Německé děti u nás ve škole

21.03.2019 15:49

Ve čtvrtek 21. března se uskutečnilo poslední ze čtyř setkání německých a českých dětí v rámci projektu HOMO ET REGIO. Tentokrát přijely děti ze Žitavy na návštěvu naší školy a naši žáci z 8.A si pro ně připravili program. Nejprve je provedli naší školou, potom připravili procházku městem s představením významných památek, domluvili společnou prohlídku Komendy a vymysleli velkou hru v parku pro českoněmecké dvojice. Cílem bylo navázat vzájemné kontakty a tím dále rozvíjet své jazykové dovednosti, ať už v němčině nebo v angličtině. Zda se to povedlo, ukáže čas.

Velké poděkování patří Martinu Hessovi, který nás provedl komendou a také celému kolektivu školní jídelny za výborný oběd.

FOTO ZDE

Mgr. Radana Plummer, Mgr. Věra Horáčková (organizátorky akce)