Návštěva na úřadu práce

19.11.2018 17:41
Ve dvou uplynulých pondělcích měsíce listopadu proběhla návštěva žáků devátých ročníků  v Informačním a poradenském středisku Úřadu práce v Liberci. Žáci se seznámili se všemi okolnostmi a podmínkami výběru budoucího povolání a výběru střední školy, ujasnili si, co znamená být studijní typ a jaké výhody a nevýhody přináší jednotlivá povolání. Dověděli se též, že pokud opustí střední školu, budou si muset sami platit zdravotní pojištění a spoustu dalších důležitých informací. Závěrečný zájmový dotazník poodhalil možné budoucí nasměrování do pracovních oblastí. Pro někoho bylo překvapením, že z hlediska svých zájmů jsou vlastně technické typy a měli by se tímto směrem vydat. Tak doufejme, že všechny informace dokáží využít při rozhodování o své budoucnosti!
PaedDr. Pavla Pižlová (kariérový poradce)