McDonald´s cup 2018

27.04.2018 17:07

Dva dubnové čtvrtky patřily fotbalu. Nejprve se 19. 4. konalo na fotbalovém stadionu v Českém Dubu základní kolo pro žáky ze 4. - 5. tříd. Z naší školy se zúčastnilo celkem 14 chlapců. Prvním soupeřem byli hoši ze ZŠ Kobyly. Přeci jenom mají menší žákovskou základnu, ze které se dají fotbalisté vybrat, a tak jsme je porazili 11: 0. Potom však přišel zápas se ZŠ Hodkovice a ač se naši kluci velmi snažili, bohužel nás Hodkovice porazili 6:3 a postupují do dalšího kola. Poděkování patří panu trenérovi S. Bejdovi, který nám celý turnaj zajistil včetně pitného režimu pro všechny hráče.

O týden později 26. 4. jsme v počtu 11 hráčů z 1. - 3. tříd dorazili do liberecké ZŠ U Školy, kde se taktéž konalo základní kolo této mladší kategorie. Zahájili jsme zápasem se ZŠ Švermova, kterou jsme porazili 3: 0. Po krátké přestávce jsme se utkali s domácí ZŠ U Školy. Nejprve nás zaskočily 2 vstřelené branky hned v prvních minutách a také déšť, který neustával. Hra proto byla přesunuta do místní tělocvičny. Tam se však naši hoši ihned vzpamatovali a rychle vyrovnali skóre na 4 : 4 do konce prvního poločasu. Ve druhém poločasu jsme dokázali nastřílet další 3 góly a s velkou radostí jsme tedy porazili liberecké "ledové trhače" 7 : 4, čímž jsme si zajistili postup do semifinále.

Foto z obou turnajů ZDE.

Mgr. Helena Knoblochová (koordinátor sportu na 1. stupni)