Leporelo Českodubska

11.09.2018 21:39

Vážení obyvatelé a přátelé Českodubska, pomozte nám uskutečnit následující projekt. O co jde? Stačí na kousek papíru velikosti 7x7 cm něco nakreslit, namalovat, napsat (moudro, báseň, vzkaz apod.), nalepit (fotku, část pohledu, vstupenku z prázdnin – odkudkoli, známku, list ze zahrádky, etiketu), můžete i něco otisknout (razítko, psí tlapku, dětskou ručičku nebo botičku, palec), vlastně cokoli, co k vám patří, co se vám líbí. Nezapomeňte se podepsat – jménem, přezdívkou nebo jen iniciálami.

Není to ani sčítání obyvatelstva, ani umělecká výstava, uvítáme, když se zúčastní všichni, kdo na Českodubsku bydlí, pracují, jezdí sem na chalupu nebo odtud pocházejí a nyní bydlí jinde, zkrátka každý, kdo má náš kraj rád. Kartičky dostanete od svých dětí, které navštěvují českodubskou základní školu, nebo si je nastříhejte z obyčejného papíru, poslat do školy je můžete po dětech nebo je odevzdejte v českodubské knihovně, případně v papírnictví u paní Mohelské nejpozději do 15. října. Vaše příspěvky budou zataveny do fólie, aby vydržely několik generací, a vytvoří unikátní pamětní leporelo (vlastně jakousi časovou schránku), které vám koncem října předvedou žáci na náměstí. Oslovte prosím své přátele, sousedy i příbuzné, na nikoho nesmíme zapomenout – tato akce se bude znovu konat až za 10 let!

Mgr. Kateřina Kotrbatá, učitelka