Mapování obojživelníků a plazů 2017 - beseda

20.03.2017 21:57

Ve čtvrtek 16.3. odpoledne se sešlo asi 20 žáků na besedě s Mgr. Radomírem Studeným z ´KÚ Libereckého kraje, odboru životního prostředí. Chceme navázat na loňskou práci na projektu "Mapování obojživelníků a plazů v Podještědí", kdy jsme zaznamenali výskyt 11 druhů  živočichů na 154 lokalitách v Podještědí, tento výsledek byl prezentován i na celorepublikovém setkání mapovatelů v Olomouci a neměl konkurenci. Měli jsme štěstí na celou řadu zajímavých pozorování, udělali jsme spoustu fotek, hodně se naučili a také si užili i dobrodružství. 

Na besedě se sešli loňští mapovatelé i noví pomocníci a povídali jsme si o tom, proč se vlastně obojživelníci a plazi mapují, jak se poznají, kde je hledat, jak je pozorovat a fotit, jak pozorování zaznamenávat. Teď už se těšíme na společné výpravy do přírody a další zajímavá pozorování. I vy nám můžete pomoci, když nám dáte vědět, kde při jarní migraci hyne velké množství obojživelníků na silnicích.

Foto zde

Mgr. Věra Horáčková (koordinátorka projektu)