Mikulášské čtení v městské knihovně

09.12.2018 18:16

Ve čtvrtek 6. 12. se v městské knihovně konalo Mikulášské čtení. Letos jsme si s žákyněmi 7. A, Eliškou Blahovcovou, Markétkou Brožovou, Emou Gatterovou, Markétkou Křivancovou a Áďou Plummer, připravily čtení z knížky Modrý Poťouch od Miloše Kratochvíla. Děvčata četla, ztvárňovala jednotlivé postavy za přispění kostýmů a rekvizit, celý příběh doplňovala hrou na flétny a kytaru. Po návštěvě Mikuláše, anděla a čerta pokračoval náš program výtvarnou dílničkou. Malí návštěvníci si mohli vyrobit atlas rozkmotřidel, loutku některého rozkmotřidla a vánoční záložku do knížky. Soudě dle potlesku a usměvavých tváří našich malých posluchačů se Mikulášské čtení povedlo. Velmi děkujeme paní Janečkové a její drogerii, že tuto akci opět podpořila a věnovala dárkové balíčky, které hezky odměnily děvčata za jejich svědomitou přípravu a povedené představení.

Mgr. Petra Blahovcová