Harmonizační kurz 6.B

18.09.2018 08:32

Ve čtvrtek 13. září jsme se vydali s  žáky 6. B na harmonizační kurz. I přes počáteční trable s dopravou  jsme nakonec dorazili do penzionu Horka v Hořeních Pasekách, kde na nás čekal lektor - etoped Mgr. Petr Šolc. Začali jsme tipovacími  otázkami, díky kterým mohli žáci lépe poznat svého nového třídního učitele. Další aktivity byly zaměřeny zejména na začlenění příchozích spolužáků a  na posílení pozitivních vztahů v nově vzniklém kolektivu. Děti byly rozděleny do čtyř týmů, ve kterých plnily nelehké úkoly, musely přejít minové pole, přenést bombu, postavit věž z kostek pomocí robotické ruky nebo prolézt pavoučí sítí. Vše muselo probíhat za dokonalé spolupráce celého týmu. Bylo to  opravdu napínavé a nakonec to všichni úspěšně zvládli. Venku jsme také zkoušeli hrát diskgolf a zaháněnou.

Večer byl v režii dětí, protože zábavu si měly předem připravit. Chlapci si připravili pro dívky stezku odvahy, která byla plná strašidel a hrůzostrašných zvuků. Na cestu byly obdarovány svítícími náramky, aby se tolik nebály a kluci věděli o každém jejich pohybu. Děvčata si pak připravila pro chlapce neobvyklou zábavu – líčení. Zábava to byla asi zejména pro holky, ale všichni si u toho užili spoustu legrace. Druhý den jsme vytvářeli třídní pravidla, hráli jsme divadelní scénky na vylosované téma a věnovali se  týmovým hrám. Dopoledne uteklo jako voda a my jsme se po výborném obědě vraceli domů. Děkuji všem, kteří se podíleli na plynulém chodu tohoto kurzu a doufám, že na něj budeme všichni dlouho vzpomínat.

Tento pobyt je částečně financován městem Český Dub a Libereckým krajem.

Foto zde:

Mgr. Kateřina Řídká a Mgr. Julius Gulyas