Přírodovědná vycházka

20.06.2018 17:59

Ve středu 20.6.2018 se žáci 6.A vypravili do Janova Dolu na výstavu Živé a neživé drahokamy Podještědí. Zde si prohlédli sbírku motýlů, kteří se vyskytují v Podještědí, doprovázenou fotografiemi. Autor sbírky pan Servít nám vyprávěl o vzniku této sbírky, o preparování motýlů, o nejvzácnějších druzích motýlů, kteří zde žijí, i o tom, co je ohrožuje. V jeho sbírce je 63 druhů denních motýlů, z celkového počtu 164 denních motýlů žijících v ČR. To svědčí o dobrém stavu přírody v Podještědí. Prohlédli jsme si také nádherné vybroušené kameny, které se vyskytují u nás v Podještědí, někteří si zakoupili i pěkný kamínek na památku.
Cestu k Jenišovskému rybníku měli žáci zpestřenou hledáním rostlin a živočichů, o kterých jsme se učili v přírodopisu. Napočítali jsme jich 97 druhů a první tři nejpilnější přírodovědci vyhráli zmrzlinu v cukrárně v Osečné. Procházku jsme si moc užili a všem doporučujeme prohlídku výstavy v Janově Dole i procházku kolem Jenišovského rybníka do Osečné, stojí to za to.
Foto: https://drive.google.com/drive/u/1/folders/1H8t1C_W_gO7sKjkHrAdAU5yAFFbdUVpu

Mgr. Věra Horáčková, průvodce a Mgr. Martina Pánková, třídní učitelka