Ještědská hlídka 2019

10.05.2019 20:36

Z kvalifikačního kola 1. ročníku branného závodu Ještědská hlídka se do krajského kola svým výborným výkonem nominovala skupina šesťáků: Václav Ulrych, Rozárka Mohelská, Ondřej Rybář, Filip Honsejk a Matouš Třešňák. 10.5. se v areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou setkalo 40 pětičlenných týmů a ZŠ Český Dub reprezentovala trochu pozměněná skupina s Julií Knoblochovou a Kryštofem Jenčem. Žáci na úseku dlouhém 4 km plnili na sedmi stanovištích nelehké úkoly (shyby, vědomostní test, topografie, zdravověda, střelba ze vzduchovky, hod granátem a lanová dráha). V průběhu závodu byl  bohatý doprovodný program, na kterém se prezentovala  armáda (technika, zbraně, bojové umění), Policie ČR, kynologové, vodní záchranáři, horská služba, zdravotníci, LIAZ (vrtulníky), hasiči, tým silniční bezpečnosti, legionáři a další. V mladší kategorii skončila Českodubská hlídka 11. z 20, což je krásný výkon. Doufám, že se příští rok do krajského kola, které bude v Tanvaldě, opět probojujeme. Fotografie a videa z akce k vidění ZDE.

Mgr. Dana Suchánková (učitelka TV)