Jablíčkový den ve II.A

19.11.2019 13:27

Podzim je v plném proudu, jablíčka už jsou sklizená, a to je ten správný čas na projekt Jablíčkový den. Druháčci si přinesli mnoho odrůd jablek, které různě třídili podle velikosti, barvy, odrůdy, vůně i chuti. Učili se vážit na váze, počítali jablíčkové slovní úlohy a jablíčka měřili. Srovnávali odrůdy jablek podle abecedy, psali báseň a pětilístek o jablíčku. 

Nejúspěšnější část dne problěhla ve školní kuchyňce. Každý si oloupal a nastrouhal jablíčko, připravil si plátek těsta a zavinul malý štrůdl. Za chvíli se kuchyňkou i celou školou linula krásná vůně. A jak chutnaly! 

Druhý den jsme ještě s jablíčky pokračovali ve čtení i v matematice a namalovali jsme si krásné jablíčkové obrázky.

Foto si prohlédněte ZDE.

Mgr. Martina Růžičková (třídní učitelka)