Lesní den čtvrtých tříd

22.05.2017 08:14

16. 5. jsme byli na celý den v lese. Ze školy jsme šli do lomu v Kněžičkách. Uvítali nás tam čtyři lesníci. Naši dva lesníci se jmenovali Honza a Zdeněk. Nejdříve jsme stříleli vzduchovkou a pak lukem. Maruška Blahovcová se trefila jako jedniná z naší třídy do prasátka, plno z nás zasáhlo terč lukem. Potom jsme si opekli buřty a dali jsme si je jako svačinu. Nasledovala cesta lesem, hráli jsme různé hry, ukázali jsme si, jaké stromy jsou vysázené člověkem, a jaké jsou přirodně vyrostlé. Když jsme došli ke křížku, Honza se Zdeňkem nám ukázali různé lesnické pomůcky, dostali jsme od nich pexeso a sešity a pohledy se zvířátky. Moc jsme si to užili, bylo to moc hezké.

Julinka Knoblochová, IV. A

V úterý jsme byli v Kněžičkách na výletě. Nejdřív jsme šli do lesa, tam jsme opékali buřty. Stříleli jsme z luku a ze vzduchovky. Pak jsme si měli zavázat oči šátkem, chytli jsme se lana a Julča byla navigátorka, bylo to moc dobrý. Taky jsme si hráli na honěnou. Šli jsme lesem, a tam jsme měli najít parohy, rohy a parůžky různých zvířat. Páni nám o nich řekli hodně věcí. Pak jsme měřili metrem. Nakonec nám dali sešity a obrázky lesních zvířat. Pak lesník Zdeněk rozhodil bonbóny. Pak jsme šli do školy.

Evelínka Kováčová, IV. A

Moc děkujeme všem 4 pánům lesníkům z firmy Lesy ČR za jejich čas a znalosti, za soutěže, za humor, za upomínkové předměty, prostě za prima den strávený v lese. 

Všichni žáci čtvrtých tříd a třídní učitelky Mgr. Martina Růžičková a Milena Charvátová.

Foto si prohlédněte zde.