Netradiční olympijské hry

28.09.2016 22:47

Letošní Den pro zdraví připomněl Olympijské hry v Riu. Úvodní ceremoniál probíhal v atriu školy. Nechybělo zapalování olympijského ohně i slib sportovců a rozhodčích. Žáci 5. až 8. tříd byli rozděleni do deseti fiktivních států, které se mezi sebou utkaly v netradičních týmových disciplínách. Systémem každý s každým ve dvou skupinách země zápolily v disciplínách Přetahování lanem a Stíhací běh. Po přestávce žáci absolvovali dalších šest disciplín Fix na terč, Živé kyvadlo, Skoky z místa, Potápějící se loď, Sudoku a Běh pozpátku. Slavnostní závěrečný ceremoniál s předáváním diplomů pro první tři země probíhal v hale. Všichni účastníci se rozloučili v duchu citátu zakladatele novodobých olympijských her Pierre de Coubertina „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.“
Děkujeme žákům i učitelům za účast!

Fotogalerie

Mgr. Matěj Hodač (garant akce)