Letní kempy na naší škole

01.08.2021 10:39

Skupina čtyřiceti dětí naší školy se v termínu 26. – 30. července zúčastnila Letního kempu organizovaném ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů a ZŠ Český Dub. Během tohoto týdne si děti vyzkoušely spoustu nových aktivit. Zahráli si netradiční sportovní hry jako Brännball, Český Lakros či Holomajzna. Prošli si Zábavně-poučný lesopark Horka, kde komunikovali s místním obrem Mázou a vyzkoušeli nízké lanové překážky. Navštívili zámek Sychrov, kde se mimo jiné dozvěděli, které pohádky a filmy zde byly natáčeny. Ve včelíně ve Smržově poznali detaily ze života včel. Studiem mapy se připravovali na orientační běh v lese. Prací s buzolou se ujišťovali o směru kontrol, borůvkové rty byly důkazem o atmosféře při čekání na start. Nové znalosti získali ve čtyřpatrové iQLANDII v Liberci plné praktických ukázek fyzikálních a přírodovědných zákonitostí. Poslední den si upevnili znalosti o svém městě v Podještědském muzeu a vrátili se více jak sedm set let zpět při návštěvě místní komendy. Kemp byl zakončen průpravou jízdy na paddleboardu na českodubském koupališti a míčovými hrami v písku.

Příměstský kemp byl pro děti včetně jídla bezplatný. Náklady pokryla dotace z MŠMT. Děkujeme.

Foto z kempu

za kolektiv vedoucích

Mgr. Matěj Hodač
(organizátor Letních kempů AŠSK)