Masopust ve 2.A

05.03.2017 19:06

V pátek 3.3. jsme v naší třídě oslavili Masopust. Téměř všichni  přišli v krásných maskách a převlecích. Nechyběla smrtka, čarodějnice, princezny, kuchařky, kominíček či Ferda Mravenec. Místo paní učitelky nás celým dnem provázel Alois a jeho žena - kuchařka Pepina:-) Nejdříve jsme si pustili pohádku O masopustu z cyklu Chaloupka na vršku. Potom jsme si povídali o zvycích, masopustních dnech, jídlech a maskách. Vytvořili jsme si k tomu myšlenkovou mapu. Druhou hodinu jsme šli do kuchyňky a čekalo nás pečení masopustních koláčků. Ve skupinkách jsme váleli těsto, vykrajovali, plnili, zdobili, pekli a uklízeli po sobě. Moc nás to bavilo a ještě více nám to potom chutnalo. Třetí hodinu jsme ve skupinkách pracovali na masopustních úkolech. Četli jsme o masopustu, odpovídali na otázky, skládalli správně masopustní říkanky, doplňovali křížovky, počítali slovní úlohy a jiné příklady. Čas plynul neskutečně rychle a poslední hodinu už jsme se nemohli dočkat, až se půjdeme veselit a vydovádět do haly. Hráli jsme medvědí honičku, soutěžili v nafukování balónků, tancovali jsme ve dvojicích s balónkem mezi sebou a plno jiných her a soutěží. Masopust byl za námi a jediným "problémem" bylo to, že to uteklo strašně moc rychle. Moc bych chtěla poděkovat všem rodičům, kteří dětem připravili krásné masky a také maminkám, které nám do třídy nachystali masopustní dobroty. 

Fotografie ZDE.

Mgr. Helena Knoblochová (třídní učitelka 2.A)