průkaz cyklisty

01.10.2020 11:34

Ve čtvrtek 1. října žáci pátých tříd úspěšně složili zkoušky na řidičský průkaz cyklisty. Zkoušky se měly konat již v červnu, ale vzhledem k situaci (uzavření škol) musely být odloženy. Páťáci tak museli během měsíce září procvičit pravidla silničního provozu a vyzkoušet jízdu podle pravidel na dopravním hřišti. Nebylo to vůbec jednoduché, času bylo málo. Ale zvládli to!
Nejprve jim paní prap. Denisa Jandusová zadala k vypracování dopravní testy a poté jí na dopravním hřišti předvedli při jízdě na kole, jak umí dodržovat pravidla silničního provozu.

Děkujeme třídním učitelkám 5. tříd, které s dětmi v krátkém čase stihly vše natrénovat, paní Denise Jandusové za příjemnou atmosféru u zkoušky cyklistů a Libereckému kraji za finanční podporu.

Přejeme dětem, aby jejich jízda na kole byla bez nehod!

Milena Charvátová