Návštěva knihovny

08.10.2019 11:20

V rámci akce "Týden s českodubskou knihovnou" naše ŠD navštívila 2. 10. 2019 městskou knihovnu v Českém Dubu. Akce byla spojena s připomenutím 120. výročí narození spisovatele a ilustrátora Ondřeje Sekory. Děti se seznámily s jeho knihami, prohlédly si výstavku a při té příležitosti se od paní knihovnice dozvěděly, jak se  chovat v knihovně a jak se nechovat ke knížkám. Paní knihovnice dětem přečetla krátkou, ale poučnou pohádku z Ferdova slabikáře, pak si děti poskládaly puzzle s obrázky z knih O. Sekory a na závěr "prošly" bludištěm s Ferdou. Domů si pak odnesly kromě milých zážitků také záložku s tímto pohádkovým hrdinou.

Paní knihovnici Alence Tvrzníkové moc děkujeme za milé a vstřícné přijetí a za velkou trpělivost s dětmi.

Kateřina Rybářová, Naděžda Kindlová (vychovatelky ŠD)