Jarní akce třeťáků

12.05.2019 21:25

Na jaře bylo ve 3. ročnících živo, jelikož jsme se zúčastnili  mnoha zajímavých akcí! Projektové dny o vesmíru jsme zakončili zajímavou výstavou KIDS ON THE MOON v Liberci. Děti si oblékly speciální oblek, který připomínal skafandr, a  pak už se mohly vydat na vesmírnou výpravu za získáním mnoha nových poznatků. Bylo vidět, že toto téma děti opravdu zajímá, protože po celou dobu sledovaly vše se zaujetím. Prohlédli jsme si modely planet a dozvěděli jsme se o nich spoustu nových informací, dále jsme si prohlédli vesmírnou stanici, Hubbleův teleskop a nejrůznější vozítka - Spirit, Opportunity na vesmírný průzkum. Největším zážitkem však byla simulace letu do vesmíru raketou. Celou akci jsme zakončili dobrou zmrzlinou, která chutnala taky nadpozemsky! Další krásnou akcí byl program s ekologickou tematikou - Den v pralese- společnosti Čmelák. Program jsme zahájili Na Pláních a po seznámení se s lektory jsme se vydali na průzkum Ještědského pralesa. Poznávali jsme rostliny, živočichy, houby a zamýšleli jsme se nad významem toho, že se vše nechá v rukou přírody. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých informací a už se těšíme na další ekologický program Orchidejová louka.

V rámci Dne Země jsme zhlédli zajímavou ukázku sokolnictví pana Milana Straky, a i když nám nepřálo počasí, výcvik a ukázka dravců se nám moc líbila.

V posledních dnech jsme se v prvouce učili o zdravé výživě, a proto jsme se rozhodli, že si připravíme zdravou svačinku. Nakoupili jsme zeleninu, žitný chléb, tvaroh, bílý jogurt, a pak už jsme se pustili do přípravy zeleninových pomazánek a chlebů obložených zeleninou. Vše se nám moc povedlo a svačinka chutnala báječně.

Další FOTO ZDE 3.A a 3. B:

Mgr. Kateřina Řídká a Mgr. Blanka Hladká (třídní učitelky 3. ročníků)