Podzimní poznávání II. A

20.10.2019 08:00

Podzim je krásné roční období a my jsme ho využili k poznávání přírody. Nejdříve jsme se vydali za poznáním domácích zvířat na farmu manželů Nedvědových do Lesnovku. Zblízka jsme si prohlédli množství zvířátek. Začali jsme u kraviček na pastvě. Naučili jsme se rozeznávat samce, samice a mláďata. Jednu hodnou kravičku jsme si také podojili. Obdivovali jsme nádherné koně, kteří se proháněli na okolních pastvinách. A všichni jsme se na poníkovi nebo koníkovi opravdu svezli. To byl krásný zážitek! Nakrmili jsme slepice, pohladili jsme si několik morčátek, prohlédli jsme si prasátko i kachny a husy. Také jsme si zařádili na kolech, motokáře, tříkolkách, povozili jsme se na čtyřkolce a prohlédli si krásný nový traktor. Moc děkujeme Nedvědovým, že nám umožnili zažít krásný den v přírodě. A zajímavý den ještě nebyl u konce. Přešli jsme kousek dál a navštívili jsme Koškovi, kteří nám ukázali svůj rybníček se pstruhy. Maminka Monika pro nás připravila i hru  s luštěním a krásnou odměnou, kterou nám předal jejich vodníček. V Lesnovku jsme zažili nádherný den.

Abychom poznali také cizokrajná zvířata, vydali jsme se do ZOO v Liberci. Za penízky ze sběru papíru jsme si objednali program Dobrodružství z poznání. Průvodkyně Zuzka nám ukázala a hlavně prozradila mnoho novinek, které jsme o zvířatech ještě nevěděli. Chválila nás, jací jsme šikulové, protože mnoho informací jsme jí pověděli sami. Navštívili jsme slony při jejich ranní hygieně, vyzkoušeli jsme si chodit jako žirafy, shlédli jsme film o ochraně ptactva v Indonésii, nakrmili jsme poníky i lachtany, zasmáli jsme se u opic a surikat, ... další krásný den. 

A to není všechno. Několikrát jsme se vydali na procházku do lesů kolem našeho města. Učíme se rozlišovat jehličnaté a listnaté stromy a další lesní rostliny. Letošní podzim našemu poznávání přál krásným počasím a my jen doufáme, že brzy zase vyrazíme.

Foto si prohlédněte ZDE a ZDE.

Mgr. Martina Růžičková (třídní učitelka)