další skupinky sestavovaly informace o ledních medvědech a tuleních. V další hodině měla každá skupinka prezentovat svůj plakát a seznámit zbytek třídy s nově nabytými informacemi. Také jsme si v obrázkovém testu vyzkoušeli, jak známe polární živočichy. Závěrem a určitě hřebem celého dne bylo poutavé vyprávění pana J. Kabátka o expedici, kterou podnikli se svým kamarádem. Přinesl nám ukázat nejen zajímavé obrázky a videa, ale děti si mohly vyzkoušet pravé oblečení a výstroj polárníků. Bylo to velmi zajímavé a moc panu Kabátkovi děkujeme, že si na nás udělal čas.

Foto ZDE.

Mgr. Helena Knoblochová (třídní učitelka 2.A)