Projekt Karel IV. se čtvrťáky

07.02.2019 17:41

Úvodní písní z muzikálu Noc na Karlštejně začal náš celodenní projekt o Karlu IV. Z hodin vlastivědy už jsme o něm věděli některé základní informace a čtvrtečním celodenním bádáním a společnou tvorbou jsme se dozvěděli mnohem více o životě tohoto významného panovníka. Nejprve jsme si společně vytvořili myšlenkovou mapu, poté si každý vytvořil pětilístek na téma Karel IV (jedna z metod kritického myšlení), společnými silami jsme poskládali puzzle o Karlových manželkách, počítali, kolika let se dožil Karel i manželky, kolik měli dětí, v kolika se vdávaly. Při skupinové práci jedni zjišťovali informace o návštěvě Karla IV. v našem městě, další o jeho dětství, rodičích, zásluhách,  stavbách, korunovačních klenotech. Každá skupinka pak měla seznámit zbytek třídy s nově zjištěnými informacemi a učit se vzájemně od sebe. Na závěr jsme vytvořili společný plakát, na kterém jsme znázornili to nejdůležitější o Karlu IV. Jak se nám práce dařila, si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 

FOTO

Mgr. Helena Knoblochová (třídní učitelka 4.A)