Matematické soutěže v letošním školním roce

10.04.2019 13:06

Letošní jaro bylo ve znamení matematických soutěží.

Naši žáci se opět zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Nejlepší cvrček z 2. a 3. tříd je Šimon Šandera ze 3. B, kategorii Klokánek pro 4. a 5. tř. vyhrála Anička Matiášková ze 4. B. Vítězkou kategorie Benjamin je Kája Zelinková ze 7. B a mezi osmáky a deváťáky byla nejlepší Klára Chlupová z 9. B.

Oblíbenou matematickou soutěží je Pythagoriáda. Děti se i letos musely vypořádat s 15 zajímavými úlohami, úspěšní řešitelé s 10 a více body nás budou reprezentovat v okresním kole. Ze 6. tř. postoupil Radim Tesner, ze 7. tř. Kája Zelinková, Michal Krameš a Tom Goll a z 8. ročníku Kuba Švarc.

Také v okresním kole Matematické olympiády jsme měli zástupce. Ze 6. ročníku nás vzorně reprezentovali Julie Knoblochová, Sam Plummer a Kačka Kabátková a ze 7. tř. Magda Valešová, Kája Zelinková a Ema Gatterová.

Všem soutěžícím děkuji za účast a budeme se těšit v novém školním roce na další úspěchy.

Mgr. Martina Pánková (organizátorka soutěží)